František Nedvěd

Datum narození: 19. 9. 1947
Datum úmrtí: 18. 7. 2021
Místo narození: Praha
Profese: písničkář, zpěvák, kytarista, skladatel
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

František Nedvěd se společně se svým bratrem Janem stal legendou českého folku, country a trampské hudby. Ve šlépějích slavných písničkářů se vydal i Františkův syn Vojta.

Hudebník František Nedvěd začínal stejně jako jeho o rok starší bratr Jan ve skupině Toronto, která byla později přejmenována na Brontosaury. Společně působili také v kapele Spiritual kvintet.

FRANTIŠEK NEDVĚD - ZKOLABOVAL A BYL HOSPOTALIZOVÁN

Františka Nedvěda proslavily desítky hitů 

Vzhledem k tomu, že se Jan Nedvěd rozhodl pro sólovou dráhu, nezbylo sourozenci nic jiného, než začít vystupovat samostatně. Netrvalo dlouho a Nedvědi se znovu setkali na pódiu. A už nebyli jen dva, ale tři. Františkův syn Vojta Nedvěd si také zamiloval folk a country a začal vystupovat ve skupině Příbuzní, a jak jinak, než se svým otcem a strýcem po boku. V roce 2004 si dala skupina pauzu. A bratři Nedvědové se nepohodli a přestali se stýkat.

Zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel František Nedvěd má na svém kontě desítky hitů. Jmenujme např. Jsem jenom chlap, Poprvé sám, Skládanka, Klekání, Poslední růže, Píseň kovboje.

František Nedvěd podlehl rakovině plic

František a Jan Nedvědovi měli ještě sestru. František Nedvěd s manželkou Marií vychovali syny Františka (narozen 1974) a Vojtěcha (1977). Mladší se stal profesionálním zpěvákem a kytaristou.

O FRANTIŠKU NEDVĚDOVI ČTĚTE ZDE>>

Písničkář František Nedvěd zemřel 18. července 2021. V 73 letech podlehl rakovině plic.

 

Články o celebritě

Dohra Slavíků po zveřejnění výsledků: Gott skončil úplně poslední! Dohra Slavíků po zveřejnění výsledků: Gott skončil úplně poslední! Tak tohle opravdu nikdo nečekal! Karel Gott (†80) skončil tři roky po své smrti v anketě Český slaví... číst článek
Legendární srub bratrů Nedvědů: Úmyslně ho zapálili a 32x vykradli! V dezolátu kvůli hádkám v rodině Legendární srub bratrů Nedvědů: Úmyslně ho zapálili a 32x vykradli! V dezolátu kvůli hádkám v rodině Hádky v rodinách bratří Nedvědů se podepsaly i na místě, kde Honza (75) vyrůstal s dnes již zesnulým... číst článek
Spor mladých Nedvědů nebere konce! Trestní oznámení ve hře Spor mladých Nedvědů nebere konce! Trestní oznámení ve hře Jaký otec, takový syn? Toto přísloví perfektně sedí na aktuální spor mezi Františkem Nedvědem mladší... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Helena Zeťová
Helena Zeťová
zobrazit profil Šárka Rezková
Šárka Rezková
zobrazit profil Vlastimil Třešňák
Vlastimil Třešňák
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Tena Elefteriadu
Tena Elefteriadu
zobrazit profil Freddie Mercury
Freddie Mercury