Martin Nejedlý

Datum narození: 7. 7. 1966
Místo narození: Kunovice
Profese: podnikatel, ekonomický poradce prezidenta Zemana, politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Martin Nejedlý se stal ekonomickým poradcem prezidenta Miloše Zemana. Vzhledem k tomu, že mu nebyla oficiálně přidělena žádná funkce, vyhnul se prověrce.

Martin Nejedlý byl v roce 1990 mistrem Československa ve volejbalu. S podnikáním začal záhy po Sametové revoluci, kdy prý mj. obchodoval s auty v Rusku.

MARTIN NEJEDLÝ – CO O NĚM ŘEKL ANDREJ BABIŠ?

V roce 2007 se Martin Nejedlý dohodl s nadnárodní firmou Lukoil na založení české pobočky, která se kvůli pokutě přesahující 27 milionů korun za nevrácený letecký petrolej dostala až k soudu.

Jeho politická kariéra odstartovala založením strany Práv Občanů v roce 2009, kterou se však ve volbách 2010 Martinu Nejedlému nepodařilo dovést ani do zastupitelstva jeho rodných Kunovic. SPOZ získala jen 4,34 procenta hlasů.

Ve volbách 2013 byl Martin Nejedlý členem volebního výboru prezidentské kampaně Miloše Zemana. Proto se objevily spekulace o možném financování kampaně Miloše Zemana Lukoilem. Dotčení to popřeli.

Externím poradcem prezidenta Miloše Zemana se Martin Nejedlý stal roku 2014. Protože oficiálně nezastává žádnou funkci, nemusí mít bezpečnostní prověrku. Přitom není přesně známo, kde a co vystudoval, ani v jakých všech oblastech podnikal. Tajné služby Velké Británie a USA jej tak považují za největší riziko z hlediska šíření ruského vlivu na českém území.

O MARTINOVI NEJEDLÉM ČTĚTE ZDE>>

Martin Nejedlý se roku 2005 oženil se sestrou modelky Andrey Verešové Alexandrou, s níž vychovává dvě děti. V lednu 2018 jej fotografové Blesku na veřejnosti zachytili po boku krásné brunety.

 

Články o celebritě

Nejedlý o Zemanově nové kanceláři v „ložnici“: Budeme ji upravovat! A bude velmi důstojná Nejedlý o Zemanově nové kanceláři v „ložnici“: Budeme ji upravovat! A bude velmi důstojná Stůl v místě, kde stála postel. Dokonce zůstaly i noční stolky. Koupelna s toaletou, kam se člověk n... číst článek
Zemanova nová kancelář: Exprezident úřaduje z bývalé ložnice s úzkým záchodem a bez výtahu Zemanova nová kancelář: Exprezident úřaduje z bývalé ložnice s úzkým záchodem a bez výtahu Bývalý prezident Miloš Zeman začal měsíc po inauguraci nové hlavy státu úřadovat v nové kanceláři. T... číst článek
Trojnásobná babička Veronika Žilková: První slova o nové vnučce. Je celý Jaromír, jen ta pusa… Trojnásobná babička Veronika Žilková: První slova o nové vnučce. Je celý Jaromír, jen ta pusa… Porod dcery Agáty (37) prožívala Veronika Žilková (61) už potřetí, ale i tak se v ní prala řada emoc... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček
zobrazit profil Dominik Vodička
Dominik Vodička
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Karel Komárek
Karel Komárek
zobrazit profil Václav Masaryk
Václav Masaryk
zobrazit profil George Mraz
George Mraz
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.
zobrazit profil Tomáš Weinreb
Tomáš Weinreb