Liběna Rochová

Datum narození: 21. 9. 1951
Místo narození: Brno
Profese: módní návrhářka, designérka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Módní návrhářka Liběna Rochová, se proslavila v jak Česku, tak v cizině oděvní tvorbou, kterou produkuje ve svém ateliéru Studiu LR.

Vystudovala střední školu textilní. Na módní scénu Liběna Rochová vstoupila v 80. letech 20. století. Formou přehlídek a výstav se nesčetněkrát prezentovala doma i za hranicemi. Později se stala vedoucí Ateliéru oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

LIBĚNA ROCHOVÁ UMÍ ŠATY Z PAPÍRU I ZE SKLA

Základem tvorby Liběny Rochové jsou tématické kolekce, v nichž nejlépe rozvíjí své kreativní přístupy k oděvu. Modely často doplňuje obuví vlastního designu a autorskými šperky vybraných umělců. V projektu Pocta sklu/Homage to Glass (2008) se dokonce sama ujala designu skleněných šperků.

V oděvních formách Liběny Rochové převládá plastičnost objemu, výrazná struktura povrchu a vazba s prostorem. Některá díla tak přerůstají v autonomní objekty, které autorka prezentuje formou výstavy nebo performance.

Kreativní zkušenosti Liběna Rochová uplatňuje u náročnějších společenských rób a toalet pro svou klientelu nebo soutěžící Miss ČR. Mezi celebrity, které mají v šatníku její toalety, patří mj. zpěvačky Lucie Bílá a Hana Hegerová. Návrhářka je autorkou řady divadelních a filmových kostýmů.

Oděvní designérku Liběnu Rochovou proslavila jak solitérní tvorba, klasické modely, tak inspirativní sezonní kolekce na hraně oděvní tvorby - umělecké objekty na tělo. Její prohlídky se líbily mj. v New Yorku, v Paříži či v Šanghaji.

Impulsy k novým modelům renomovaná módní návrhářka Liběna Rochová čerpá z běžného života i z originálních uměleckých děl, např. tvorby Milana Grygara.

Část kolekce s názvem Liběna Rochová - Partitury byla nominována na Designblok 2015 v kategorii Výjimečný počin a na Czech Grand Design v sekci Oděvní designér.

Ve svém ateliéru Studio LR, kde vznikla většina jejích děl, návrhářka Liběna Rochová dala příležitost mladým designérům předvést tvorbu na desítkách výstav.

O LIBĚNĚ ROCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Liběna Rochová je vdaná. Má dceru a syna.

 

Články o celebritě

Havlová v granátech, vyžehlená Lounová a natěšená Kalivodová: Takhle se připravovaly na Slavíka! Havlová v granátech, vyžehlená Lounová a natěšená Kalivodová: Takhle se připravovaly na Slavíka! Jako fénix z popela po čtyřleté přestávce letos povstává anketa Slavík. V rámci nového hlasování pod... číst článek
Módní návrhářka Liběna Rochová: Vrhla se na taláry! Módní návrhářka Liběna Rochová: Vrhla se na taláry! Vysoká škola uměleckoprůmyslová má nové taláry! Jejich autorkou je módní návrhářka a vedoucí ateliér... číst článek
Rochová zahájila týden módy MBPFW 2020: Ukazuje i trendy pro spodní prádlo! Rochová zahájila týden módy MBPFW 2020: Ukazuje i trendy pro spodní prádlo! Krátké představení spojující módu, tanec, hudbu, světlo a prázdný prostor bývalého kláštera sv. Gabr... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tereza Janoušová Vojtková
Tereza Janoušová Vojtková
zobrazit profil Slávek Janda
Slávek Janda
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová
zobrazit profil Zdeněk Vokatý
Zdeněk Vokatý
zobrazit profil Libor Černý
Libor Černý
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Michaela Vojtová
Michaela Vojtová
zobrazit profil Libor Baselides
Libor Baselides