Petr Vydra moderátor, herec | Celebwiki.cz
Petr Vydra

Petr Vydra

Datum narození: 6.1.1972
Místo narození: Turnov
Profese: moderátor, herec, dramaturg, scenárista, komik

Související celebrity

Životopis

Herec a dramaturg Petr Vydra se více než na filmovém plátně a divadelních prknech uplatnil jako moderátor, a to především na Radiu Classic.

Studoval obory herectví a dramaturgie na pražské DAMU. Na jevišti Petra Vydru mohli milovníci prken, co znamenají svět, vidět v Městském divadle Mladá Boleslav, Divadle F. X. Šaldy v Liberci nebo v Minoru.

V Dejvickém divadle se herec Petr Vydra uplatnil též jako autor, v Divadle Na Fidlovačce pak také coby dramaturg.

Roku 2002 Petr Vydra přijal nabídku stát se moderátorem Rádia Classic. Posléze začal účinkovat mj. v pořadu HBO Na stojáka. Objevil se v televizních seriálech Vyprávěj nebo Kapitán Exner.

Menší role Petr Vydra ztvárnil i v několika filmech. Jmenujme povídkový snímek Malostranské humoresky, romantický příběh Saši Gedeona Návrat idiota nebo komedii Vojtěcha Kotka a Petra Kolečka Padesátka.

V krimi komedii Krásno se Petr Vydra společně s jejím režisérem a zároveň hlavním hrdinou Ondřejem Sokolem a představitelem další klíčové role Martinem Fingerem podílel na scénáři.

Svůj komediální talent Petr Vydra předvedl v zábavné show Daniela Dangla Partička, kde zdatně sekundoval jejím stálicím, jimiž jsou Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela a Michal Novotný.

 

Další Moderátoři

zobrazit profil Vlado Štancel
Vlado Štancel
zobrazit profil Eva Jurinová
Eva Jurinová
zobrazit profil Libor Baselides
Libor Baselides
zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný
zobrazit profil Lucie Výborná
Lucie Výborná
zobrazit profil Jan Rosák
Jan Rosák
zobrazit profil Marianna  Ďurianová
Marianna Ďurianová
zobrazit profil Marcela Skřivánková
Marcela Skřivánková