Aťka Janoušková | Celebwiki.cz

Aťka Janoušková

Datum narození: 16. 3. 1930
Datum úmrtí: 7. 3. 2019
Místo narození: Praha
Výška: 120 cm
Profese: herečka, dabérka, zpěvačka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Aťka Janoušková se se svými 120 centimetry výšky proslavila především v dabingu, za což získala Cenu Františka Filipovského.

Od dětství se Aťka Janoušková, vlastním jméně Vlasta Janoušková, věnovala baletu a hraní v divadle. Již během 2. války vystupovala v Národním divadle. Její otec zemřel v koncentračním táboře. Matka se z něj vrátila a podruhé se provdala.

AŤKA JANOUŠKOVÁ - EXKLUZIVNÍ ZPOVĚĎ

Aťka Janoušková účinkovala v Dismanově rozhlasovém souboru. K vystupování na domácích i zahraničních estrádách ji přivedl manažer Lucerny František Spurný. S Emanem Fialou dělala kabaret, mj. s Josefem Zímou jezdila po estrádách.

Zahrála si čtvrtého trpaslíka ve Sněhurce nebo pidičerta v Peklem s čertem. Aťka Janoušková se také objevila v rodinném snímku Oldřicha Lipského Ať žijí duchové nebo v životopisném dramatu Miloše Formana Amadeus.

Proslula především jako dabérka. Nezapomenutelná zůstane třeba její Včelka Mája. Aťka Janoušková byla držitelkou Ceny Františka Filipovského za celoživotní přínos českému dabingu.

O AŤCE JANOUŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Nejmenší česká herečka, dabérka a zpěvačka Aťka Janoušková zemřela v nedožitých 89 letech 7. března 2019.

 

Články o celebritě

Gott (†80) nemá na Dušičky hrob! Kde leží slavní, kteří nás letos také opustili? Gott (†80) nemá na Dušičky hrob! Kde leží slavní, kteří nás letos také opustili? Ani měsíc po smrti nenašel Karel Gott (†80) klid v hrobě. Vdova Ivana (43) zatím jen oznámila, že sp... číst článek
Problémy s dědictvím po Aťce Janouškové (†88): Zapečetěný byt i po 4 měsících! Problémy s dědictvím po Aťce Janouškové (†88): Zapečetěný byt i po 4 měsících! Obrazy, klenoty a další cennosti leží v bytě po zesnulé Aťce Janouškové (†88) ladem. Herečka, která ... číst článek
Čtyři měsíce po smrti Aťky Janouškové (†88): PEČEŤ  NA BYTU! PROBLÉM S DĚDICTVÍM! Čtyři měsíce po smrti Aťky Janouškové (†88): PEČEŤ NA BYTU! PROBLÉM S DĚDICTVÍM! Obrazy, šperky a jiné cennosti pořád leží v bytě po zesnulé Aťce Janouškové (†88). Představitelka Vč... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav  Táborský
Miroslav Táborský
zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Petr Forman
Petr Forman
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Jiří Michný
Jiří Michný
zobrazit profil Jana Kovalčiková
Jana Kovalčiková