Jaroslav Svěcený

Datum narození: 8. 12. 1960
Místo narození: Hradec Králové
Profese: houslový virtuos
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený má na svém kontě víc než čtyři desítky CD světově proslulého repertoáru. Zařadil se mezi propagátory a popularizátory vážné hudby.

Po absolvování pražské konzervatoře a AMU se Jaroslav Svěcený stal nejen v Česku i v zahraničí uznávaným sólistou, ale také odborníkem přes historické housle a stavbu těchto nástrojů.

JAROSLAV SVĚČENÝ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Staré nástroje Jaroslav Svěcený vystavuje a nahrává jejich zvuk na kompaktní disky. Spolupracoval s řadou nahrávacích společností, jako jsou mj. Supraphon nebo Subiton & Kangaroo production.

Virtuos Jaroslav Svěcený má na svém kontě víc než čtyři desítky CD světově proslulého repertoáru. Zařadil se mezi propagátory a popularizátory vážné hudby. Kromě toho občas vystupoval se soubory z oblasti populární hudby.

V prosinci 2010 Jaroslav Svěcený získal zlatou plaketu prezidenta republiky.

O JAROSLAVOVI SVĚCENÉM ČTĚTE ZDE>>

Manželství Jaroslava Svěceného s partnerkou Monikou skončilo po 35 letech rozvodem. A ještě k tomu začátkem roku 2019 prodělal náročnou operaci.

 

Články o celebritě

Jaroslav Svěcený (62) a Zdeňka Žádníková Volencová (48): Čekání na rozvod?! Ve hře jsou čtyři děti Jaroslav Svěcený (62) a Zdeňka Žádníková Volencová (48): Čekání na rozvod?! Ve hře jsou čtyři děti No problem! Tak ten nemá manželka, matka čtyř dětí a ředitelka nadace Zdeňka Žádníková Volencová (48... číst článek
Svěcený a Žádníková-Volencová: CHCE JI SPOLU SE 4 DĚTMI! Svěcený a Žádníková-Volencová: CHCE JI SPOLU SE 4 DĚTMI! No problem! Tak ten nemá manželka, matka čtyř dětí a ředitelka nadace Zdeňka Žádníková- Volencová (4... číst článek
Houslový virtuóz Svěcený a herečka Žádníková: Tajný výlet do Itálie! Houslový virtuóz Svěcený a herečka Žádníková: Tajný výlet do Itálie! Vyzařovali radost z přítomnosti toho druhého. Houslový virtuos Jaroslav Svěcený (62), který má za tý... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Richard Tesařík
Richard Tesařík
zobrazit profil PSY (Park Jae-sang)
PSY (Park Jae-sang)
zobrazit profil Robert Hlavatý
Robert Hlavatý
zobrazit profil Avicii (Tim Bergling)
Avicii (Tim Bergling)
zobrazit profil Jakub Kaifosz
Jakub Kaifosz
zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek
zobrazit profil Alexandr Kopka
Alexandr Kopka