Jana Bernášková | Celebwiki.cz

Jana Bernášková

Datum narození: 21.2.1981
Místo narození: Krnov
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Bernášková, která na divadle ztvárnila řadu hlavních rolí, se do povědomí široké divácké veřejnosti dostala zejména díky seriálu TV Nova Ulice.

Od dětství se Jana Bernášková věnovala sborovému zpěvu a chodila do školního dramatického kroužku. Po dokončení základní školy se přihlásila na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Svou první roli dostala již v 16 letech ve hře Tajemná zahrada, a to v Divadle Petra Bezruče.

V roce následujícím získala stipendium a posléze stálé angažmá v Národním divadle moravskoslezském, kde strávila šest let. Zahrála si zde řadu hlavních rolí. Jmenujme např. inscenace Romeo a Julie, Romance pro křídlovku, Tři sestry. Za ztvárnění Iriny v této hře Jana Bernášková získala roku 2001 ocenění Nejlepší herečka NDM.

JANA BERNÁŠKOVÁ - O ŽIVOTĚ SE DVĚMA MUŽI

Ve čtyřiadvaceti letech se Jana Bernášková rozhodla odejít do Prahy. Zpočátku byla bez angažmá a pracovala jako servírka, uklízela a prodávala v obchodě. Pak se na ni štěstí usmálo a v Divadle na Vinohradech jí nabídli hlavní ženskou roli ve hře Král se baví.

Současně se také stala hvězdnou seriálu TV Nova Ulice, kde roli, díky níž se stala známou, dostala od režiséra Dušana Kleina. Kadeřnici Bety hrála v letech 2005 až 2007. Objevila se i v dalších seriálech. Jmenujme např. Horákovi, Kriminálka Anděl, Cukrárna, Vyprávěj či Všechny moje lásky.

O JANĚ BERNÁŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou první hlavní roli dostala Jana Bernášková též od Dušana Kleina, a to v jeho pohádce Král ozvěny, kde ztvárnila princeznu Doubravku. Na stříbrném plátně jste ji mohli vidět mj. ve filmech Duše jako kaviár, Bestiář, Hranaři či v pohádkách režiséra Zdeňka Trošky Strašidla a Čertoviny.

Jana Bernášková pět let žila s divadelním režisérem Davidem Drábkem, s nímž má dceru Justýnu a ještě společně na dálku adoptovali indickou holčičku Anushu. Roku 2010 se jejím partnerem stal scenárista Rudolf Merkner. V červnu 2012 se vzali a v srpnu 2013 se jim narodil syn Theodor.

 

Články o celebritě

Hvězda Vyprávěj Jana Bernášková: Chce se živit erotikou! Co na to manžel? Hvězda Vyprávěj Jana Bernášková: Chce se živit erotikou! Co na to manžel? Tak ta se nezdá! Herečka Jana Bernášková (38), kterou si televizní diváci zamilovali především jako… číst článek
Takhle sexy už dlouho nebyla! Zasloužilá mamina Tomešová ukázala zadeček Takhle sexy už dlouho nebyla! Zasloužilá mamina Tomešová ukázala zadeček Zpěvačka Míša Tomešová (28) se na sociálních sítích ukázala tak sexy, jako už dlouho nebyla. Pochlubila… číst článek
Petr Rychlý (54): Nová role na Nově! Úplně se změnil... Petr Rychlý (54): Nová role na Nově! Úplně se změnil... Z gynekologa hasičem! Vždy upravený a hladce oholený primář Mázl z Ordinace Petr Rychlý (54) se kvůli… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Remková
Anna Remková
zobrazit profil Rebecca  Ferguson
Rebecca Ferguson
zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová
zobrazit profil Kateřina Langerová
Kateřina Langerová
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková
zobrazit profil Robert  Mikluš
Robert Mikluš
zobrazit profil Karel Roden
Karel Roden
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek