Martin Nejedlý Zemanův poradce | Celebwiki.cz

Martin Nejedlý

Datum narození: 7.7.1966
Místo narození: Kunovice
Profese: podnikatel, ekonomický poradce prezidenta Zemana, politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Martin Nejedlý se stal ekonomickým poradcem prezidenta Miloše Zemana. Vzhledem k tomu, že mu nebyla oficiálně přidělena žádná funkce, vyhnul se prověrce.

Martin Nejedlý byl v roce 1990 mistrem Československa ve volejbalu. S podnikáním začal záhy po Sametové revoluci, kdy prý mj. obchodoval s auty v Rusku.

MARTIN NEJEDLÝ – CO O NĚM ŘEKL ANDREJ BABIŠ?

V roce 2007 se Martin Nejedlý dohodl s nadnárodní firmou Lukoil na založení české pobočky, která se kvůli pokutě přesahující 27 milionů korun za nevrácený letecký petrolej dostala až k soudu.

Jeho politická kariéra odstartovala založením strany Práv Občanů v roce 2009, kterou se však ve volbách 2010 Martinu Nejedlému nepodařilo dovést ani do zastupitelstva jeho rodných Kunovic. SPOZ získala jen 4,34 procenta hlasů.

Ve volbách 2013 byl Martin Nejedlý členem volebního výboru prezidentské kampaně Miloše Zemana. Proto se objevily spekulace o možném financování kampaně Miloše Zemana Lukoilem. Dotčení to popřeli.

Externím poradcem prezidenta Miloše Zemana se Martin Nejedlý stal roku 2014. Protože oficiálně nezastává žádnou funkci, nemusí mít bezpečnostní prověrku. Přitom není přesně známo, kde a co vystudoval, ani v jakých všech oblastech podnikal. Tajné služby Velké Británie a USA jej tak považují za největší riziko z hlediska šíření ruského vlivu na českém území.

O MARTINOVI NEJEDLÉM ČTĚTE ZDE>>

Martin Nejedlý se roku 2005 oženil se sestrou modelky Andrey Verešové Alexandrou, s níž vychovává dvě děti. V lednu 2018 jej fotografové Blesku na veřejnosti zachytili po boku krásné brunety.

 

Články o celebritě

Čínský prezident ukázal Zemanovi fotku jabloně. U stolu byl i Jágr a miliardáři Čínský prezident ukázal Zemanovi fotku jabloně. U stolu byl i Jágr a miliardáři Prezident Miloš Zeman se v neděli v Pekingu setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Na zhruba… číst článek
Zákulisí Soukupovy miliardářské oslavy: Ohňostroj, sushi, Ortel a hodinky od Zemana Zákulisí Soukupovy miliardářské oslavy: Ohňostroj, sushi, Ortel a hodinky od Zemana Pro gratulanty, mezi kterými nechyběli politici, ani lidé z českého showbyznysu, připravili na oslavě… číst článek
Padesátiny Jaromíra Soukupa: Zeman žádal víno, přišli i Nejedlý, Grossová s dcerou či Okamura Padesátiny Jaromíra Soukupa: Zeman žádal víno, přišli i Nejedlý, Grossová s dcerou či Okamura Majitel TV Barrandov a moderátor mnoha svých pořadů Jaromír Soukup se vydal v pátek oslavit padesátiny.… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek
zobrazit profil Hana Zaňáková
Hana Zaňáková
zobrazit profil Petr Čejka
Petr Čejka
zobrazit profil Tomáš Pavlíček
Tomáš Pavlíček
zobrazit profil Elton John
Elton John
zobrazit profil Ivan Martin Jirous
Ivan Martin Jirous
zobrazit profil David Matthews
David Matthews
zobrazit profil Jolana Voldánová
Jolana Voldánová