Andrea Opavská | Celebwiki.cz

Andrea Opavská

Profese: tanečnice, pedagožka a herečka

Související celebrity

Životopis

Tanečnice a pedagožka Andrea Opavská byla nominována na Cenu Thálie 2016 v kategorii balet a pantomima. Širokému diváckému publiku se představila v roli nekompromisní policistky v seriálu Atentát.

Na televizní obrazovce se úspěšná tanečnice a pedagožka Andrea Opavská poprvé objevila v menší roli v seriálu TV Nova Expozitura (2008), jehož autorem je skupina novinářů - též šéfredaktor společenského časopisu Reflex Radek Bajgar. V Expozituře jsou do televizní podoby zpracovány skutečné události, zejména působení tzv. Berdychova gangu, který vraždil, loupil a vydíral. Ve volném pokračování této série Atentát (2015), kterou natočili Jiří Chlumský a Petr Nikolaev, dostala Andrea Opavská už jednu z hlavních rolí. Zahrála si zde zdatnou vyšetřovatelku, přítelkyni všemi pronásledovaného mjr. Dana Chládka v podání Roberta Jaškówa. Seriál je obsazen známými. Jmenujme: Hana Vagnerová, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Jan Dolanský, Miiroslav Táborský Ivan Vyskočil, Jiří Štěpnička, Miroslav Hanuš, Pavel Novotný, Radim Fiala, Jan Přeučil, Petr Vršek.

Andrea Opavská vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, katedru historie a katedru filozofie. Hudební a taneční fakultu AMU v Praze a katedru tance a pedagogiky tance. Doktorátu dosáhla prací Český současný tanec v devadesátých letech 20. století. Absolvovala několik mezinárodních stáží. Učila na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V roce 2011 začala působit jako externí pedagog jevištního pohybu, katedry alternativního a loutkového divadla na DAMU; o rok později na katedře tance na HAMU. Stala se tanečnicí roku 2014 České Taneční Platformy. Nominaci na Cenu Thálie Andrea Opavská získala v roce 2016.

 

Další Umělci

zobrazit profil Jana Zelenková
Jana Zelenková
zobrazit profil Dagmar Pecková
Dagmar Pecková
zobrazit profil Osmany Laffita
Osmany Laffita
zobrazit profil Miroslav Zdeněk
Miroslav Zdeněk
zobrazit profil Eva Krejčířová
Eva Krejčířová
zobrazit profil Lenka Bílková
Lenka Bílková
zobrazit profil Adrijana Trpkovič
Adrijana Trpkovič