Slávek Horák | Celebwiki.cz

Slávek Horák

Datum narození: 12.1.1975
Místo narození: Zlín
Profese: režisér, scenárista, dramaturg

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Slávek Horák se stal světově uznávanou hvězdou v oblasti reklamy. Úspěch měl také jeho debutový celovečerní film Domácí péče.

Po gymnáziu Slávek Horák absolvoval Filmovou školu Zlín a poté studoval režii, scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Tu však nedokončil kvůli vytížení při natáčení reklamních spotů.

SLÁVEK HORÁK - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Slávek Horák točil např. celosvětovou kampaň pro Lexus, reklamu pro Českou spořitelnu, natáčel pro Korejce, Rusy nebo Japonce, a to v Austrálii, v Africe či v Americe. Obdržel řadu ocenění na českých i mezinárodních reklamních festivalech.

Coby druhý asistent režie se Slávek Horák podílel na oscarovém filmu Jana a Zdeňka Svěrákových Kolja (1996), ověnčeném řadou dalších cen, jako jsou mj. České lvy nebo Zlatý glóbus coby Nejlepší zahraniční film.

Krátké filmy Two Little Wings (2004) a Déjà vu (2005), které Slávek Horák vytvořil pro mezinárodní projekt Straight8, byly vybrány z více než stovky prací mezi nejlepších šest a promítány na festivalu v Cannes.

Jako režisér, scenárista a producent celovečerního snímku Slávek Horák debutoval psychologickou tragikomedií Domácí péče (2015) s Alenou Mihulovou a Bolkem Polívkou v hlavních rolích.

Snímek získal devět nominací na Českého lva (pro Slávka Horáka za režii, scénář a v kategorii Nejlepší film) a pět na Cenu české filmové kritiky. U obou porot nakonec ale zabodovala jen Alena Mihulová. Film získal dva Křišťálové glóby a nominaci na Oscara.

O SLÁVKU HORÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Rada Státního fondu kinematografie koncem roku 2018 podpořila osm chystaných hraných filmů celkem 64 miliony korun. Nejvyšší hodnocení i částku dostal životopisný snímek Slávka Horáka Havel, a to 14,5 milionu korun.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Barbora Námerová scenáristka
Barbora Námerová scenáristka
zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Olmo Omerzu
Olmo Omerzu
zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Lenka Kny
Lenka Kny
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Tomáš  Weinreb
Tomáš Weinreb