Lukáš Wagenknecht | Celebwiki.cz

Lukáš Wagenknecht

Datum narození: 24. 9. 1978
Profese: ekonom, politik Pirátské stranu, senátor
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Lukáš Wagenknecht, někdejší 1. náměstek ministra financí, se ve volbách 2018 stal senátorem za Piráty, a to v obvodu č. 23 - Praha 8.

Po absolvování oboru hospodářská politika a správa na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice Lukáš Wagenknecht působil na ministerstvu vnitra, kde se zabýval interním auditem.

LUKÁŠ WAGENKNECHT ODMÍTL POLITICKÉHO NÁMĚSTKA

Internímu auditu, systému řízení kvality a výrobě ICT se Lukáš Wagenknecht věnoval ve společnosti FOXCONN CZ. Vedoucím odboru interního auditu byl v letech 2007 až 2009 v Regionální radě regionu soudržnosti Střední Čechy, kde měl na starosti také problematiku fondů Evropské unie.

Dále Lukáš Wagenknecht pracoval mj. pro firmu Deloitte. V únoru 2014 jej tehdejší ministr financí Andrej Babiš jmenoval svým 1. náměstkem pro oblast finančního řízení a auditu. Ve funkci strávil zhruba rok a čtvrt. V červenci 2017 založil společně s Lukášem Pečeňou firmu Good Governance.

Piráti nestraníka Lukáše Wagenknechta vyslali do senátních voleb 2018 jako svého kandidáta v obvodu č. 23 - Praha 8. V druhém kole porazil nestraníka Pavla Dungla.

O LUKÁŠI WAGENKNECHTOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Wagenknecht je svobodný.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

„Dohodáři“ dostanou náhrady až 31 tisíc, schválil Senát. Vyřizování se ale protáhne „Dohodáři“ dostanou náhrady až 31 tisíc, schválil Senát. Vyřizování se ale protáhne Lidé pracující na dohody o provedení práce nebo o pracovní činnosti zřejmě dostanou v případě výpadk... číst článek
Policie si „došlápne“ na úředníky kvůli dotacím Agrofertu. Bradáčová je posílá na popud TOP 09 Policie si „došlápne“ na úředníky kvůli dotacím Agrofertu. Bradáčová je posílá na popud TOP 09 Prosincovým podnětem TOP 09 k prověření, zda při poskytování dotací skupině Agrofert není páchán tre... číst článek
První dáma TOP 09 šije do Babiše. A Topka dává podnět prošetřit dotace pro Agrofert První dáma TOP 09 šije do Babiše. A Topka dává podnět prošetřit dotace pro Agrofert TOP 09 v úterý podala podnět Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, aby prošetřilo, zda při posky... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil David Smoljak
David Smoljak
zobrazit profil Petr Dvořák
Petr Dvořák
zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton