Václav Kotek | Celebwiki.cz

Václav Kotek

Datum narození: 3. 2. 1953
Datum úmrtí: 25. 7. 2019
Profese: herec, manažer, kulisák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Kotek, otec herce a režiséra Vojtěcha Kotka, byl manažerem proslulého Divadla Járy Cimermana na pražském Žižkově.

V Divadle Járy Cimrmana Václav Kotek začínal jako kulisák. Posléze také hrál v některých představeních a především byl manažerem divadla.

VÁCLAV KOTEK BOURAL

Václav Kotek ztvárnil mj. pocestného v pohádce Dlouhý, Široký a Krátkozraký, stevarda ve hře Vražda v salonním coupé nebo Bobše v představení Němý Bobeš.

Kromě záznamů divadelních představení se Václav Kotek objevil mj. v komedii Ladislava Smoljaka, Zdeňka Svěráka a Zdeňka Podskalského Kulový blesk (1978) s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli.

Roku 2007 Václav Kotek vedl výpravu do ruského pohoří Altaj, která tam vystoupala na do té doby bezejmennou horu dosahující nadmořské výšky 3610 metrů. Dobytému vrcholu dali jméno Hora Járy Cimrmana.

O VÁCLAVU KOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

Syn Václava Kotka je herec a režisér Vojtěch Kotek.

Václav Kotek zemřel 25. července 2019. Bylo mu 66 let.

 

Články o celebritě

Herec Vojta Kotek (32) po bouračce leží na JIP! První slova Vojty i svědků nehody Herec Vojta Kotek (32) po bouračce leží na JIP! První slova Vojty i svědků nehody Z výletu na motorce se vzpamatovává na traumatologickém oddělení. Vojta Kotek (32) měl nehodu a vrtu... číst článek
Dagmar Havlová: PŘÍZNAKY KORONAVIRU! NEMOHLA DÝCHAT Dagmar Havlová: PŘÍZNAKY KORONAVIRU! NEMOHLA DÝCHAT Celý měsíc nemohla dýchat, ale přiznala se k tomu až nyní. Řeč je o manželce bývalého prezidenta Vác... číst článek
0 17 kg lehčí Vojta Kotek prozradil, co za jeho zeštíhlením stojí! 0 17 kg lehčí Vojta Kotek prozradil, co za jeho zeštíhlením stojí! Přiznal osobního trenéra a velký úbytek váhy. Vojta Kotek (31) zhubl 17 kilo! Ze značné části za to ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil František Derfler
František Derfler
zobrazit profil Jana Kovalčiková
Jana Kovalčiková
zobrazit profil Václav Čížkovský
Václav Čížkovský
zobrazit profil Milan Šimáček
Milan Šimáček
zobrazit profil Ondrej  Kovaľ
Ondrej Kovaľ