Radek Bajgar publicista, režisér | Celebwiki.cz

Radek Bajgar

Datum narození: 19.9.1962
Místo narození: Kroměříž
Profese: publicista, režisér, scenárista, producent, lékař
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Publicista a režisér Radek Bajgar byl opakovaně šéfredaktorem týdeníku Reflex. Jako režisér se uvedl zejména seriálem Neviditelní a posléze celovečerní tragikomedií Teorie tygra.

Absolvoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Do roku Sametové revoluce 1989 se Radek Bajgar živil jako psychiatr. V letech 1990 až 1992 studoval Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění v Praze.

RADEK BAJGAR - IVA JANŽUROVÁ KVŮLI NĚMU STŘÍLELA

Coby publicista Radek Bajgar pracoval v týdeníku Reflex, jehož byl později šéfredaktorem. V letech 1994 až 2012 působil na TV Nova. Jako šéf publicistiky se podílel např. na pořadech Na vlastní oči, Občanské judo nebo Tabu.

Byl též vedoucím projektu české soap opery Ulice nebo kreativním producentem na Nově a v České televizi. Podílel se na seriálech Expozitura a Kriminálka Anděl. V letech 2015 až 2016 Radek Bajgar znovu zastával post šéfredaktora časopisu Reflex.

Režijním debutem Radka Bajgara bylo televizní romantické drama Villa Faber (2011), k němuž si napsal i scénář, ostatně stejně jako k hvězdně obsazenému (mj. Jiří Langmajer, Jiří Bartoška, Ivana Chýlková, Luděk Sobota, Kryštof Hádek, Barbora Poláková) fantasy seriálu Neviditelní (2014).

Jiří Bartoška ztvárnil hlavní roli veterináře, který už má všeho dost, a rozhodl se celý svůj dosavadní život od základu změnit, v prvním celovečerním snímku Radka Bajgara, tragikomedii Teorie Tygra, která do kin přišla roku 2016. Snímek byl nominován na dva České lvy

Do své další tragikomedie s názvem Teroristka Radek Bajgar obsadil Ivu Janžurovou, coby učitelku v důchodu, která se pro změnu rozhodne zastřelit strůjce zla v podání Martina Hofmanna. Radek Bajgar se opět ujal jak režie, tak scénáře.

O RADKU BAJGAROVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Radka Bajgara patří vaření.

Radek Bajgar je ženatý a má dvě děti.

 

 

Články o celebritě

Mění po letech povolání? Neuhodnete, co spojuje Ivu Janžurovou s Radůzou! Mění po letech povolání? Neuhodnete, co spojuje Ivu Janžurovou s Radůzou! Jedna je uznávanou herečkou, a to dokonce po několik desítek let, druhá je oceňovanou písničkářkou… číst článek
Návrat hvězdy Ulice: Seriál je jistota, odchází se špatně Návrat hvězdy Ulice: Seriál je jistota, odchází se špatně Jedenáct let jsme Annu Fixovou (35) vídali jako blonďatou Moniku Farskou v nekonečném seriálu Ulice.… číst článek
Nechci být fňukající důchodce, říká Svatopluk Skopal a raduje se z nové role! Nechci být fňukající důchodce, říká Svatopluk Skopal a raduje se z nové role! Česká televize pokračuje v rozjetém trendu natáčení detektivních seriálů, vážné a temné příběhy však… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Kryštof Zapletal
Kryštof Zapletal
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk
zobrazit profil Jan Moťovský
Jan Moťovský
zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil MenT Macák Jan
MenT Macák Jan
zobrazit profil Eva Josefíková
Eva Josefíková
zobrazit profil František Straka
František Straka
zobrazit profil Ruby Rubacuori
Ruby Rubacuori