Libor Hruška | Celebwiki.cz

Libor Hruška

Datum narození: 27.9.1965
Profese: herec, dabér, dabingový režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Libor Hruška, držitel Ceny Františka Filipovského za výkon v dabingu filmu Ray, se prosadil jako bravurní dabér. Před kamerou ztvárnil řadu menších rolí.

Po konzervatoři začal Libor Hruška působit v Divadle na věži, kde nejen hrál, ale i režíroval. Diváci se s ním mohli setkat mj. v Divadle Na Prádle, Divadelní společnosti Háta, Státním divadle Ostrava, Divadle pod Palmovkou či v Karlínském divadle.

LIBOR HRUŠKA - ŠEL V TÁTOVÝCH ŠLÉPĚJÍCH

Na filmovém plátně se Libor Hruška objevil v historickém dramatu Ludvíka Ráži V erbu lvice (1994) nebo v posledním snímku Vlada Štancela, komedii Rekvalifikace (2011). Epizodní role si zahrál také v seriálech, jako jsou např. Vyprávěj, Černá sanitka, Policie Modrava, Rapl, Ohnivý kuře.

Libor Hruška proslul zejména jako uznávaný a vyhledávaný dabér. Svůj hlas propůjčil několika tisícům postav. Uplatnil se též jako režisér dabingu. Za namluvení Raye Charlese alias Jamieho Foxxe ve filmu Ray dostal roku 2006 Cenu Františka Filipovského.

O LIBORU HRUŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Libor Hruška je synem dabingového režiséra Zdeňka Hrušky a herečky Miluše Dreiseitlové. Též jeho další přízeň se uplatnila v herecké branži, a to bratr Zdeněk Hruška mladší, sestřenice Lucie Kožinová, manželka Kateřina Seidlová i syn Michal Hruška.

 

Další Herci

zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Jakub Štáfek
Jakub Štáfek
zobrazit profil Zdeněk Srstka
Zdeněk Srstka
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová
zobrazit profil Jan Přeučil
Jan Přeučil
zobrazit profil Igor Bareš
Igor Bareš
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek
zobrazit profil Roger Moore
Roger Moore