Petr Holík | Celebwiki.cz

Petr Holík

Datum narození: 3.3.1992
Přezdívka: Holas
Místo narození: Zlín
Váha: 74 kg
Výška: 172 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Petr Holík v české extralize bodoval s PSG Zlín a s HC Kometa Brno, do jejíž sestavy vbruslil v sezoně 2017/2018.

S hokejem Petr Holík začínal ve Zlíně, kde hrával v mládežnických kategoriích. V extralize nastoupil poprvé v sezóně 2010/2011 za PSG Zlín.

PETR HOLÍK - ROZHOVOR PRO ISPORT.CZ ZDE>>

S PSG Zlín Petr Holík získal v sezoně 2012/2013 extraligové stříbro a v následující zlato. Po ročníku 2016/2017 odešel do ruské KHL do týmu Severstal Čerepovec, kde odehrál deset zápasů a po nepřesvědčivých výkonech s ním klub rozvázal smlouvu.

V září 2017 se Petr Holík vrátil do extraligy a podepsal smlouvu s Mladou Boleslaví. Ta ho před přestupovou uzávěrkou vyměnila do HC Kometa Brno za útočníky Vojtěcha Němce a Lukáše Nahodila. S Kometou v sezoně 2017/2018 dosáhl na své druhé extraligové zlato.

V české reprezentaci útočník Petr Holík odehrál první mistrovské utkání na Euro Hockey Tour 2013. V dubnu 2017 získal nominaci na MS v Paříži a Kolíně, kde ovšem kvůli zranění neodehrál žádný zápas.

O PETRU HOLÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Petra Holíka, přezdívaného Holas, se roku 2018 stala modelka Lucie Kovandová, která se v médiích proslavila jako „schovanka“ Jaromíra Jágra.

 

Další Sportovci

zobrazit profil Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená
zobrazit profil Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál
zobrazit profil Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák
zobrazit profil Thibaut Courtois
Thibaut Courtois