Slávek Horák | Celebwiki.cz
Slávek Horák

Slávek Horák

Datum narození: 12. 1. 1975
Místo narození: Zlín
Profese: režisér, scenárista, dramaturg

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Slávek Horák se stal světově uznávanou hvězdou v oblasti reklamy. Úspěch měl také jeho debutový celovečerní film Domácí péče.

Po gymnáziu Slávek Horák absolvoval Filmovou školu Zlín a poté studoval režii, scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Tu však nedokončil kvůli vytížení při natáčení reklamních spotů.

SLÁVEK HORÁK - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Slávek Horák točil např. celosvětovou kampaň pro Lexus, reklamu pro Českou spořitelnu, natáčel pro Korejce, Rusy nebo Japonce, a to v Austrálii, v Africe či v Americe. Obdržel řadu ocenění na českých i mezinárodních reklamních festivalech.

Coby druhý asistent režie se Slávek Horák podílel na oscarovém filmu Jana a Zdeňka Svěrákových Kolja (1996), ověnčeném řadou dalších cen, jako jsou mj. České lvy nebo Zlatý glóbus coby Nejlepší zahraniční film.

Krátké filmy Two Little Wings (2004) a Déjà vu (2005), které Slávek Horák vytvořil pro mezinárodní projekt Straight8, byly vybrány z více než stovky prací mezi nejlepších šest a promítány na festivalu v Cannes.

Jako režisér, scenárista a producent celovečerního snímku Slávek Horák debutoval psychologickou tragikomedií Domácí péče (2015) s Alenou Mihulovou a Bolkem Polívkou v hlavních rolích.

Snímek získal devět nominací na Českého lva (pro Slávka Horáka za režii, scénář a v kategorii Nejlepší film) a pět na Cenu české filmové kritiky. U obou porot nakonec ale zabodovala jen Alena Mihulová. Film získal dva Křišťálové glóby a nominaci na Oscara.

O SLÁVKU HORÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Rada Státního fondu kinematografie koncem roku 2018 podpořila osm chystaných hraných filmů celkem 64 miliony korun. Nejvyšší hodnocení i částku dostal životopisný snímek Slávka Horáka Havel, a to 14,5 milionu korun.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Jan Malíř
Jan Malíř
zobrazit profil Petr Kracík
Petr Kracík
zobrazit profil Tomáš Lipský
Tomáš Lipský
zobrazit profil Jiří Chlumský
Jiří Chlumský
zobrazit profil David Mrnka
David Mrnka
zobrazit profil Tomáš Mašín
Tomáš Mašín
zobrazit profil Jan Prušinovský
Jan Prušinovský
zobrazit profil Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko