Lukáš Wagenknecht | Celebwiki.cz

Lukáš Wagenknecht

Datum narození: 24.9.1978
Profese: ekonom, politik Pirátské stranu, senátor
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ekonom Lukáš Wagenknecht, někdejší 1. náměstek ministra financí, se ve volbách 2018 stal senátorem za Piráty, a to v obvodu č. 23 - Praha 8.

Po absolvování oboru hospodářská politika a správa na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice Lukáš Wagenknecht působil na ministerstvu vnitra, kde se zabýval interním auditem.

LUKÁŠ WAGENKNECHT ODMÍTL POLITICKÉHO NÁMĚSTKA

Internímu auditu, systému řízení kvality a výrobě ICT se Lukáš Wagenknecht věnoval ve společnosti FOXCONN CZ. Vedoucím odboru interního auditu byl v letech 2007 až 2009 v Regionální radě regionu soudržnosti Střední Čechy, kde měl na starosti také problematiku fondů Evropské unie.

Dále Lukáš Wagenknecht pracoval mj. pro firmu Deloitte. V únoru 2014 jej tehdejší ministr financí Andrej Babiš jmenoval svým 1. náměstkem pro oblast finančního řízení a auditu. Ve funkci strávil zhruba rok a čtvrt. V červenci 2017 založil společně s Lukášem Pečeňou firmu Good Governance.

Piráti nestraníka Lukáše Wagenknechta vyslali do senátních voleb 2018 jako svého kandidáta v obvodu č. 23 - Praha 8. V druhém kole porazil nestraníka Pavla Dungla.

O LUKÁŠI WAGENKNECHTOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Wagenknecht je svobodný.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Zeman a jeho „sedm hříchů“. Senátoři na prezidenta nachystali ústavní žalobu Zeman a jeho „sedm hříchů“. Senátoři na prezidenta nachystali ústavní žalobu Šestice senátorů z Klubu pro liberální demokracii - Senátor 21 už má hotovu ústavní žalobu na prezidenta… číst článek
Babiše v reportáži Němci nešetřili: Zapletl se do podvodu a v politice bohatne víc, tvrdí Babiše v reportáži Němci nešetřili: Zapletl se do podvodu a v politice bohatne víc, tvrdí Český premiér Andrej Babiš vydělává peníze politikou a nechal změnit pravidla týkající se evropských… číst článek
Senátor chce řešit dotace pro Agrofert u OBSE. „Psychopat a mafie,“ šílí Babiš Senátor chce řešit dotace pro Agrofert u OBSE. „Psychopat a mafie,“ šílí Babiš Možným ovlivňováním evropských voleb kvůli unijním dotacím pro společnost Agrofert by se mohla zabývat… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil František Matějka
František Matějka
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Filip Kratochvíl
Filip Kratochvíl
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev
zobrazit profil Richard Pogoda
Richard Pogoda