Jana Bernášková

Datum narození: 21. 2. 1981
Místo narození: Krnov
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Bernášková, která na divadle ztvárnila řadu hlavních rolí, se do povědomí široké divácké veřejnosti dostala zejména díky seriálu TV Nova Ulice.

Od dětství se Jana Bernášková věnovala sborovému zpěvu a chodila do školního dramatického kroužku. Po dokončení základní školy se přihlásila na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Svou první roli dostala již v 16 letech ve hře Tajemná zahrada, a to v Divadle Petra Bezruče.

V roce následujícím získala stipendium a posléze stálé angažmá v Národním divadle moravskoslezském, kde strávila šest let. Zahrála si zde řadu hlavních rolí. Jmenujme např. inscenace Romeo a Julie, Romance pro křídlovku, Tři sestry. Za ztvárnění Iriny v této hře Jana Bernášková získala roku 2001 ocenění Nejlepší herečka NDM.

JANA BERNÁŠKOVÁ - O ŽIVOTĚ SE DVĚMA MUŽI

Ve čtyřiadvaceti letech se Jana Bernášková rozhodla odejít do Prahy. Zpočátku byla bez angažmá a pracovala jako servírka, uklízela a prodávala v obchodě. Pak se na ni štěstí usmálo a v Divadle na Vinohradech jí nabídli hlavní ženskou roli ve hře Král se baví.

Současně se také stala hvězdnou seriálu TV Nova Ulice, kde roli, díky níž se stala známou, dostala od režiséra Dušana Kleina. Kadeřnici Bety hrála v letech 2005 až 2007. Objevila se i v dalších seriálech. Jmenujme např. Horákovi, Kriminálka Anděl, Cukrárna, Vyprávěj či Všechny moje lásky.

O JANĚ BERNÁŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou první hlavní roli dostala Jana Bernášková též od Dušana Kleina, a to v jeho pohádce Král ozvěny, kde ztvárnila princeznu Doubravku. Na stříbrném plátně jste ji mohli vidět mj. ve filmech Duše jako kaviár, Bestiář, Hranaři či v pohádkách režiséra Zdeňka Trošky Strašidla a Čertoviny.

Jana Bernášková pět let žila s divadelním režisérem Davidem Drábkem, s nímž má dceru Justýnu a ještě společně na dálku adoptovali indickou holčičku Anushu. Roku 2010 se jejím partnerem stal scenárista Rudolf Merkner. V červnu 2012 se vzali a v srpnu 2013 se jim narodil syn Theodor.

 

Články o celebritě

Bydlení Jany Bernáškové: Prostorný byt s prvky feng-šuej! Bydlení Jany Bernáškové: Prostorný byt s prvky feng-šuej! Herečka a spisovatelka Jana Bernášková (40) nechala nahlédnout do svého soukromí. Svým fanouškům se ... číst článek
Módní policie Iny T.: Jak to jde slavným s oblékáním v páru? Módní policie Iny T.: Jak to jde slavným s oblékáním v páru? Mnohdy mají sami problém dodržet jasně daný dress-code, přizpůsobit se příležitosti a obstát mezi st... číst článek
Bernáškovou šokoval manžel: Kdyby věděl, jaká je, tak by do toho nešel! Bernáškovou šokoval manžel: Kdyby věděl, jaká je, tak by do toho nešel! Herečka a rovněž i spisovatelka Jana Bernášková (40) se na sociální síti přiznala, že s manželem ved... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská
zobrazit profil Harrison  Ford
Harrison Ford
zobrazit profil Thomasin McKenzie
Thomasin McKenzie
zobrazit profil Hana Kusnjerová
Hana Kusnjerová
zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil