Pavel Dopita

Pavel Dopita

Datum narození: 22. 7. 1964
Místo narození: Prostějov
Profese: IT specialista, vysokoškolský pedagog, člen SPD
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

IT specialista Pavel Dopita se coby zastupitel města Prostějova stal ve volbách do Evropského parlamentu 2019 kandidátem SPD.

Na Vysokém učení technickém v Brně absolvoval obor Automatizované systémy řízení. Profesní vzdělání MBA Pavel Dopita získal v oboru General management a právní LL.M. v oboru Korporátní právo. Na svém kontě má i pedagogické studium.

Jako IT specialista se Pavel Dopita uplatnil na různých pozicích ve VZP ČR, kam nastoupil roku 1992. Působí jako tutor na MBA studiu kybernetické bezpečnosti, publikuje a přednáší v rámci odborných konferencí v oblasti evropského práva a osobnostních práv.

Do politiky se Pavel Dopita neúspěšně pokusil vstoupit ve volbách 2018, kdy jako člen SPD kandidoval do Senátu. Podařilo se mu to téhož roku v komunálních volbách. Byl zvolen zastupitelem Prostějova a stal se členem kontrolního výboru rady města a členem sportovní komise rady města.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 Pavel Dopita coby první místopředseda oblastního klubu SPD zaujal čtvrtou příčku na kandidátce hnutí Tomia Okamury.

Ve volném čase Pavel Dopita především sportuje, mj. v překážkovém závodu typu Spartan Race byl druhý v Kutné Hoře v kategorii Age. Na street work outu ve Vrahovicích se věnuje mládeži.

Pavel Dopita je ženatý a má jednoho potomka.

VŠE O VOLBÁCH DO EP 2019 NAJDETE ZDE>>

 

Další Ostatní

zobrazit profil Naděžda Kniplová
Naděžda Kniplová
zobrazit profil František Černý
František Černý
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Marcela Augustová
Marcela Augustová
zobrazit profil Tomáš Abraham
Tomáš Abraham
zobrazit profil Jonathan Groff
Jonathan Groff
zobrazit profil Ondřej Mirovský
Ondřej Mirovský