Martin Chodúr

Datum narození: 24. 11. 1989
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák a vítěz první Česko Slovenské SuperStar
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Martin Chodúr je známý český zpěvák a vítěz první řady Česko Slovenské SuperStar. Diváky a porotu ohromil svým hlasem i nezvyklou choreografií.

Martin Chodúr se narodil do hudebně založené rodiny. Už od tří let navštěvoval Dětskou múzickou školu v Ostravě, se kterou absolvoval i svá první veřejná vystoupení. V jedenácti začal hrát na klarinet. S ním přišel i na Janáčkovu konzervatoř. Hrál také na kytaru a zpíval ve své první kapele. V roce 2003 upoutal Martin Chodúr zraky prvních fanoušků v ostravské skupině Robson. Podílel se na jejím albu Who is Martin a vystoupl s ní i v pořadu České televize Noc s Andělem.

VŠE O MARTINU CHODÚROVI

Martin Chodúr se poté v roce 2009 zúčastnil první řady Česko Slovenské SuperStar. Písní Little Less Conversation od amerického krále Elvise Presleyho dostal všechny do varu. Navíc pobavil porotu i diváky tancem a soutěž vyhrál, když ve finále porazil Miroslava Šmajdu. Následně získal Českého slavíka v kategorii Objev roku a vydal své první album Let’s Celebrate.

Martin Chodúr nelenil a v roce 2013 nahrál druhé album Manifest a v roce 2014 začal pracovat na třetím albu. Natočil také duet se zpěvačkou Elis, videoklip ke skladbě Tanči dál z alba Manifest a koncertoval mimo jiné i s Alexandrovci, kultovním ruským sborem. Momentálně se Martin Chodúr věnuje jak popu, tak jazzovým a šansonovým koncertům. Jeho pěvecké kvality ocenili takové hvězdy, jako Karel Gott či Lucie Bílá.

Po vítězství v SuperStar se Martin Chodúr seznámil s o 15 let starší Ivonou Selníkovou. Svatbu neplánují, ale i po letech jim vztah evidentně svědčí. Kvůli Selníkové se přestal bavit s rodiči. V září 2015 se Chodúr pochlubil, že bude otcem. Syn Martin se jim narodil na Nový rok, 1. ledna 2016. 

IVONA SELNÍKOVÁ - VŠE O PŘÍTELKYNI MARTINA CHODÚRA

 

Články o celebritě

Dominika Stará popsala porod: Nejbolestivější zážitek v životě a 12 hodin kontrakcí! Dominika Stará popsala porod: Nejbolestivější zážitek v životě a 12 hodin kontrakcí! Půvabná zpěvačka Dominika Stará (28) se stala 13. února maminkou, když dala život doslova a do písme... číst článek
Valentýnská vyznání hvězd: Žár u Pizingerů, cukrování Dary a Nedvěda a smutek Žižkové! Valentýnská vyznání hvězd: Žár u Pizingerů, cukrování Dary a Nedvěda a smutek Žižkové! Čtrnáctý únor zkrátka patří všem zamilovaným dvojicím, a tak není divu, že i české celebrity se na s... číst článek
Hvězdy první Česko Slovenské SuperStar po 12 letech: Nejvíc se změnil Šmajda! Hvězdy první Česko Slovenské SuperStar po 12 letech: Nejvíc se změnil Šmajda! Nostalgická SuperStar pokračuje! Po finalistech prvního ročníku se jako překvapení předposledního fi... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jana Kociánová
Jana Kociánová
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Petr Chovanec
Petr Chovanec
zobrazit profil Keith Flint
Keith Flint
zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková