Martin Chodúr

Datum narození: 24. 11. 1989
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák a vítěz první Česko Slovenské SuperStar
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Martin Chodúr je známý český zpěvák a vítěz první řady Česko Slovenské SuperStar. Diváky a porotu ohromil svým hlasem i nezvyklou choreografií.

Martin Chodúr se narodil do hudebně založené rodiny. Už od tří let navštěvoval Dětskou múzickou školu v Ostravě, se kterou absolvoval i svá první veřejná vystoupení. V jedenácti začal hrát na klarinet. S ním přišel i na Janáčkovu konzervatoř. Hrál také na kytaru a zpíval ve své první kapele. V roce 2003 upoutal Martin Chodúr zraky prvních fanoušků v ostravské skupině Robson. Podílel se na jejím albu Who is Martin a vystoupl s ní i v pořadu České televize Noc s Andělem.

VŠE O MARTINU CHODÚROVI

Martin Chodúr se poté v roce 2009 zúčastnil první řady Česko Slovenské SuperStar. Písní Little Less Conversation od amerického krále Elvise Presleyho dostal všechny do varu. Navíc pobavil porotu i diváky tancem a soutěž vyhrál, když ve finále porazil Miroslava Šmajdu. Následně získal Českého slavíka v kategorii Objev roku a vydal své první album Let’s Celebrate.

Martin Chodúr nelenil a v roce 2013 nahrál druhé album Manifest a v roce 2014 začal pracovat na třetím albu. Natočil také duet se zpěvačkou Elis, videoklip ke skladbě Tanči dál z alba Manifest a koncertoval mimo jiné i s Alexandrovci, kultovním ruským sborem. Momentálně se Martin Chodúr věnuje jak popu, tak jazzovým a šansonovým koncertům. Jeho pěvecké kvality ocenili takové hvězdy, jako Karel Gott či Lucie Bílá.

Po vítězství v SuperStar se Martin Chodúr seznámil s o 15 let starší Ivonou Selníkovou. Svatbu neplánují, ale i po letech jim vztah evidentně svědčí. Kvůli Selníkové se přestal bavit s rodiči. V září 2015 se Chodúr pochlubil, že bude otcem. Syn Martin se jim narodil na Nový rok, 1. ledna 2016. 

IVONA SELNÍKOVÁ - VŠE O PŘÍTELKYNI MARTINA CHODÚRA

 

Články o celebritě

Oslavenkyně Dominika Stará (30) ze SuperStar: Za co děkuje Bohu?! Oslavenkyně Dominika Stará (30) ze SuperStar: Za co děkuje Bohu?! Zpěvačka Dominika Stará (30) oslavila své kulatiny - a při této příležitosti se svěřila, že se třemi... číst článek
Trápení těhotné hvězdy SuperStar Dominiky Staré: Smrt v rodině! Trápení těhotné hvězdy SuperStar Dominiky Staré: Smrt v rodině! Přestože je těhotenství údajně tím nejkrásnějším obdobím v životě ženy, zpěvačka Dominika Stará (29)... číst článek
Pořádně žhavá zahrádka! Hvězda SuperStar Šmajda ukázal božské tělo Pořádně žhavá zahrádka! Hvězda SuperStar Šmajda ukázal božské tělo Pamatujete si ještě na střízlíka Miroslava Šmajdu (34), slovenského zpěváka, co se v roce 2009 úspěš... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Monika Absolonová
Monika Absolonová
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá
zobrazit profil Justin Bieber
Justin Bieber
zobrazit profil Alan Bastien
Alan Bastien
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Tomáš Savka
Tomáš Savka