Benjamin Kuras

Benjamin Kuras

Datum narození: 4. 4. 1944
Místo narození: Zlín
Profese: spisovatel, dramatik, publicista, překladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Spisovatele a publicistu Benjamina Kurase do senátních voleb 2018 vyslala strana REALISTÉ vybojovat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 20 - Praha 4.

Benjamin Kuras, původním jménem Miloslav Kuraš, po střední škole vystudoval anglistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Poté pracoval jako redaktor v rozhlase.

BENJAMIN KURAS NA REFLEX.CZ

V roce 1968 Benjamin Kuras emigroval do Velké Británie, kde řadu let působil v české redakci BBC a v londýnském divadle Young Vic. V roce 1974 konvertoval k judaismu a změnil si jméno na Benjamin Kuras. Rok nato získal britské občanství.

Roku 1990 začal Benjamin Kuras publikovat v českých periodikách, jako jsou Respekt, Bajt, Český deník, Týden, Lidové noviny, Profit, Marianne, MFDnes, Právo, Xantypa nebo Reflex. Napsal na dvě desítky rozhlasových a divadelních her.

Benjamin Kuras, který patří mezi výrazné kritiky Evropské unie, multikulturalismu, islamismu a socialismu, vydal několik desítek knih. Je autorem humorných publikací o taoistickém sexu, gastronomii, náboženství, historii a filozofii.

Za Stranu svobodných občanů se neúspěšně pokusil dostat do Evropského parlamentu. V senátních volbách 2018 si nestraníka Benjamina Kurase vybrala strana REALISTÉ jako svého kandidáta, a to v obvodu č. 20 - Praha 4.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Spisovatelé

zobrazit profil Jaroslav Hašek
Jaroslav Hašek
zobrazit profil Ivo Pejčoch
Ivo Pejčoch
zobrazit profil Blanka Solařová-Calibaba
Blanka Solařová-Calibaba
zobrazit profil Zdeněk  Jirotka
Zdeněk Jirotka
zobrazit profil Ferdinand Peroutka
Ferdinand Peroutka
zobrazit profil Radka Třeštíková
Radka Třeštíková
zobrazit profil Karel Čapek
Karel Čapek