Markéta Gregorová | Celebwiki.cz
Markéta Gregorová

Markéta Gregorová

Datum narození: 14. 1. 1993
Místo narození: Most
Profese: politička České pirátské strany, europoslankyně

Související celebrity

Životopis

Politička České pirátské strany Markéta Gregorová coby předsedkyně Evropské pirátské strany ve volbách 2019 získala křeslo v Evropského parlamentu.

Po Podkrušnohorském gymnáziu Markéta Gregorová získala bakalářský titul v oboru Mezinárodní vztahy a Evropská studia na Masarykově univerzitě v Brně. Posléze působila mj. jako e-commerce specialistka, testerka webových aplikací a věnovala se PR v neziskové organizaci.

MARKÉTA GREGOROVÁ - NA RADNÍ REZIGNOVALA COBYDUP

Do České pirátské strany Markéta Gregorová vstoupila roku 2012. Opakovaně se v ní uplatnila v pozici šéfky Zahraničního odboru.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2014 Markéta Gregorová neuspěla, stejně jako v krajských volbách 2016 a v parlamentních 2017.

Štěstí se na Markétu Gregorovou usmálo až v komunálních volbách 2018, kdy byla zvolena zastupitelkou města Brna. Začátkem prosince téhož roku navíc zasedla do křesla předsedy Evropské pirátské strany.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 Markéta Gregorová zaujala druhou příčku pirátské kandidátky, tedy hned za jejím lídrem Marcelem Kolajou. Křeslo v EP získala.

Markéta Gregorová se domluví třemi jazyky. Ve volném čase zpívá s kapelou ze svého rodného Mostu.

 

Další Politici

zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Lukáš Blažej
Lukáš Blažej
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Jiří Payne
Jiří Payne
zobrazit profil Kim Čong-un
Kim Čong-un
zobrazit profil Josef Skála
Josef Skála
zobrazit profil Ladislav Jakl
Ladislav Jakl