Libor Hruška | Celebwiki.cz
Libor Hruška

Libor Hruška

Datum narození: 27. 9. 1965
Profese: herec, dabér, dabingový režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Libor Hruška, držitel Ceny Františka Filipovského za výkon v dabingu filmu Ray, se prosadil jako bravurní dabér. Před kamerou ztvárnil řadu menších rolí.

Po konzervatoři začal Libor Hruška působit v Divadle na věži, kde nejen hrál, ale i režíroval. Diváci se s ním mohli setkat mj. v Divadle Na Prádle, Divadelní společnosti Háta, Státním divadle Ostrava, Divadle pod Palmovkou či v Karlínském divadle.

LIBOR HRUŠKA - ŠEL V TÁTOVÝCH ŠLÉPĚJÍCH

Na filmovém plátně se Libor Hruška objevil v historickém dramatu Ludvíka Ráži V erbu lvice (1994) nebo v posledním snímku Vlada Štancela, komedii Rekvalifikace (2011). Epizodní role si zahrál také v seriálech, jako jsou např. Vyprávěj, Černá sanitka, Policie Modrava, Rapl, Ohnivý kuře.

Libor Hruška proslul zejména jako uznávaný a vyhledávaný dabér. Svůj hlas propůjčil několika tisícům postav. Uplatnil se též jako režisér dabingu. Za namluvení Raye Charlese alias Jamieho Foxxe ve filmu Ray dostal roku 2006 Cenu Františka Filipovského.

O LIBORU HRUŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Libor Hruška je synem dabingového režiséra Zdeňka Hrušky a herečky Miluše Dreiseitlové. Též jeho další přízeň se uplatnila v herecké branži, a to bratr Zdeněk Hruška mladší, sestřenice Lucie Kožinová, manželka Kateřina Seidlová i syn Michal Hruška.

 

Další Herci

zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil Rachel Weisz
Rachel Weisz
zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Sabina Rojková
Sabina Rojková
zobrazit profil Jaroslav Šmíd
Jaroslav Šmíd