Martin Chodúr | Celebwiki.cz

Martin Chodúr

Datum narození: 24. 11. 1989
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák a vítěz první Česko Slovenské SuperStar
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Martin Chodúr je známý český zpěvák a vítěz první řady Česko Slovenské SuperStar. Diváky a porotu ohromil svým hlasem i nezvyklou choreografií.

Martin Chodúr se narodil do hudebně založené rodiny. Už od tří let navštěvoval Dětskou múzickou školu v Ostravě, se kterou absolvoval i svá první veřejná vystoupení. V jedenácti začal hrát na klarinet. S ním přišel i na Janáčkovu konzervatoř. Hrál také na kytaru a zpíval ve své první kapele. V roce 2003 upoutal Martin Chodúr zraky prvních fanoušků v ostravské skupině Robson. Podílel se na jejím albu Who is Martin a vystoupl s ní i v pořadu České televize Noc s Andělem.

VŠE O MARTINU CHODÚROVI

Martin Chodúr se poté v roce 2009 zúčastnil první řady Česko Slovenské SuperStar. Písní Little Less Conversation od amerického krále Elvise Presleyho dostal všechny do varu. Navíc pobavil porotu i diváky tancem a soutěž vyhrál, když ve finále porazil Miroslava Šmajdu. Následně získal Českého slavíka v kategorii Objev roku a vydal své první album Let’s Celebrate.

Martin Chodúr nelenil a v roce 2013 nahrál druhé album Manifest a v roce 2014 začal pracovat na třetím albu. Natočil také duet se zpěvačkou Elis, videoklip ke skladbě Tanči dál z alba Manifest a koncertoval mimo jiné i s Alexandrovci, kultovním ruským sborem. Momentálně se Martin Chodúr věnuje jak popu, tak jazzovým a šansonovým koncertům. Jeho pěvecké kvality ocenili takové hvězdy, jako Karel Gott či Lucie Bílá.

Po vítězství v SuperStar se Martin Chodúr seznámil s o 15 let starší Ivonou Selníkovou. Svatbu neplánují, ale i po letech jim vztah evidentně svědčí. Kvůli Selníkové se přestal bavit s rodiči. V září 2015 se Chodúr pochlubil, že bude otcem. Syn Martin se jim narodil na Nový rok, 1. ledna 2016. 

IVONA SELNÍKOVÁ - VŠE O PŘÍTELKYNI MARTINA CHODÚRA

 

Články o celebritě

Přítelkyni (47) Martina Chodúra (30) si spletli s jeho maminkou! Pěvec se rozlítil Přítelkyni (47) Martina Chodúra (30) si spletli s jeho maminkou! Pěvec se rozlítil Manažerka Ivona Selníková je sice o 17 let starší než Martin Chodúr (30), ale udržuje se ve skvělé k... číst článek
Životní kotrmelce voňavkového krále Aleše Buksy (†74): Z nuly k miliardám! Životní kotrmelce voňavkového krále Aleše Buksy (†74): Z nuly k miliardám! „Rubáš nemá kapsy…“ říkával průkopník multilevel marketingu v Česku Aleš Buksa (†74). A když se z nu... číst článek
Zemřel mecenáš hokejových Vítkovic a přítel celebrit Aleš Buksa: Zradily ho plíce Zemřel mecenáš hokejových Vítkovic a přítel celebrit Aleš Buksa: Zradily ho plíce Přátelil se s Gottem, platil svatbu Pomejeho s Bartošovou, do kabiny si ho zval na Floridě Jágr… Úsp... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Iva Marešová
Iva Marešová
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík