Martina Krátká herečka | Celebwiki.cz

Martina Krátká

Datum narození: 12.12.1984
Místo narození: Vyškov
Profese: herečka, režisérka, kostýmní návrhářka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Martina Krátká, která se též úspěšně ujala divadelní režie, se před kamerou představila pod taktovkou Jana Hřebejka, a to v komedii Nestyda a v seriálu Místo činu Plzeň.

S herectví začala Martina Krátká již jako malá, kdy byla členkou dětského studia v Divadle Husa na Provázku. Na JAMU studovala nejprve klaunskou scénickou a filmovou tvorbu, kterou po třech letech vyměnila za činoherní herectví. Po absolutoriu získal angažmá se své "mateřské" Huse.

Roku 2011 se Martina Krátká stala členkou souboru Švandova divadla. Již v následující sezóně se ujala i režie. Debutovala studiovou inscenací CRY BABY CRY, která se díky velkému diváckému zájmu dostala do tamního velkého sálu. Jedním z jejích dalších úspěšných režijních počinů se ve na Smíchově stala inscenace Slušný člověk s Miroslavem Hruškou v hlavní roli.

Na filmovém plátně se Martina Krátká poprvé objevila v komedii Jana Hřebejka Nestyda (2008), natočené podle knihy Michala Viewegha, v níž hlavní roli ztvárnil Jiří Macháček. Zahrála si v několika krátkých filmech, mj. ve snímku Golem & Hilsnerův případ 2012/5773, pro nějž vytvořila též kostýmy.

Před televizní kamerou dostala Martina Krátká příležitost prvně stanout též pod taktovkou Jana Hřebejka, a to v druhém dílu jeho krimi seriálu Místo zločinu Plzeň (2015) s názvem Smrt v rybníku. Zahrála si sekretářku Olinu.

 

Další Herci

zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
zobrazit profil Vendulka Křížová
Vendulka Křížová
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký