Vojtěch Štěpánek

Vojtěch Štěpánek

Datum narození: 4. 4. 1984
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec, dramaturg, ředitel divadla
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Režisér a herec Vojtěch Štěpánek se v lednu 2018 stal ředitelem Národního divadla moravskoslezského, a to poté, co úspěšně šéfoval Divadlu Komedie.

Studoval obor hudebně-dramatický na Státní konzervatoři v Praze pod vedením profesorů Hany Maciuchové a Jana Novotného. Tehdy Vojtěch Štěpánek inscenoval autorské jednoaktovky a režíroval spolu s Petrou Špalkovou a Braněm Holičkem představení spolužáků z nižšího ročníku.

VOJTĚCH ŠTĚPÁNEK - OTCEM DÍTĚTE KRÁSNÉ HEREČKY

Roku 2006 začal Vojtěch Štěpánek působit ve Strašnickém divadle jako herec, režisér i dramaturg. Hrál v inscenacích Faust, Julius Caesar, Škola pro ženy, režijně asistoval při inscenaci Oidipús Rex, režíroval inscenace Kebab, Sleeping Around, Testosteron, P.R.S.A., Rozkvetly sekery.

Posléze režíroval také v libereckém Šaldově divadle. V roce 2012 nastoupil coby kmenový režisér Divadla Komedie, kde od roku 2014 úspěšně působil též jako ředitel. Poté Vojtěch Štěpánek přijal nabídku stát se od 1. ledna 2018 šéfem Národního divadla moravskoslezského Ostrava.

Na filmovém plátně se Vojtěch Štěpánek objevil ve válečném snímku Hartova válka (2002) s Brucem Williems a Colinem Farrellem v hlavních rolí nebo v dramatu Marta (2006). Zahrál si třeba také v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Partnerkou Vojtěcha Štěpánka je herečka Kristýna Leichtová. V srpnu 2018 se páru narodila dcera Dorotka a v červnu 2020 dcera Rozárka.

 

Články o celebritě

Leichtová se tři měsíce po domácím porodu ukázala v plavkách: Zenová víla, směje se Leichtová se tři měsíce po domácím porodu ukázala v plavkách: Zenová víla, směje se Koncem června se Kristýně Leichtové (35) narodila v pořadí druhá dcerka. Rozárka, jak ji s partnerem... číst článek
Provokatérka Kristýna Leichtová o nahé fotce před porodem: Nebyla poslední! Provokatérka Kristýna Leichtová o nahé fotce před porodem: Nebyla poslední! Herečka Kristýna Leichtová (35) se na sociální síti pochlubila snímkem z domácího porodu, při němž n... číst článek
Míša Tomešová o domácím porodu ve stylu Leichtové: Strach o dítě! Míša Tomešová o domácím porodu ve stylu Leichtové: Strach o dítě! Když se Kristýna Leichtová (34) rozhodla přivést na svět své druhé dítě doma, kamarádky ji na rozdíl... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Theodor Pištěk
Theodor Pištěk
zobrazit profil Veronika Lišková
Veronika Lišková
zobrazit profil Jakub Ludvík
Jakub Ludvík
zobrazit profil Václav Hudeček
Václav Hudeček
zobrazit profil Bohumil Hrabal
Bohumil Hrabal
zobrazit profil Matěj Cichra
Matěj Cichra
zobrazit profil Bohumil Fencl
Bohumil Fencl
zobrazit profil David Černý
David Černý