Libor Hruška | Celebwiki.cz
Libor Hruška

Libor Hruška

Datum narození: 27. 9. 1965
Profese: herec, dabér, dabingový režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Libor Hruška, držitel Ceny Františka Filipovského za výkon v dabingu filmu Ray, se prosadil jako bravurní dabér. Před kamerou ztvárnil řadu menších rolí.

Po konzervatoři začal Libor Hruška působit v Divadle na věži, kde nejen hrál, ale i režíroval. Diváci se s ním mohli setkat mj. v Divadle Na Prádle, Divadelní společnosti Háta, Státním divadle Ostrava, Divadle pod Palmovkou či v Karlínském divadle.

LIBOR HRUŠKA - ŠEL V TÁTOVÝCH ŠLÉPĚJÍCH

Na filmovém plátně se Libor Hruška objevil v historickém dramatu Ludvíka Ráži V erbu lvice (1994) nebo v posledním snímku Vlada Štancela, komedii Rekvalifikace (2011). Epizodní role si zahrál také v seriálech, jako jsou např. Vyprávěj, Černá sanitka, Policie Modrava, Rapl, Ohnivý kuře.

Libor Hruška proslul zejména jako uznávaný a vyhledávaný dabér. Svůj hlas propůjčil několika tisícům postav. Uplatnil se též jako režisér dabingu. Za namluvení Raye Charlese alias Jamieho Foxxe ve filmu Ray dostal roku 2006 Cenu Františka Filipovského.

O LIBORU HRUŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Libor Hruška je synem dabingového režiséra Zdeňka Hrušky a herečky Miluše Dreiseitlové. Též jeho další přízeň se uplatnila v herecké branži, a to bratr Zdeněk Hruška mladší, sestřenice Lucie Kožinová, manželka Kateřina Seidlová i syn Michal Hruška.

 

Další Herci

zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Petra Polnišová
Petra Polnišová
zobrazit profil Oleg Pavlovič Tabakov
Oleg Pavlovič Tabakov
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová
zobrazit profil Ondrej  Kovaľ
Ondrej Kovaľ
zobrazit profil Kevin  Costner
Kevin Costner
zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav