Jana Bernášková | Celebwiki.cz

Jana Bernášková

Datum narození: 21. 2. 1981
Místo narození: Krnov
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Bernášková, která na divadle ztvárnila řadu hlavních rolí, se do povědomí široké divácké veřejnosti dostala zejména díky seriálu TV Nova Ulice.

Od dětství se Jana Bernášková věnovala sborovému zpěvu a chodila do školního dramatického kroužku. Po dokončení základní školy se přihlásila na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Svou první roli dostala již v 16 letech ve hře Tajemná zahrada, a to v Divadle Petra Bezruče.

V roce následujícím získala stipendium a posléze stálé angažmá v Národním divadle moravskoslezském, kde strávila šest let. Zahrála si zde řadu hlavních rolí. Jmenujme např. inscenace Romeo a Julie, Romance pro křídlovku, Tři sestry. Za ztvárnění Iriny v této hře Jana Bernášková získala roku 2001 ocenění Nejlepší herečka NDM.

JANA BERNÁŠKOVÁ - O ŽIVOTĚ SE DVĚMA MUŽI

Ve čtyřiadvaceti letech se Jana Bernášková rozhodla odejít do Prahy. Zpočátku byla bez angažmá a pracovala jako servírka, uklízela a prodávala v obchodě. Pak se na ni štěstí usmálo a v Divadle na Vinohradech jí nabídli hlavní ženskou roli ve hře Král se baví.

Současně se také stala hvězdnou seriálu TV Nova Ulice, kde roli, díky níž se stala známou, dostala od režiséra Dušana Kleina. Kadeřnici Bety hrála v letech 2005 až 2007. Objevila se i v dalších seriálech. Jmenujme např. Horákovi, Kriminálka Anděl, Cukrárna, Vyprávěj či Všechny moje lásky.

O JANĚ BERNÁŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou první hlavní roli dostala Jana Bernášková též od Dušana Kleina, a to v jeho pohádce Král ozvěny, kde ztvárnila princeznu Doubravku. Na stříbrném plátně jste ji mohli vidět mj. ve filmech Duše jako kaviár, Bestiář, Hranaři či v pohádkách režiséra Zdeňka Trošky Strašidla a Čertoviny.

Jana Bernášková pět let žila s divadelním režisérem Davidem Drábkem, s nímž má dceru Justýnu a ještě společně na dálku adoptovali indickou holčičku Anushu. Roku 2010 se jejím partnerem stal scenárista Rudolf Merkner. V červnu 2012 se vzali a v srpnu 2013 se jim narodil syn Theodor.

 

Články o celebritě

Překvapení pro Danielu Šinkorovou v koronavirové práci: Málem jsem dostala infarkt! Překvapení pro Danielu Šinkorovou v koronavirové práci: Málem jsem dostala infarkt! Přestože herci velice často prohlašují, že jejich herečtí kolegové jsou pro ně druhou rodinou, málok... číst článek
Protest Boudové s rouškou mezi stehny: Kolegyně ji chválí, politici to schytali! Protest Boudové s rouškou mezi stehny: Kolegyně ji chválí, politici to schytali! Herečka Nela Boudová (52) svým kontroverzním příspěvkem dala jasně najevo, co si myslí o nošení rouš... číst článek
Sexbomba Mottlová změnila profesi: Sedí za kasou! Sexbomba Mottlová změnila profesi: Sedí za kasou! To není nová role. Herečka Bára Mottlová (33) přišla kvůli nouzovému stavu jako další umělci o práci... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Liška
Václav Liška
zobrazit profil Petr Motloch
Petr Motloch
zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová
zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Igor Bareš
Igor Bareš
zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší