Aťka Janoušková | Celebwiki.cz

Aťka Janoušková

Datum narození: 16. 3. 1930
Datum úmrtí: 7. 3. 2019
Místo narození: Praha
Výška: 120 cm
Profese: herečka, dabérka, zpěvačka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Aťka Janoušková se se svými 120 centimetry výšky proslavila především v dabingu, za což získala Cenu Františka Filipovského.

Od dětství se Aťka Janoušková, vlastním jméně Vlasta Janoušková, věnovala baletu a hraní v divadle. Již během 2. války vystupovala v Národním divadle. Její otec zemřel v koncentračním táboře. Matka se z něj vrátila a podruhé se provdala.

AŤKA JANOUŠKOVÁ - EXKLUZIVNÍ ZPOVĚĎ

Aťka Janoušková účinkovala v Dismanově rozhlasovém souboru. K vystupování na domácích i zahraničních estrádách ji přivedl manažer Lucerny František Spurný. S Emanem Fialou dělala kabaret, mj. s Josefem Zímou jezdila po estrádách.

Zahrála si čtvrtého trpaslíka ve Sněhurce nebo pidičerta v Peklem s čertem. Aťka Janoušková se také objevila v rodinném snímku Oldřicha Lipského Ať žijí duchové nebo v životopisném dramatu Miloše Formana Amadeus.

Proslula především jako dabérka. Nezapomenutelná zůstane třeba její Včelka Mája. Aťka Janoušková byla držitelkou Ceny Františka Filipovského za celoživotní přínos českému dabingu.

O AŤCE JANOUŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Nejmenší česká herečka, dabérka a zpěvačka Aťka Janoušková zemřela v nedožitých 89 letech 7. března 2019.

 

Články o celebritě

Rok 2019 byl pohromou českého showbyznysu: Proč nám vzal Gotta a desítky dalších hvězd! Rok 2019 byl pohromou českého showbyznysu: Proč nám vzal Gotta a desítky dalších hvězd! Na rok 2019 bude Česko vzpomínat jako na jeden z nejtragičtějších, co se úřadování kmotřičky smrti v... číst článek
Vojta Dyk omylem „zabil“ herce Hromadu! Zavolám mu ze záhrobí, řekl na to „nebožtík“  Vojta Dyk omylem „zabil“ herce Hromadu! Zavolám mu ze záhrobí, řekl na to „nebožtík“ Mlčeti zlato... To by měl mít na paměti i zpěvák a herec Vojta Dyk (34). Ten vzpomínal na časy legen... číst článek
Gott (†80) nemá na Dušičky hrob! Kde leží slavní, kteří nás letos také opustili? Gott (†80) nemá na Dušičky hrob! Kde leží slavní, kteří nás letos také opustili? Ani měsíc po smrti nenašel Karel Gott (†80) klid v hrobě. Vdova Ivana (43) zatím jen oznámila, že sp... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová
zobrazit profil Sabina Rojková
Sabina Rojková
zobrazit profil Teresa Branna
Teresa Branna
zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský