Václav Kotek | Celebwiki.cz

Václav Kotek

Datum narození: 3. 2. 1953
Datum úmrtí: 25. 7. 2019
Profese: herec, manažer, kulisák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Kotek, otec herce a režiséra Vojtěcha Kotka, byl manažerem proslulého Divadla Járy Cimermana na pražském Žižkově.

V Divadle Járy Cimrmana Václav Kotek začínal jako kulisák. Posléze také hrál v některých představeních a především byl manažerem divadla.

VÁCLAV KOTEK BOURAL

Václav Kotek ztvárnil mj. pocestného v pohádce Dlouhý, Široký a Krátkozraký, stevarda ve hře Vražda v salonním coupé nebo Bobše v představení Němý Bobeš.

Kromě záznamů divadelních představení se Václav Kotek objevil mj. v komedii Ladislava Smoljaka, Zdeňka Svěráka a Zdeňka Podskalského Kulový blesk (1978) s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli.

Roku 2007 Václav Kotek vedl výpravu do ruského pohoří Altaj, která tam vystoupala na do té doby bezejmennou horu dosahující nadmořské výšky 3610 metrů. Dobytému vrcholu dali jméno Hora Járy Cimrmana.

O VÁCLAVU KOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

Syn Václava Kotka je herec a režisér Vojtěch Kotek.

Václav Kotek zemřel 25. července 2019. Bylo mu 66 let.

 

Články o celebritě

Vojta Kotek poprvé promluvil o smrti táty, který si zlámal vaz: Jsem na něj hrdý Vojta Kotek poprvé promluvil o smrti táty, který si zlámal vaz: Jsem na něj hrdý Herec Vojta Kotek (31) 25. července přišel o svého otce Václava Kotka (†66), který náhle zemřel ve s... číst článek
Po smrti dvou Cimrmanů nová posila! Svěrák řekl, které herecké eso k nim nastupuje Po smrti dvou Cimrmanů nová posila! Svěrák řekl, které herecké eso k nim nastupuje Ansámbl Divadla Járy Cimrmana nyní prožívá hodně těžké časy. V červenci po nešťastném pádu ze schodů... číst článek
Slavný soubor vymírá a shání posily: Vetchý u Cimrmanů! Slavný soubor vymírá a shání posily: Vetchý u Cimrmanů! Uvědomili si, že je zle! Slavný soubor Divadla Járy Cimrmana bohužel dostihl věk i nemoci a členové ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Klausnerová
Anna Klausnerová
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Lucie Polišenská
Lucie Polišenská
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Alexandr Postler starší
Alexandr Postler starší
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
zobrazit profil Jarmila Bursová
Jarmila Bursová