František Nedvěd

Datum narození: 19. 9. 1947
Datum úmrtí: 18. 7. 2021
Místo narození: Praha
Profese: písničkář, zpěvák, kytarista, skladatel
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

František Nedvěd se společně se svým bratrem Janem stal legendou českého folku, country a trampské hudby. Ve šlépějích slavných písničkářů se vydal i Františkův syn Vojta.

Hudebník František Nedvěd začínal stejně jako jeho o rok starší bratr Jan ve skupině Toronto, která byla později přejmenována na Brontosaury. Společně působili také v kapele Spiritual kvintet.

FRANTIŠEK NEDVĚD - ZKOLABOVAL A BYL HOSPOTALIZOVÁN

Františka Nedvěda proslavily desítky hitů 

Vzhledem k tomu, že se Jan Nedvěd rozhodl pro sólovou dráhu, nezbylo sourozenci nic jiného, než začít vystupovat samostatně. Netrvalo dlouho a Nedvědi se znovu setkali na pódiu. A už nebyli jen dva, ale tři. Františkův syn Vojta Nedvěd si také zamiloval folk a country a začal vystupovat ve skupině Příbuzní, a jak jinak, než se svým otcem a strýcem po boku. V roce 2004 si dala skupina pauzu. A bratři Nedvědové se nepohodli a přestali se stýkat.

Zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel František Nedvěd má na svém kontě desítky hitů. Jmenujme např. Jsem jenom chlap, Poprvé sám, Skládanka, Klekání, Poslední růže, Píseň kovboje.

František Nedvěd podlehl rakovině plic

František a Jan Nedvědovi měli ještě sestru. František Nedvěd s manželkou Marií vychovali syny Františka (narozen 1974) a Vojtěcha (1977). Mladší se stal profesionálním zpěvákem a kytaristou.

O FRANTIŠKU NEDVĚDOVI ČTĚTE ZDE>>

Písničkář František Nedvěd zemřel 18. července 2021. V 73 letech podlehl rakovině plic.

 

Články o celebritě

Pamatujete koktavého Pitkina? Dědil po Štědrém (†80)! Pamatujete koktavého Pitkina? Dědil po Štědrém (†80)! Po revoluci se bez něj neobešel téměř žádný zábavný televizní pořad. Dnes je Milan Pitkin (71), kter... číst článek
Eduard Hrubeš (†84): UTAJILI POHŘEB PŘED PŘÁTELI! Eduard Hrubeš (†84): UTAJILI POHŘEB PŘED PŘÁTELI! Pohřbili ho tajně, jako by ani neměl stovky tisíc příznivců. Přitom Eduard Hrubeš (†84) uváděl dlouh... číst článek
Tragický osud mladého herce (†19): Hvězda filmu s Ant-Manem Ruddem spáchala sebevraždu! Tragický osud mladého herce (†19): Hvězda filmu s Ant-Manem Ruddem spáchala sebevraždu! Teprve 19letý aspirující americký herec Matthew Mindler byl nalezen mrtvý. Stalo se tak poté, co byl... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Viktor Sheen
Viktor Sheen
zobrazit profil Kateřina Mátlová
Kateřina Mátlová
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Alan Bastien
Alan Bastien
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson