Vanda Janda | Celebwiki.cz

Vanda Janda

Profese: módní návrhářka, blogerka, modelka

Související celebrity

Životopis

Návrhářka Vanda Janda se na rodném Slovensku proslavila svým módním blogem. Nějakou dobu se též věnovala modelingu.

S módním blogem Vanda Janda, rodným jménem Vanda Ivica Jandová, začala ve 12 letech. Byla jednou z prvních na Slovensku a blog měl úspěch, přesto tuto aktivitu po zhruba čtyřech letech ukončila. V té době se též věnovala modelingu, který se ale pro ni posléze stal jen okrajovou záležitostí.

VANDA JANDA - JAK ZMÁTLA FANOUŠKY VE VARECH?

Pro studium Školy užitkového výtvarnictví Jozefa Vydry v Bratislavě se Vanda Janda rozhodla proto, že ji podle jejích slov nebavilo kupovat konfekční věci, a tak začala sama šít. Tehdy svůj módní blog přeměnila na webovou stránku, na níž začala prezentovat vlastní kolekce.

Poté se Vanda Janda (narozena 1997) přihlásila do ateliéru módní tvorby na Vysoké škole uměleckoprůmyslová v Praze.

Z českých designérů se pro ni stal největší inspirací Miro Sabo, u něhož byla na stáži, a také Adam Kos, ze zahraničních pak Američan Tom Ford, jenž působil v módním domě Gucci, nebo ruská návrhářka Ulyana Sergeenko. Své vzory Vanda Janda prozradila v rozhovoru pro czechmag.cz.

O VANDĚ JANDĚ ČTĚTE ZDE>>

Nemalou pozornost na sebe Vanda Janda strhla v březnu 2019 na předávání Českých lvů, kam přišla v obří růžové róbě, kterou si pro sebe navrhla. Nevešla se s ní do sedadla v hledišti, a navíc by za ní diváci nic neviděli, takže musela akci opustit.

Přítelem Vandy Jandy se v roce 2017 stal o víc než dvacet let starší režisér Slávek Horák. Dali se dohromady na MFF v Karlových Varech. Ten jí splnil její přání zahrát si ve filmu. Obsadil ji do role jedné z milenek Václava Havla ve svém snímku Havel, inspirovaném disidenskými roky života budoucího prezidenta.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Jan Spálený
Jan Spálený
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický
zobrazit profil Zdeňka Žádníková
Zdeňka Žádníková
zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer