Jan Bendig | Celebwiki.cz

Jan Bendig

Datum narození: 14. 2. 1994
Místo narození: Hradec Králové
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Jan Bendig se do povědomí veřejnosti dostal díky soutěži televizí Nova a Markíza Česko Slovenská SuperStar, do níž se přihlásil roku 2009 a skončil na čtvrtém místě.

V dětství Jan Bendig navštěvoval chlapecký pěvecký sbor Boni pueri. V letech 2006 až 2009 žil s rodinou v Liverpoolu ve Velké Británii, kde zpíval v kapele svého otce Gypsy Brothers. V roce 2008 tam vyhrál pěveckou soutěž mladých talentů Academy Idol.

JAN BENDIG VYRŮSTAL V KOČOVNÉ RODINĚ

V roce 2009 se Jan Bendig přihlásil do pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar televizí Nova a Markíza, v níž skončil na 4. místě. Poté se začal věnovat sólové pěvecké kariéře.

V roce 2010 Jan Bendig společně s Ewou Farnou nahrál titulní píseň Stejný cíl mám dál a videoklip k české verzi amerického hudebního filmu Camp Rock 2. Zazpíval si také se svou kolegyní ze SuperStar Paulínou Ištvancovou duet Západ slnka.

Podílel se na písni a videoklipu k filmu Bastardi. V jeho druhém díle z roku 2011 Jan Bendig dostal jednu z vedlejší rolí. V témže roce se se svou autorskou písní My Heart For You probojoval do nejlepší desítky na mezinárodním hudebním festivalu Carpathia v polském Rzeszówě.

K osmnáctinám si Jan Bendig uspořádal velký koncert v pražském Paláci Illusion, kde představil svůj debutový videoklip k singlu Sweet 17. Objevil se v komedii Školní výlet (2012), k němuž nazpíval duet s Kateřinou Brožovou Láska je tu napořád. Zahrál si také v seriálu Bastardi.

Ještě při studiu na Mezinárodní konzervatoři v Praze Jan Bendig vydal své debutové album Never Give Up (2013).

O JANU BENDIGOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Bendig má čtyři sourozence. Jeho o pět let mladší bratr Marcel, který již odmalička toužil být hercem, se své první role dočkal v devatenácti, kdy si zahrál v seriálu České televize Lynč (2018).

V roce 2012 Jan Bendig veřejně přiznal svou homosexuální orientaci.

 

Články o celebritě

Je to vůbec možné?! Pár dní po císaři je Bagárová k nezastavení! Co všechno stíhá? Je to vůbec možné?! Pár dní po císaři je Bagárová k nezastavení! Co všechno stíhá? Půvabná zpěvačka Monika Bagárová (25), která se 27. května stala maminkou maličké Rumie, snad není č... číst článek
Moniku Bagárovou kopírují slovenské maminy? Stejné šaty a velkolepé přivítání! Moniku Bagárovou kopírují slovenské maminy? Stejné šaty a velkolepé přivítání! Zpěvačka Monika Bagárová (25) je nejenom hvězdou v Česku, ale velkou oblibu si získala i na Slovensk... číst článek
Monika Bagárová se poprvé od SuperStar ozvala: Dojemné okamžiky s dcerou Rumiou! Monika Bagárová se poprvé od SuperStar ozvala: Dojemné okamžiky s dcerou Rumiou! Čas letí jako voda a porotkyně letošní SuperStar Monika Bagárová (25) si už víc než týden užívá, jak... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Nela Pocisková
Nela Pocisková
zobrazit profil Naďa Válová
Naďa Válová
zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Viktor Sodoma
Viktor Sodoma