Slávek Horák | Celebwiki.cz
Slávek Horák

Slávek Horák

Datum narození: 12. 1. 1975
Místo narození: Zlín
Profese: režisér, scenárista, dramaturg

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Slávek Horák se stal světově uznávanou hvězdou v oblasti reklamy. Úspěch měl také jeho debutový celovečerní film Domácí péče.

Po gymnáziu Slávek Horák absolvoval Filmovou školu Zlín a poté studoval režii, scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Tu však nedokončil kvůli vytížení při natáčení reklamních spotů.

SLÁVEK HORÁK - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Slávek Horák točil např. celosvětovou kampaň pro Lexus, reklamu pro Českou spořitelnu, natáčel pro Korejce, Rusy nebo Japonce, a to v Austrálii, v Africe či v Americe. Obdržel řadu ocenění na českých i mezinárodních reklamních festivalech.

Coby druhý asistent režie se Slávek Horák podílel na oscarovém filmu Jana a Zdeňka Svěrákových Kolja (1996), ověnčeném řadou dalších cen, jako jsou mj. České lvy nebo Zlatý glóbus coby Nejlepší zahraniční film.

Krátké filmy Two Little Wings (2004) a Déjà vu (2005), které Slávek Horák vytvořil pro mezinárodní projekt Straight8, byly vybrány z více než stovky prací mezi nejlepších šest a promítány na festivalu v Cannes.

Jako režisér, scenárista a producent celovečerního snímku Slávek Horák debutoval psychologickou tragikomedií Domácí péče (2015) s Alenou Mihulovou a Bolkem Polívkou v hlavních rolích.

Snímek získal devět nominací na Českého lva (pro Slávka Horáka za režii, scénář a v kategorii Nejlepší film) a pět na Cenu české filmové kritiky. U obou porot nakonec ale zabodovala jen Alena Mihulová. Film získal dva Křišťálové glóby a nominaci na Oscara.

O SLÁVKU HORÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Rada Státního fondu kinematografie koncem roku 2018 podpořila osm chystaných hraných filmů celkem 64 miliony korun. Nejvyšší hodnocení i částku dostal životopisný snímek Slávka Horáka Havel, a to 14,5 milionu korun.

 

Články o celebritě

Tajemství černé krabičky Havlové... a pikantnosti z premiéry filmu HAVEL Tajemství černé krabičky Havlové... a pikantnosti z premiéry filmu HAVEL Slavnostní premiéru filmu Havel si nenechala ujít ani Dagmar Havlová (67). Při příchodu do kina Luce... číst článek
Překvapivá slova Dagmar Havlové! Jak zhodnotila film Havel o svém manželovi? Překvapivá slova Dagmar Havlové! Jak zhodnotila film Havel o svém manželovi? Ve snímku režiséra Slávka Horáka (45) Havel o Dagmar Havlové (67) nepadne ani zmínka, děj snímku se ... číst článek
Martin Hofmann ve filmu Havel: Syn Landovského (†78) si ho přijel zkontrolovat! Martin Hofmann ve filmu Havel: Syn Landovského (†78) si ho přijel zkontrolovat! Tentokrát nestačilo, aby stejně jako seriálový Luďan ze seriálu MOST! řval jednu sprosťárnu za druho... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Daria Kashcheeva
Daria Kashcheeva
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Jan Moravec
Jan Moravec
zobrazit profil Tomáš Pavlíček
Tomáš Pavlíček
zobrazit profil Matthew  Vaughn
Matthew Vaughn
zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Václav Matějka
Václav Matějka