František Nedvěd

Datum narození: 19. 9. 1947
Datum úmrtí: 18. 7. 2021
Místo narození: Praha
Profese: písničkář, zpěvák, kytarista, skladatel
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

František Nedvěd se společně se svým bratrem Janem stal legendou českého folku, country a trampské hudby. Ve šlépějích slavných písničkářů se vydal i Františkův syn Vojta.

Hudebník František Nedvěd začínal stejně jako jeho o rok starší bratr Jan ve skupině Toronto, která byla později přejmenována na Brontosaury. Společně působili také v kapele Spiritual kvintet.

FRANTIŠEK NEDVĚD - ZKOLABOVAL A BYL HOSPOTALIZOVÁN

Františka Nedvěda proslavily desítky hitů 

Vzhledem k tomu, že se Jan Nedvěd rozhodl pro sólovou dráhu, nezbylo sourozenci nic jiného, než začít vystupovat samostatně. Netrvalo dlouho a Nedvědi se znovu setkali na pódiu. A už nebyli jen dva, ale tři. Františkův syn Vojta Nedvěd si také zamiloval folk a country a začal vystupovat ve skupině Příbuzní, a jak jinak, než se svým otcem a strýcem po boku. V roce 2004 si dala skupina pauzu. A bratři Nedvědové se nepohodli a přestali se stýkat.

Zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel František Nedvěd má na svém kontě desítky hitů. Jmenujme např. Jsem jenom chlap, Poprvé sám, Skládanka, Klekání, Poslední růže, Píseň kovboje.

František Nedvěd podlehl rakovině plic

František a Jan Nedvědovi měli ještě sestru. František Nedvěd s manželkou Marií vychovali syny Františka (narozen 1974) a Vojtěcha (1977). Mladší se stal profesionálním zpěvákem a kytaristou.

O FRANTIŠKU NEDVĚDOVI ČTĚTE ZDE>>

Písničkář František Nedvěd zemřel 18. července 2021. V 73 letech podlehl rakovině plic.

 

Články o celebritě

Eduard Hrubeš (†84): UTAJILI POHŘEB PŘED PŘÁTELI! Eduard Hrubeš (†84): UTAJILI POHŘEB PŘED PŘÁTELI! Pohřbili ho tajně, jako by ani neměl stovky tisíc příznivců. Přitom Eduard Hrubeš (†84) uváděl dlouh... číst článek
Tragický osud mladého herce (†19): Hvězda filmu s Ant-Manem Ruddem spáchala sebevraždu! Tragický osud mladého herce (†19): Hvězda filmu s Ant-Manem Ruddem spáchala sebevraždu! Teprve 19letý aspirující americký herec Matthew Mindler byl nalezen mrtvý. Stalo se tak poté, co byl... číst článek
Zlomený Honza Nedvěd po smrti bratra Františka (†73): Zabednil se v domě! Syn má o něj strach Zlomený Honza Nedvěd po smrti bratra Františka (†73): Zabednil se v domě! Syn má o něj strach Zlatá svatba Františka Nedvěda (†73) vlila novou krev do žil jeho bratru Janu Nedvědovi (74). Písnič... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Matěj Ruppert
Matěj Ruppert
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Tena Elefteriadu
Tena Elefteriadu
zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo