Petr Vydra

Petr Vydra

Datum narození: 6. 1. 1972
Místo narození: Turnov
Profese: moderátor, herec, dramaturg, scenárista, komik

Životopis

Herec a dramaturg Petr Vydra se více než na filmovém plátně a divadelních prknech uplatnil jako moderátor, a to především na Radiu Classic.

Studoval obory herectví a dramaturgie na pražské DAMU. Na jevišti Petra Vydru mohli milovníci prken, co znamenají svět, vidět v Městském divadle Mladá Boleslav, Divadle F. X. Šaldy v Liberci nebo v Minoru.

V Dejvickém divadle se herec Petr Vydra uplatnil též jako autor, v Divadle Na Fidlovačce pak také coby dramaturg.

Roku 2002 Petr Vydra přijal nabídku stát se moderátorem Rádia Classic. Posléze začal účinkovat mj. v pořadu HBO Na stojáka. Objevil se v televizních seriálech Vyprávěj nebo Kapitán Exner.

Menší role Petr Vydra ztvárnil i v několika filmech. Jmenujme povídkový snímek Malostranské humoresky, romantický příběh Saši Gedeona Návrat idiota nebo komedii Vojtěcha Kotka a Petra Kolečka Padesátka.

V krimi komedii Krásno se Petr Vydra společně s jejím režisérem a zároveň hlavním hrdinou Ondřejem Sokolem a představitelem další klíčové role Martinem Fingerem podílel na scénáři.

Svůj komediální talent Petr Vydra předvedl v zábavné show Daniela Dangla Partička, kde zdatně sekundoval jejím stálicím, jimiž jsou Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela a Michal Novotný.

 

Další Moderátoři

zobrazit profil Libor Baselides
Libor Baselides
zobrazit profil Jiří Chum
Jiří Chum
zobrazit profil Daniela Drtinová
Daniela Drtinová
zobrazit profil Michal Hrdlička
Michal Hrdlička
zobrazit profil Zorka Hejdová
Zorka Hejdová
zobrazit profil Emanuele Ridi
Emanuele Ridi
zobrazit profil Tereza Pergnerová
Tereza Pergnerová
zobrazit profil Lejla Abbasová
Lejla Abbasová