Libor Michálek | Celebwiki.cz

Libor Michálek

Datum narození: 14. 12. 1968
Místo narození: Náchod
Profese: bývalý senátor za Pirátskou stranu, ekonom, whistleblower
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Ekonom Libor Michálek, whistleblower známý kritikou a odhalováním korupčních praktik, ve volbách 2018 za Piráty neobhájil post senátora.

Po Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a manažerském programu na Masarykově univerzitě Libor Michálek byl mj. šéfem odboru kolektivního investování v Komisi pro cenné papíry, expertem dohledu nad finančním trhem v ČNB nebo konzultantem pro licenční standardy ve Světové bance.

LIBOR MICHÁLEK - ČÍ NAHRÁVKY POŘÍDIL A PROČ

V srpnu 2010 se Libor Michálek stal ředitelem Státního fondu životního prostředí. Z funkce byl ministrem životního prostředí vlády Petra Nečase Pavlem Drobilem odvolán poté, co 13. prosince téhož roku podal trestní oznámení kvůli podezření z trestného činu pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži.

Ekonom Libor Michálek získal certifikát Optimalizace práce manažera na Úřadu vlády ČR a certifikát Management a technika vedení lidí u firmy Hewlett-Packard.

V březnu 2011 byl Libor Michálek za boj proti korupci oceněn Nadačním fondem proti korupci, cena byla spojena s darem půl milionu korun. V květnu 2011 mu Nadace Charty 77 udělila Cenu Františka Kriegla za boj proti korupci ve státní správě.

Ve volbách 2012 byl nestraník Libor Michálek za koalici Pirátů, Strany zelených a KDU-ČSL zvolen senátorem. Ve volbách 2014 mandát obhájil, ve volbách 2018 nikoli.

O LIBORU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

Praktikující křesťan a člen společenství International Christian Fellowship v Praze Libor Michálek je ženatý.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Další Politici

zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Vladimír Derner
Vladimír Derner
zobrazit profil Petr Stuchlík
Petr Stuchlík
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček