Julius Neumann | Celebwiki.cz

Julius Neumann

Datum narození: 22. 4. 1953
Datum úmrtí: 23. 9. 2018
Přezdívka: Julek
Místo narození: Praha
Profese: herec, divadelní režisér, editor, překladatel
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Julek Neumann se uplatnil zejména v epizodních rolích v normalizačních seriálech. V roce 1984 emigroval do Londýna, kde byl editorem českého vysílání BBC.

Pravnuk básníka Stanislava Kostky Neumanna, herec, divadelní režisér a překladatel Julius Neumann, zvaný Julek, se stal jedním z mistrů malých rolí. Milovnicí divadla si jej mohli všimnout především na prknech Studia Ypsilon.

JULEK NEUMANN MĚL ZAJÍMAVÝ RODOKMEN

Před profesionální filmovou kamerou se Julek Neumann poprvé mihl v dramatu s Martou Vančurovou a Viktorem Preissem v hlavních rolích Milenci v roce jedna (1973). Podobně drobné úlohy dostal také ve snímcích Kvočny a Král (1974) a Osvobození Prahy (1975).

Objevil se v kultovním snímku Den pro mou lásku (1976) nebo v detektivce Zlaté rybky (1977). Též v 80. letech 20. století si Julek Neumann zahrál v krimiseriálu Poručík Petr a v detektivním filmu Síť na bludičku.

Když v roce 1984 Julek Neumann dotočil rodinný seriál Bambinton, emigroval do Velké Británie. V Londýně pak až do roku 2005 pracoval jako editor českého vysílání BBC.

Posléze se Julek Neumann věnoval divadelní režii a překladům her z angličtiny a francouzštiny, mj. také pro Národní divadlo, a přispíval do Divadelních novin. Před televizní kamerou se naposledy předvedl v seriálu Ulice TV Nova.

O JULIUSI NEUMANNOVI ČTĚTE ZDE>>

Herec, divadelní režisér, editor a překladatel Julek Neumann zemřel 23. září 2018. Bylo mu 65 let.

 

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Zdenka Procházková
Zdenka Procházková
zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Pavla Dostálová
Pavla Dostálová
zobrazit profil Simona Kollárová
Simona Kollárová