Jan Bendig

Datum narození: 14. 2. 1994
Místo narození: Hradec Králové
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Jan Bendig se do povědomí veřejnosti dostal díky soutěži televizí Nova a Markíza Česko Slovenská SuperStar, do níž se přihlásil roku 2009 a skončil na čtvrtém místě.

V dětství Jan Bendig navštěvoval chlapecký pěvecký sbor Boni pueri. V letech 2006 až 2009 žil s rodinou v Liverpoolu ve Velké Británii, kde zpíval v kapele svého otce Gypsy Brothers. V roce 2008 tam vyhrál pěveckou soutěž mladých talentů Academy Idol.

JAN BENDIG VYRŮSTAL V KOČOVNÉ RODINĚ

V roce 2009 se Jan Bendig přihlásil do pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar televizí Nova a Markíza, v níž skončil na 4. místě. Poté se začal věnovat sólové pěvecké kariéře.

V roce 2010 Jan Bendig společně s Ewou Farnou nahrál titulní píseň Stejný cíl mám dál a videoklip k české verzi amerického hudebního filmu Camp Rock 2. Zazpíval si také se svou kolegyní ze SuperStar Paulínou Ištvancovou duet Západ slnka.

Podílel se na písni a videoklipu k filmu Bastardi. V jeho druhém díle z roku 2011 Jan Bendig dostal jednu z vedlejší rolí. V témže roce se se svou autorskou písní My Heart For You probojoval do nejlepší desítky na mezinárodním hudebním festivalu Carpathia v polském Rzeszówě.

K osmnáctinám si Jan Bendig uspořádal velký koncert v pražském Paláci Illusion, kde představil svůj debutový videoklip k singlu Sweet 17. Objevil se v komedii Školní výlet (2012), k němuž nazpíval duet s Kateřinou Brožovou Láska je tu napořád. Zahrál si také v seriálu Bastardi.

Ještě při studiu na Mezinárodní konzervatoři v Praze Jan Bendig vydal své debutové album Never Give Up (2013).

O JANU BENDIGOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Bendig má čtyři sourozence. Jeho o pět let mladší bratr Marcel, který již odmalička toužil být hercem, se své první role dočkal v devatenácti, kdy si zahrál v seriálu České televize Lynč (2018).

V roce 2012 Jan Bendig veřejně přiznal svou homosexuální orientaci.

 

Články o celebritě

Honza Bendig ve Výměně manželek pod náporem popularity: Koncerty na ulici i žádosti o fotky a podpisy! Honza Bendig ve Výměně manželek pod náporem popularity: Koncerty na ulici i žádosti o fotky a podpisy! Ve středečním premiérovém díle Výměny manželek diváci uvidí, jak se zpěvák Jan Bendig (28) popasuje ... číst článek
Zpěvák Honza Bendig s partnerem ve Výměně manželek: Starost o tři děti! Chce brzy vlastní Zpěvák Honza Bendig s partnerem ve Výměně manželek: Starost o tři děti! Chce brzy vlastní Ve středečním premiérovém dílu Výměny manželek bude velká nouze o hádky. Zato se diváci podívají, ja... číst článek
Zpěvák Honza Bendig s partnerem ve Výměně: Chce potomka! Zpěvák Honza Bendig s partnerem ve Výměně: Chce potomka! V příštím dílu Výměny manželek bude velká nouze o hádky. Zato se diváci podívají, jak to vypadá v do... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Andrea Bocelli
Andrea Bocelli
zobrazit profil Vladimír Šafránek
Vladimír Šafránek
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Hana Křížková
Hana Křížková