Lenka Kořínková

Datum narození: 2. 3. 1956
Místo narození: Opava
Profese: herečka, zpěvačka, spisovatelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Kořínková je známá svými dietami, ale také vnadami, které se nikdy nestyděla předvést, a navrch i svým komediálním talentem.

Lenka Kořínková je nejen herečka a zpěvačka, ale také autorka knih o dietách a zdravé výživě, v nichž prosazovala dělenou stravu. Jsou to například Dieta + 199 vašich otázek a mých odpovědí, Dieta? Já vím, Dieta pro vášnivé megajedlíky aneb To nejlepší ze S.P.L.K. (stravování podle Lenky Kořínkové).

LENKA KOŘÍNKOVÁ A JEJÍ OBŘÍ ŇADRA

Talentovaná Lenka Kořínková pochází z umělecké rodiny. Po maturitě zpívala profesionálně ve skupině Petra Hanniga. V roce 1979 založila svou skupinu Ges. Po studiích na hudebním oddělení pražské konzervatoře vystupovala v Divadle Semafor či v Divadle E. F. Buriana.

Od počátku své profesionální kariéry byla Lenka Kořínková často obsazována ve filmu a v televizi, a to především do komediálních rolí. Vzpomeňme třeba na komedii Juraje Herze Holky z porcelánu z roku 1974 (mladička Lenka Kořínková v něm hrála spolu Mílou Myslíkovou, Marií Rosůlkovou a Dagmar Veškrnovou-Havlovou).

S paní exprezidentovou svůj komediální talent Lenka Kořínková zúročila v povídkovém filmu Hynka Bočana Tak láska začíná… (1975). Své půvaby předvedla v romantické komedii Léto s kovbojem (1976), kde hlavní role nezapomenutelně ztvárnili Daniela Kolářová, Jaromír Hanzlík a Oldřich Vízner, či ve veselohře Já bych se ráda vdávala (1977) po boku Josefa Bláhy a někdejší komediální star Karolíny Slunéčkové.

Do své další komedie si Lenku Kořínkovou vybral Juraj Herz v roce 1981. Šlo o film Buldoci a třešně (hrají zde: Marián Labuda, Jiří Kodet, Rudolf Hrušínský, Josef Dvořák, Jiřina Bohdalová, Dagmar Veškrnová-Havlová, Juraj Herz, František Němec, Franrišek Filipovský, Jiří Menzel, Petr Nárožný, Jan Schmid, Helena Růžičková).

Po Sametové revoluci se Lenka Kořínková před kameru postavila již jen zřídka. Např. ve snímcích Dušana Kleina Konec básníků v Čechách (1993) a Jak básnící neztrácejí naději (2003), v nichž hlavní role ztvárnili Pavel Kříž, David Matásek a Tereza Brodská.

O LENCE KOŘÍNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Kořínková se vdala za Davida Holase (rozvedli se v roce 2012). V roce 1981 emigrovali společně do Austrálie. Tam se herečka živila jako zpěvačka po barech a restauracích, později jako prodavačka. V 90. letech 20. století se vrátila do vlasti. Nejen profesní, ale též osobní nezdary, které vedly až k existenčním těžkostem, ji dostaly až problémům s alkoholismem.

 

Články o celebritě

Kořínková ve speciálním Prostřeno! Nevařím a domácí práce nedělám. Nebaví mě to Kořínková ve speciálním Prostřeno! Nevařím a domácí práce nedělám. Nebaví mě to V příštím týdnu se můžeme těšit na Prostřeno! plné zdravého životního stylu. Dokonce jej zpestří pří... číst článek
Holka z porcelánu Lenka Kořínková: V Prostřeno! se servíruje agresivita Holka z porcelánu Lenka Kořínková: V Prostřeno! se servíruje agresivita Už dnes bude v pořadu Prostřeno! vařit Lenka Kořínková (65). Herečka a autorka několika kuchařek o z... číst článek
Prostřeno! se svéráznou herečkou: Lenka Kořínková zaskočí soutěžící dělenou stravou! Prostřeno! se svéráznou herečkou: Lenka Kořínková zaskočí soutěžící dělenou stravou! O tom, že příští týden nebude v kulinářské show Prostřeno! nouze o zábavu, není pochyb. Herečka a au... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann
zobrazit profil Tomáš Vorel ml.
Tomáš Vorel ml.
zobrazit profil Jiří Lábus
Jiří Lábus
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
zobrazit profil Michael Madsen
Michael Madsen
zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Petr Motloch
Petr Motloch