Aleš Gerloch | Celebwiki.cz

Aleš Gerloch

Datum narození: 26.5.1955
Místo narození: Ostrava
Profese: právník, profesor, expert v oblasti ústavního práva
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Právník a profesor Aleš Gerloch, uznávaný odborník na ústavní právo, se ve volbách 2018 stal nezávislých kandidátem do Senátu v obvodu č. 17 - Praha 12.

Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze Aleš Gerloch získal magisterský titul i titul JUDr. Později se stal kandidátem věd a v roce Sametové revoluce 1989 docentem teorie práva a právní filozofie. Roku 2001 byl jmenován profesorem v oboru teorie, filozofie a sociologie práva.

ALEŠ GERLOCH - DUEL S KOMUNISTOU MŇUKEM ZDE>>

Roku 2001 se Aleš Gerloch stal vedoucím katedry teorie práva a právních učení a roku 2006 vedoucím katedry ústavního práva. V letech 2006 až 2014 na Právnické fakultě UK vykonával funkci děkana, poté získal post prorektora pro akademické kvalifikace Univerzity Karlovy.

Kromě toho uznávaný odborník na ústavní právo Aleš Gerloch provozuje advokátní praxi, roku 2006 začal působit jako místopředseda Legislativní rady vlády, téhož roku byl zvolen Právníkem roku v oblasti veřejného práva a dva roky nato obdržel stříbrnou medaili Antonína Randy.

O ALEŠI GERLOCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Do senátních voleb 2018 Aleš Gerloch vstoupil jako nezávislý kandidát, když se mu podařilo získat požadovaný tisíc podpisů od voličů, s cílem vybojovat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 17 - Praha 12.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská
zobrazit profil Steve Jobs
Steve Jobs
zobrazit profil Marek Všetíček
Marek Všetíček
zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička
zobrazit profil Edward Redmayne
Edward Redmayne