Aťka Janoušková herečka | Celebwiki.cz

Aťka Janoušková

Datum narození: 16.3.1930
Datum úmrtí: 7.3.2019
Místo narození: Praha
Výška: 120 cm
Profese: herečka, dabérka, zpěvačka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Aťka Janoušková se se svými 120 centimetry výšky proslavila především v dabingu, za což získala Cenu Františka Filipovského.

Od dětství se Aťka Janoušková, vlastním jméně Vlasta Janoušková, věnovala baletu a hraní v divadle. Již během 2. války vystupovala v Národním divadle. Její otec zemřel v koncentračním táboře. Matka se z něj vrátila a podruhé se provdala.

AŤKA JANOUŠKOVÁ - EXKLUZIVNÍ ZPOVĚĎ

Aťka Janoušková účinkovala v Dismanově rozhlasovém souboru. K vystupování na domácích i zahraničních estrádách ji přivedl manažer Lucerny František Spurný. S Emanem Fialou dělala kabaret, mj. s Josefem Zímou jezdila po estrádách.

Zahrála si čtvrtého trpaslíka ve Sněhurce nebo pidičerta v Peklem s čertem. Aťka Janoušková se také objevila v rodinném snímku Oldřicha Lipského Ať žijí duchové nebo v životopisném dramatu Miloše Formana Amadeus.

Proslula především jako dabérka. Nezapomenutelná zůstane třeba její Včelka Mája. Aťka Janoušková byla držitelkou Ceny Františka Filipovského za celoživotní přínos českému dabingu.

O AŤCE JANOUŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Nejmenší česká herečka, dabérka a zpěvačka Aťka Janoušková zemřela v nedožitých 89 letech 7. března 2019.

 

Články o celebritě

Prokletý rok 2019: Umřelo už 25 slavných Čechů! Prokletý rok 2019: Umřelo už 25 slavných Čechů! Zubatá se nemilosrdně rozjela. Od počátku roku zemřelo už 25 známých českých osobností! Na Prvního… číst článek
Pohřeb Věry Bílé (†64): Otevřená rakev, naříkání a davy truchlících! FOTO+VIDEO Pohřeb Věry Bílé (†64): Otevřená rakev, naříkání a davy truchlících! FOTO+VIDEO Věra Bílá (†64) byla nejen úžasnou zpěvačkou, ale také nekorunovanou královnou romské komunity. Zejména… číst článek
Falešná příbuzná opět v akci! Po Aťce Janouškové (†88) se hlásila i k Zindulkovi (†86) Falešná příbuzná opět v akci! Po Aťce Janouškové (†88) se hlásila i k Zindulkovi (†86) Poprvé narušila čtvrteční pohřeb Aťky Janouškové (†88), kde se vydávala za její nevlastní sestru.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk
zobrazit profil Aťka Janoušková
Aťka Janoušková
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová
zobrazit profil Karel Hynek
Karel Hynek
zobrazit profil Eva Horská
Eva Horská
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka