Lukáš Wagenknecht | Celebwiki.cz

Lukáš Wagenknecht

Datum narození: 24. 9. 1978
Profese: ekonom, politik Pirátské stranu, senátor
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Lukáš Wagenknecht, někdejší 1. náměstek ministra financí, se ve volbách 2018 stal senátorem za Piráty, a to v obvodu č. 23 - Praha 8.

Po absolvování oboru hospodářská politika a správa na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice Lukáš Wagenknecht působil na ministerstvu vnitra, kde se zabýval interním auditem.

LUKÁŠ WAGENKNECHT ODMÍTL POLITICKÉHO NÁMĚSTKA

Internímu auditu, systému řízení kvality a výrobě ICT se Lukáš Wagenknecht věnoval ve společnosti FOXCONN CZ. Vedoucím odboru interního auditu byl v letech 2007 až 2009 v Regionální radě regionu soudržnosti Střední Čechy, kde měl na starosti také problematiku fondů Evropské unie.

Dále Lukáš Wagenknecht pracoval mj. pro firmu Deloitte. V únoru 2014 jej tehdejší ministr financí Andrej Babiš jmenoval svým 1. náměstkem pro oblast finančního řízení a auditu. Ve funkci strávil zhruba rok a čtvrt. V červenci 2017 založil společně s Lukášem Pečeňou firmu Good Governance.

Piráti nestraníka Lukáše Wagenknechta vyslali do senátních voleb 2018 jako svého kandidáta v obvodu č. 23 - Praha 8. V druhém kole porazil nestraníka Pavla Dungla.

O LUKÁŠI WAGENKNECHTOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Wagenknecht je svobodný.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

„Nástroj šikany a šmírování.“ EET i na řemeslníky marně hájila Schillerová v Senátu „Nástroj šikany a šmírování.“ EET i na řemeslníky marně hájila Schillerová v Senátu Senát dnes zamítl vládní novelu zákona o elektronické evidenci tržeb (EET), která především rozšiřuj... číst článek
Babiš: Podrazili nás Češi, protesty jsou tu kvůli lžím. A Kalouska peskuje Babiš: Podrazili nás Češi, protesty jsou tu kvůli lžím. A Kalouska peskuje „Zásadně odmítám, že bychom měli něco vracet.“ To ke zprávám z Bruselu, které žádají zpět stamiliony... číst článek
Piráti ženou Evropskou komisi k soudu. Kvůli Babišovi a Agrofertu Piráti ženou Evropskou komisi k soudu. Kvůli Babišovi a Agrofertu Piráti se rozhodli zažalovat Evropskou komisi pro nečinnost kvůli tomu, že dosud nerozhodla o podnět... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Pavel Pisch
Pavel Pisch
zobrazit profil Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
zobrazit profil Petr Hannig
Petr Hannig
zobrazit profil Lukáš Semerák
Lukáš Semerák
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Pavlína Jágrová
Pavlína Jágrová
zobrazit profil Sabrina Harris
Sabrina Harris