Františka Čížková | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Přední česká módní kritička Františka Čížková je redaktorka a komentátorka Blesku a Blesk.cz. Časopis Reflex ji zařadil mezi nejvlivnější osobnosti české módy. Její Módní policie je jedním slovem hvězdná.

Za totality byla Františka Čížková 24 let v domácnosti. Chtěla se plně věnovat výchově synů. Přestože její muž slušně vydělával, chtěla se realizovat. „Nestačilo mi být profesionální matkou a manželkou,“ řekla módní policistka Blesku pro ženy. Po třicítce šla na volnou nohu a do stálé práce nastoupila až ve čtyřiceti. „Troufám si říct, že ženy po čtyřicítce nemusejí mít pocit, že jsou na odpis. Stačí jen překonat trému, určitý ostych, trochu si věřit a překonat jisté stereotypy. Na věku až tak nezáleží,“ míní Františka Čížková.

MÓDNÍ GURU FRANTIŠKA ČÍŽKOVÁ

Módě se paní Františka začala věnovat začátkem 80. let 20. století, a to v podstatě sama pro sebe. Ale protože se pohybovala v okruhu lidí, kteří pracovali v médiích a showbyznysu, začal být o její věci zájem. Věnovala se ateliérové tvorbě, konkrétně ruční pletáži. Začínala se silnou vlnou oděvních výtvarníků, třeba s návrhářkou Liběnou Rochovou. Několikrát vystavovala v zahraničí, dokonce i v Paříži.

Když se Františka Čížková vrhla na kritiku, záhy se stala obávanou ženou. Dobře totiž ví, co je in a co je out. Dobře ví, jaké přešlapy dělají lidé v oblékání nejčastěji a kde je hranice vkusu. Názory módní guru berou vážně nejen objekty jejího zájmu, tedy zejména celebrity, ale též módní návrháři.

Drobná tmavovláska si rozhodně nebere servítky. Posuďte sami. Jak vypadalo v jejím podání třeba hodnocení Plesu v Opeře, který se konal první únorovou sobotu 2016? Bylo, jako ostatně vždy, nesmlouvavé. Moderátorka Televizních novin na Nově Lucie Borhyová dostala nechvalný glejt „úlet večera“. Dobře ve Františčině podání nedopadl ani hlavní pár plesu, tedy herečka Jitka Schneiderová a tanečník Marek Dědík - „jemná nuda“. Jejich oděv byl v barvě smuteční černě, což se podle „paní módy“ na Ples v Opeře nehodí. Ani modelka Iva Kubekovámódní kritičce nepřišla až tak moc ok. Její model nazvala „průsvitem večera“. Zkušené oko Františky Čížkové naopak zaujaly modely Lukáše a Veroniky Hejlíkových - „správná noblesa“, zvláště pak krajková krása na těle herečky a modelky Simony Krainové, kterou pasovala na královnu plesu.

 

Články o celebritě

Černé můry Ivana a Kateřina: NELÍTOSTNÝ VERDIKT STYLISTKY Černé můry Ivana a Kateřina: NELÍTOSTNÝ VERDIKT STYLISTKY Nešťastně zvolily dle módní expertky Františky svůj outfit nejdůležitější ženy prezidenta Miloše… číst článek
Odhalené tajemství hradní party za 15 milionů: Kdo přišel, co se pilo a kde se dělal velký byznys? Odhalené tajemství hradní party za 15 milionů: Kdo přišel, co se pilo a kde se dělal velký byznys? Bylo to poprvé, co Vladislavský sál – „nejsvatější“ a nejprestižnější prostor… číst článek
Ošklivá pravda o Meghan: Přetvářka, hádky a válka s Kate! Královská rodina zuří Ošklivá pravda o Meghan: Přetvářka, hádky a válka s Kate! Královská rodina zuří Z toho nebude mít královská rodina radost! V květnu totiž odvysílá televizní stanice Lifetime nový… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil David Rittich
David Rittich
zobrazit profil Andrea Drápalová
Andrea Drápalová
zobrazit profil Luciano  Pavarotti
Luciano Pavarotti
zobrazit profil Josef Jandač
Josef Jandač
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Alberto Contador
Alberto Contador
zobrazit profil Paris Wilton
Paris Wilton
zobrazit profil Cillian Murphy
Cillian Murphy