Benjamin Kuras | Celebwiki.cz

Benjamin Kuras

Datum narození: 4. 4. 1944
Místo narození: Zlín
Profese: spisovatel, dramatik, publicista, překladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Spisovatele a publicistu Benjamina Kurase do senátních voleb 2018 vyslala strana REALISTÉ vybojovat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 20 - Praha 4.

Benjamin Kuras, původním jménem Miloslav Kuraš, po střední škole vystudoval anglistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Poté pracoval jako redaktor v rozhlase.

BENJAMIN KURAS NA REFLEX.CZ

V roce 1968 Benjamin Kuras emigroval do Velké Británie, kde řadu let působil v české redakci BBC a v londýnském divadle Young Vic. V roce 1974 konvertoval k judaismu a změnil si jméno na Benjamin Kuras. Rok nato získal britské občanství.

Roku 1990 začal Benjamin Kuras publikovat v českých periodikách, jako jsou Respekt, Bajt, Český deník, Týden, Lidové noviny, Profit, Marianne, MFDnes, Právo, Xantypa nebo Reflex. Napsal na dvě desítky rozhlasových a divadelních her.

Benjamin Kuras, který patří mezi výrazné kritiky Evropské unie, multikulturalismu, islamismu a socialismu, vydal několik desítek knih. Je autorem humorných publikací o taoistickém sexu, gastronomii, náboženství, historii a filozofii.

Za Stranu svobodných občanů se neúspěšně pokusil dostat do Evropského parlamentu. V senátních volbách 2018 si nestraníka Benjamina Kurase vybrala strana REALISTÉ jako svého kandidáta, a to v obvodu č. 20 - Praha 4.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Spisovatelé

zobrazit profil Kateřina Tučková
Kateřina Tučková
zobrazit profil Karel Steigerwald
Karel Steigerwald
zobrazit profil Radka Třeštíková
Radka Třeštíková
zobrazit profil Ljuba Štíplová
Ljuba Štíplová
zobrazit profil Michal Šanda
Michal Šanda
zobrazit profil Jaroslav Rudiš
Jaroslav Rudiš
zobrazit profil Dušan Mitana
Dušan Mitana
zobrazit profil Jiří Padevět
Jiří Padevět