Martin Nejedlý Zemanův poradce | Celebwiki.cz

Martin Nejedlý

Datum narození: 7.7.1966
Místo narození: Kunovice
Profese: podnikatel, ekonomický poradce prezidenta Zemana, politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Martin Nejedlý se stal ekonomickým poradcem prezidenta Miloše Zemana. Vzhledem k tomu, že mu nebyla oficiálně přidělena žádná funkce, vyhnul se prověrce.

Martin Nejedlý byl v roce 1990 mistrem Československa ve volejbalu. S podnikáním začal záhy po Sametové revoluci, kdy prý mj. obchodoval s auty v Rusku.

MARTIN NEJEDLÝ – CO O NĚM ŘEKL ANDREJ BABIŠ?

V roce 2007 se Martin Nejedlý dohodl s nadnárodní firmou Lukoil na založení české pobočky, která se kvůli pokutě přesahující 27 milionů korun za nevrácený letecký petrolej dostala až k soudu.

Jeho politická kariéra odstartovala založením strany Práv Občanů v roce 2009, kterou se však ve volbách 2010 Martinu Nejedlému nepodařilo dovést ani do zastupitelstva jeho rodných Kunovic. SPOZ získala jen 4,34 procenta hlasů.

Ve volbách 2013 byl Martin Nejedlý členem volebního výboru prezidentské kampaně Miloše Zemana. Proto se objevily spekulace o možném financování kampaně Miloše Zemana Lukoilem. Dotčení to popřeli.

Externím poradcem prezidenta Miloše Zemana se Martin Nejedlý stal roku 2014. Protože oficiálně nezastává žádnou funkci, nemusí mít bezpečnostní prověrku. Přitom není přesně známo, kde a co vystudoval, ani v jakých všech oblastech podnikal. Tajné služby Velké Británie a USA jej tak považují za největší riziko z hlediska šíření ruského vlivu na českém území.

O MARTINOVI NEJEDLÉM ČTĚTE ZDE>>

Martin Nejedlý se roku 2005 oženil se sestrou modelky Andrey Verešové Alexandrou, s níž vychovává dvě děti. V lednu 2018 jej fotografové Blesku na veřejnosti zachytili po boku krásné brunety.

 

Články o celebritě

Za „rozvod“ se Zemanem mohla rvačka? Expert: „Velká prohra Jaromíra Soukupa“ Za „rozvod“ se Zemanem mohla rvačka? Expert: „Velká prohra Jaromíra Soukupa“ Velká prohra Jaromíra Soukupa. Tak pro Blesk Zprávy hodnotí politolog Jan Kubáček konec rozhovorů… číst článek
Táňa Fischerová (†72) šila do „zákeřného“ Zemana. Byla jako svatá žena, truchlí Pithart Táňa Fischerová (†72) šila do „zákeřného“ Zemana. Byla jako svatá žena, truchlí Pithart Někdejší první dáma Dagmar Havlová pláče pro svou dlouholetou přítelkyni Táňu Fischerovou, která… číst článek
„Utírají mu pusu a říkají Miloši.“ Generál Pavel útočí na tým Zemana, Ovčáček Hrad brání „Utírají mu pusu a říkají Miloši.“ Generál Pavel útočí na tým Zemana, Ovčáček Hrad brání Do řádných prezidentských voleb v roce 2023 je v Česku ještě daleko, kampaň před nimi už se ale začíná… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Roberto Esquivel Cabrera
Roberto Esquivel Cabrera
zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička
zobrazit profil Filip Žilka
Filip Žilka
zobrazit profil Matěj Forman
Matěj Forman
zobrazit profil Pavel Zuna
Pavel Zuna
zobrazit profil Luboš Lacina
Luboš Lacina
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Václav Masaryk
Václav Masaryk