Slávek Janda hudebník | Celebwiki.cz

Slávek Janda

Datum narození: 14.4.1952
Místo narození: Praha
Profese: kytarista, skladatel, zpěvák, producent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Hudebník Slávek Janda, mladší bratr frontmana Olympicu Petra Jandy, se proslavil díky skupině Abraxas. Média zaujala nejen umělecká dráha sourozenců, ale též jejich spor o dědictví.

Na kytaru Slávek Janda, rodným jménem Bohuslav Janda, začal hrát ve 12 letech a už dva roky nato si se spolužáky založil svou první kapelu Čepičkáři, která byla po čase komunisty zakázána.

SLÁVEK JANDA - BRATR S NÍM LÉTA NEPROMLUVIL

Netrvalo dlouho a založil druhou skupinu Sins of Fathers (později přejmenovanou na Lazy Free). První vystoupení Sins of Fathers se uskutečnilo na podzim roku 1968, kdy Slávek Janda začal studovat na konzervatoři.

Mezi profesionály Slávek Janda vkročil díky angažmá v doprovodné kapele Hany Zagorové, která se však neosvědčila a skončila. V letech 1973 až 1979 spolupracoval s Petrem Novákem. Tehdy, konkrétně roku 1976, vznikl Abraxas, jehož se stal Slávek Janda lídrem. 

Kapela Abraxas roku 1977 natočila hned dva singly a začala pravidelně koncertovat. Skupina slavila úspěchy a vydala debutové album Box (1982), po němž následovaly desky Manéž (1984) a Šťastnej Blázen (1986).

Kytarista, skladatel, zpěvák a producent Slávek Janda spolupracoval také s Janou Koubkovou v kapele Yandim Band, jejímiž členy byli též Roman Holý, Michal Hejna nebo Athina Langoska. V roce 2005 si založil skupinu Slávek Janda Banda (SJB).

O SLÁVKU JANDOVI ČTĚTE ZDE>>

Slávek Janda má bratry Jiřího Jandu a Petra Jandu, frontmana slavného Olympicu, s nimiž se rozkmotřil kvůli majetku, respektive dědictví po matce - zrestituovanému činžáku.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Felix Slováček mj.
Felix Slováček mj.
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský
zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Jiří Pracný
Jiří Pracný
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta