Markéta Gregorová

Markéta Gregorová

Datum narození: 14. 1. 1993
Místo narození: Most
Profese: europoslankyně České pirátské strany,

Související celebrity

Životopis

Markéta Gregorová, tehdejší předsedkyně Evropské pirátské strany, ve volbách 2019 získala křeslo v Evropského parlamentu pro Českou pirátskou stranu.

Po Podkrušnohorském gymnáziu Markéta Gregorová získala bakalářský titul v oboru Mezinárodní vztahy a Evropská studia na Masarykově univerzitě v Brně. Posléze působila mj. jako e-commerce specialistka, testerka webových aplikací a věnovala se PR v neziskové organizaci.

MARKÉTA GREGOROVÁ - NA RADNÍ REZIGNOVALA COBYDUP

Šéfkou EPS Gregorová byla přes rok

Do České pirátské strany Markéta Gregorová vstoupila roku 2012. Opakovaně se v ní uplatnila v pozici šéfky Zahraničního odboru.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2014 Markéta Gregorová neuspěla, stejně jako v krajských volbách 2016 a v parlamentních 2017.

Štěstí se na Markétu Gregorovou usmálo až v komunálních volbách 2018, kdy byla zvolena zastupitelkou města Brna. Začátkem prosince téhož roku navíc zasedla do předsednického křesla Evropské pirátské strany (EPS). V něm setrvala do listopadu 2019.

Markéta Gregorová zpívá s kapelou

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 Markéta Gregorová zaujala druhou příčku pirátské kandidátky, tedy hned za jejím lídrem Marcelem Kolajou. Křeslo v EP získala.

O MARTÉTĚ GREGOROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Markéta Gregorová se domluví třemi jazyky. Ve volném čase zpívá s kapelou ze svého rodného Mostu.

 

Články o celebritě

Piráti šijí do ministra Blažka, ohrožuje dle nich důvěru ve spravedlnost. Bartoš půjde za Fialou Piráti šijí do ministra Blažka, ohrožuje dle nich důvěru ve spravedlnost. Bartoš půjde za Fialou Piráti se v on-line hlasování usnesli, že Pavel Blažek (ODS) ve funkci ministra spravedlnosti ohrožu... číst článek
Evropský parlament: Jak funguje instituce, která schvaluje evropskou legislativu? Evropský parlament: Jak funguje instituce, která schvaluje evropskou legislativu? Česko si v roce 2024 už popáté vybere své zástupce do Evropského parlamentu. O tom, co jak funguje p... číst článek
Putin před tribunál za příšerná zvěrstva Rusů? Ani soud v Haagu nebude stačit, říkají Češky z Bruselu Putin před tribunál za příšerná zvěrstva Rusů? Ani soud v Haagu nebude stačit, říkají Češky z Bruselu Už několik měsíců k nám z válečného území na Ukrajině proudí stovky příběhů plných strachu, bolesti ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Lenka Dražilová
Lenka Dražilová
zobrazit profil Michal Kortyš
Michal Kortyš
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Stanislav Fridrich
Stanislav Fridrich
zobrazit profil Viktor Orbán
Viktor Orbán
zobrazit profil Lukáš Vlček
Lukáš Vlček