Jeff Bezos | Celebwiki.cz

Jeff Bezos

Datum narození: 12. 1. 1964
Místo narození: Albuquerque, Nové Mexiko, USA
Výška: 171 cm
Profese: miliardář, podnikatel, zakladatel portálu Amazon.com

Související celebrity

Životopis

Šéf Amazonu Jeff Bezos se roku 2018 stal nejbohatším člověkem planety, stejně jako v roce následujícím, a to dle časopisu Forbes s majetkem 131 mild. USD.

Už odmala Jeff Bezos, celým jménem Jeffrey Preston Bezos, oplýval technickým nadáním. Po střední škole šel studovat fyziku na Princetonskou univerzitu, kterou brzy vyměnil za informatiku. Patřil k nejlepším v ročníku. Byl členem mj. studentské organizace pro výzkum vesmíru.

JEFF BEZOS - POSÍLAL MILENCE SVÉ NAHÉ FOTKY?!

Po dostudování v roce 1986 Jeff Bezos pracoval jako informatik na Wall Streetu pro různé společnosti. Kroku 1994 založil ve své garáži společnost Amazon.com, zabývající se zpočátku pouze prodejem knih.

Záhy se Jeff Bezos přestěhoval z New Yorku do Seattlu, kde měl lepší technické podmínky. V roce 2000 založil společnost Blue Origin, která podniká v oblasti vesmírné turistiky a vynášení nákladu na oběžnou dráhu. V roce 2012 financoval expedici, která ze dna Atlantského oceánu vyzdvihla část rakety Saturn V použité při misi Apollo 11.

Díky Amazonu se z Jeffa Bezose stal jeden z předních internetových podnikatelů a zároveň miliardář. Již roku 2013, kdy navíc zakoupil deník The Washington Post, časopis Forbes odhadl hodnotu jeho majetku na 25,2 mild. dolarů.

Na přelomu let 2016 a 2017 získal Jeff Bezos (potažmo Amazon) 600 milionů dolarů ve smlouvě se CIA na poskytování cloudových služeb.

Zakladatel, prezident a výkonný ředitel amerického obchodního portálu Amazon.com Jeff Bezos se podle časopisu Forbes stal roku 2018 nejbohatším mužem světa (předstihl Billa Gatese), stejně jako v roce následujícím, kdy byl jeho majetek odhadnut na 131 miliard USD (téměř tři biliony Kč).

O JEFFU BEZOSOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1993 se Jeff Bezos oženil. S manželkou má čtyři děti. Koncem roku 2018 pár po 25 letech požádal o rozvod. Jeho milenkou se stala novinářka Lauren Sanchez.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Lukáš Mareček
Lukáš Mareček
zobrazit profil Patrik Schick
Patrik Schick
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová
zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil Ester Berdych Sátorová
Ester Berdych Sátorová
zobrazit profil Samuel Saudek
Samuel Saudek
zobrazit profil Juwana Jenkins
Juwana Jenkins