Lukáš Wagenknecht | Celebwiki.cz

Lukáš Wagenknecht

Datum narození: 24. 9. 1978
Profese: ekonom, politik Pirátské stranu, senátor
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Lukáš Wagenknecht, někdejší 1. náměstek ministra financí, se ve volbách 2018 stal senátorem za Piráty, a to v obvodu č. 23 - Praha 8.

Po absolvování oboru hospodářská politika a správa na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice Lukáš Wagenknecht působil na ministerstvu vnitra, kde se zabýval interním auditem.

LUKÁŠ WAGENKNECHT ODMÍTL POLITICKÉHO NÁMĚSTKA

Internímu auditu, systému řízení kvality a výrobě ICT se Lukáš Wagenknecht věnoval ve společnosti FOXCONN CZ. Vedoucím odboru interního auditu byl v letech 2007 až 2009 v Regionální radě regionu soudržnosti Střední Čechy, kde měl na starosti také problematiku fondů Evropské unie.

Dále Lukáš Wagenknecht pracoval mj. pro firmu Deloitte. V únoru 2014 jej tehdejší ministr financí Andrej Babiš jmenoval svým 1. náměstkem pro oblast finančního řízení a auditu. Ve funkci strávil zhruba rok a čtvrt. V červenci 2017 založil společně s Lukášem Pečeňou firmu Good Governance.

Piráti nestraníka Lukáše Wagenknechta vyslali do senátních voleb 2018 jako svého kandidáta v obvodu č. 23 - Praha 8. V druhém kole porazil nestraníka Pavla Dungla.

O LUKÁŠI WAGENKNECHTOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Wagenknecht je svobodný.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

První dáma TOP 09 šije do Babiše. A Topka dává podnět prošetřit dotace pro Agrofert První dáma TOP 09 šije do Babiše. A Topka dává podnět prošetřit dotace pro Agrofert TOP 09 v úterý podala podnět Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, aby prošetřilo, zda při posky... číst článek
„Kolosální střet zájmů.“ O Babišovi bez Babiše se radila opozice. Hamáček ani KSČM nepřišli „Kolosální střet zájmů.“ O Babišovi bez Babiše se radila opozice. Hamáček ani KSČM nepřišli Opoziční lídři se v úterý sešli, aby řešili situaci kolem auditu o údajném střetu zájmů Andreje Babi... číst článek
„Nástroj šikany a šmírování.“ EET i na řemeslníky marně hájila Schillerová v Senátu „Nástroj šikany a šmírování.“ EET i na řemeslníky marně hájila Schillerová v Senátu Senát dnes zamítl vládní novelu zákona o elektronické evidenci tržeb (EET), která především rozšiřuj... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Karla Maříková
Karla Maříková
zobrazit profil Vladimír Železný
Vladimír Železný
zobrazit profil Stanislav Grospič
Stanislav Grospič
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Jiří Dědeček
Jiří Dědeček
zobrazit profil Jaroslav Rudiš
Jaroslav Rudiš
zobrazit profil Eva Nováková
Eva Nováková
zobrazit profil Miloslav  Šimek
Miloslav Šimek