Radek Bajgar publicista, režisér | Celebwiki.cz

Radek Bajgar

Datum narození: 19.9.1962
Místo narození: Kroměříž
Profese: publicista, režisér, scenárista, producent, lékař
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Publicista a režisér Radek Bajgar byl opakovaně šéfredaktorem týdeníku Reflex. Jako režisér se uvedl zejména seriálem Neviditelní a posléze celovečerní tragikomedií Teorie tygra.

Absolvoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Do roku Sametové revoluce 1989 se Radek Bajgar živil jako psychiatr. V letech 1990 až 1992 studoval Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění v Praze.

RADEK BAJGAR - IVA JANŽUROVÁ KVŮLI NĚMU STŘÍLELA

Coby publicista Radek Bajgar pracoval v týdeníku Reflex, jehož byl později šéfredaktorem. V letech 1994 až 2012 působil na TV Nova. Jako šéf publicistiky se podílel např. na pořadech Na vlastní oči, Občanské judo nebo Tabu.

Byl též vedoucím projektu české soap opery Ulice nebo kreativním producentem na Nově a v České televizi. Podílel se na seriálech Expozitura a Kriminálka Anděl. V letech 2015 až 2016 Radek Bajgar znovu zastával post šéfredaktora časopisu Reflex.

Režijním debutem Radka Bajgara bylo televizní romantické drama Villa Faber (2011), k němuž si napsal i scénář, ostatně stejně jako k hvězdně obsazenému (mj. Jiří Langmajer, Jiří Bartoška, Ivana Chýlková, Luděk Sobota, Kryštof Hádek, Barbora Poláková) fantasy seriálu Neviditelní (2014).

Jiří Bartoška ztvárnil hlavní roli veterináře, který už má všeho dost, a rozhodl se celý svůj dosavadní život od základu změnit, v prvním celovečerním snímku Radka Bajgara, tragikomedii Teorie Tygra, která do kin přišla roku 2016. Snímek byl nominován na dva České lvy

Do své další tragikomedie s názvem Teroristka Radek Bajgar obsadil Ivu Janžurovou, coby učitelku v důchodu, která se pro změnu rozhodne zastřelit strůjce zla v podání Martina Hofmanna. Radek Bajgar se opět ujal jak režie, tak scénáře.

O RADKU BAJGAROVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Radka Bajgara patří vaření.

Radek Bajgar je ženatý a má dvě děti.

 

 

Články o celebritě

Vášnivá Vilhelmová na premiéře Teroristky líbala »Luďana«, Janžurovou zase svlékali! Vášnivá Vilhelmová na premiéře Teroristky líbala »Luďana«, Janžurovou zase svlékali! Iva Janžurová (77) si řekla dost a vyrazila své problémy řešit se zbraní v ruce! Alespoň ve filmu… číst článek
Teroristka Iva Janžurová se zbraní v ruce: Pálila ostrými! V kině ale řešila „pupek“ Teroristka Iva Janžurová se zbraní v ruce: Pálila ostrými! V kině ale řešila „pupek“ V nebezpečnou důchodkyni se proměnila Iva Janžurová (77). Kvůli filmu Teroristka se musela naučit… číst článek
Teroristka ji inspirovala! Možná si udělám zbrojní pas, šokuje Iva Janžurová Teroristka ji inspirovala! Možná si udělám zbrojní pas, šokuje Iva Janžurová Patří mezi naše nejlepší a nejoblíbenější herečky. Přesto se jí málem nestala, od přijímaček na DAMU… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Juraj Lelkes
Juraj Lelkes
zobrazit profil Mario Mandžukič
Mario Mandžukič
zobrazit profil Tereza Černochová
Tereza Černochová
zobrazit profil Ivana Jirešová
Ivana Jirešová
zobrazit profil Andrea Tögel Kalivodová
Andrea Tögel Kalivodová
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner