Daddy Yankee rapper | Celebwiki.cz

Daddy Yankee

Datum narození: 3.2.1977
Místo narození: San Juan, Portoriko
Profese: rapper
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Rapper Daddy Yankee proslul skladbou Despacito, na níž se podílel se zpěvákem Luisem Fonsim. Skladba v létě 2017 získala na YouTube přes tři miliardy zhlédnutí.

Portorický zpěvák Ramón (Raymond) Ayala známý jako rapper Daddy Yankee se před mega úspěchem songu Despacito proslavil hitem Gasolina, který se jako první reggaeton dostal do Evropy. Je z alba Barrio Fino (2004). Daddy Yankee debutoval již roku 1995 deskou No Mercy.

Hit Despacito Daddy Yankee nazpíval společně s Luisem Fonsim 12. ledna 2017. Zakrátko se tento song dostal na vrchol světových hitparád a v létě 2017 překonal magickou hranici tří miliard zhlédnutí a stal se tak do té doby historicky nejsledovanějším videm na YouTube.

Vysílání skladby Despacito bylo v malajsijských státních sdělovacích prostředcích kvůli jejímu obscénnímu textu zakázáno vládou. Naopak ve Venezuele zaujala i hlavu státu. Tamní prezident Nicolás Maduro ji nezákonně použil při své kampani.

Daddy Yankee se roku 1994 oženil s Mireddys González, s níž má tři děti, jsou to Yamilet Ayala González, Jeremy Ayala González, Jesaeelys Ayala González.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko
zobrazit profil Charlie Watts
Charlie Watts
zobrazit profil Radim Hladík
Radim Hladík
zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Beata Hlavenková
Beata Hlavenková
zobrazit profil Jitka Šuranská
Jitka Šuranská