Martin Nejedlý

Datum narození: 7. 7. 1966
Místo narození: Kunovice
Profese: podnikatel, ekonomický poradce prezidenta Zemana, politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Martin Nejedlý se stal ekonomickým poradcem prezidenta Miloše Zemana. Vzhledem k tomu, že mu nebyla oficiálně přidělena žádná funkce, vyhnul se prověrce.

Martin Nejedlý byl v roce 1990 mistrem Československa ve volejbalu. S podnikáním začal záhy po Sametové revoluci, kdy prý mj. obchodoval s auty v Rusku.

MARTIN NEJEDLÝ – CO O NĚM ŘEKL ANDREJ BABIŠ?

V roce 2007 se Martin Nejedlý dohodl s nadnárodní firmou Lukoil na založení české pobočky, která se kvůli pokutě přesahující 27 milionů korun za nevrácený letecký petrolej dostala až k soudu.

Jeho politická kariéra odstartovala založením strany Práv Občanů v roce 2009, kterou se však ve volbách 2010 Martinu Nejedlému nepodařilo dovést ani do zastupitelstva jeho rodných Kunovic. SPOZ získala jen 4,34 procenta hlasů.

Ve volbách 2013 byl Martin Nejedlý členem volebního výboru prezidentské kampaně Miloše Zemana. Proto se objevily spekulace o možném financování kampaně Miloše Zemana Lukoilem. Dotčení to popřeli.

Externím poradcem prezidenta Miloše Zemana se Martin Nejedlý stal roku 2014. Protože oficiálně nezastává žádnou funkci, nemusí mít bezpečnostní prověrku. Přitom není přesně známo, kde a co vystudoval, ani v jakých všech oblastech podnikal. Tajné služby Velké Británie a USA jej tak považují za největší riziko z hlediska šíření ruského vlivu na českém území.

O MARTINOVI NEJEDLÉM ČTĚTE ZDE>>

Martin Nejedlý se roku 2005 oženil se sestrou modelky Andrey Verešové Alexandrou, s níž vychovává dvě děti. V lednu 2018 jej fotografové Blesku na veřejnosti zachytili po boku krásné brunety.

 

Články o celebritě

Pavel o svém příteli: Vidím naprosto zásadní rozdíl mezi Nejedlým a Petrem Kolářem! Co spolu řeší? Pavel o svém příteli: Vidím naprosto zásadní rozdíl mezi Nejedlým a Petrem Kolářem! Co spolu řeší? Přítel po boku prezidenta Petra Pavla poutá dál pozornost - Petr Kolář coby bývalý velvyslanec v Rus... číst článek
Rozvod u Zemanova muže: Konec manželství bývalého hradního protokoláře Kruliše! Rozvod u Zemanova muže: Konec manželství bývalého hradního protokoláře Kruliše! Vypadalo to, že si smůlu na konci roku vybral. Po ošklivé zlomenině ale musí bývalý hradní protokolá... číst článek
Kontroverzní a nešťastné výroky politiků 2023: Nutella, za bouřky u Nejedlého i Česko pryč z OSN Kontroverzní a nešťastné výroky politiků 2023: Nutella, za bouřky u Nejedlého i Česko pryč z OSN Ani politická scéna uplynulého roku se neobešla bez špetky kontroverze a bizáru. Z úst politiků jsme... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Vítězslav Schrek
Vítězslav Schrek
zobrazit profil Josef Toman
Josef Toman
zobrazit profil Michal Blaško
Michal Blaško
zobrazit profil Eva Štefková
Eva Štefková
zobrazit profil Alena Schillerová
Alena Schillerová
zobrazit profil Marie Formáčková
Marie Formáčková
zobrazit profil Vladimír Skórka
Vladimír Skórka