Jeff Bezos

Datum narození: 12. 1. 1964
Místo narození: Albuquerque, Nové Mexiko, USA
Výška: 171 cm
Profese: miliardář, podnikatel, zakladatel portálu Amazon.com

Související celebrity

Životopis

Šéf Amazonu Jeff Bezos se roku 2018 stal nejbohatším člověkem planety, stejně jako v roce následujícím, a to dle časopisu Forbes s majetkem 131 mild. USD.

Už odmala Jeff Bezos, celým jménem Jeffrey Preston Bezos, oplýval technickým nadáním. Po střední škole šel studovat fyziku na Princetonskou univerzitu, kterou brzy vyměnil za informatiku. Patřil k nejlepším v ročníku. Byl členem mj. studentské organizace pro výzkum vesmíru.

JEFF BEZOS - POSÍLAL MILENCE SVÉ NAHÉ FOTKY?!

Po dostudování v roce 1986 Jeff Bezos pracoval jako informatik na Wall Streetu pro různé společnosti. Kroku 1994 založil ve své garáži společnost Amazon.com, zabývající se zpočátku pouze prodejem knih.

Záhy se Jeff Bezos přestěhoval z New Yorku do Seattlu, kde měl lepší technické podmínky. V roce 2000 založil společnost Blue Origin, která podniká v oblasti vesmírné turistiky a vynášení nákladu na oběžnou dráhu. V roce 2012 financoval expedici, která ze dna Atlantského oceánu vyzdvihla část rakety Saturn V použité při misi Apollo 11.

Díky Amazonu se z Jeffa Bezose stal jeden z předních internetových podnikatelů a zároveň miliardář. Již roku 2013, kdy navíc zakoupil deník The Washington Post, časopis Forbes odhadl hodnotu jeho majetku na 25,2 mild. dolarů.

Na přelomu let 2016 a 2017 získal Jeff Bezos (potažmo Amazon) 600 milionů dolarů ve smlouvě se CIA na poskytování cloudových služeb.

Zakladatel, prezident a výkonný ředitel amerického obchodního portálu Amazon.com Jeff Bezos se podle časopisu Forbes stal roku 2018 nejbohatším mužem světa (předstihl Billa Gatese), stejně jako v roce následujícím, kdy byl jeho majetek odhadnut na 131 miliard USD (téměř tři biliony Kč).

O JEFFU BEZOSOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1993 se Jeff Bezos oženil. S manželkou má čtyři děti. Koncem roku 2018 pár po 25 letech požádal o rozvod. Jeho milenkou se stala novinářka Lauren Sanchez.

 

Články o celebritě

Slet pokrytců: Bezos, monacký kníže a další stovky soukromých tryskáčů čudí na klima summitu Slet pokrytců: Bezos, monacký kníže a další stovky soukromých tryskáčů čudí na klima summitu Britský premiér Boris Johnson zahájil summit světových lídrů na klimatické konferenci OSN v Glasgow,... číst článek
William Shatner (90) alias kapitán Kirk ze Star Treku: FACKA OD PRINCE! William Shatner (90) alias kapitán Kirk ze Star Treku: FACKA OD PRINCE! Jako kapitána Jima Kirka ze sci-fi seriálu Star Trek zná amerického herce Williama Shatnera (90) cel... číst článek
Princ William se drsně opřel do milionářů kvůli létání do vesmíru: Kradete tím budoucnost našich dětí! Princ William se drsně opřel do milionářů kvůli létání do vesmíru: Kradete tím budoucnost našich dětí! Poté, co šéf Amazonu a podnikatel Jeff Bezos (57) poslal na oběžnou dráhu herce Williama Shatnera (9... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Petra Svoboda
Petra Svoboda
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Martina Viktorie Kopecká
Martina Viktorie Kopecká
zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek
zobrazit profil Eliška Grabcová
Eliška Grabcová
zobrazit profil Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka
zobrazit profil Jiří Straka
Jiří Straka
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek