Vladimír Marek

Datum narození: 6. 8. 1951
Datum úmrtí: 29. 7. 2021
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Vladimíra Marka, který nikdy nepopíral svou homosexuální orientaci, proslavily role v muzikálech Johanka z Arku či Excalibur a také ve filmech a seriálech.

Vystudoval loutkoherectví na DAMU. Léta působil v divadle Drak. Roku 1991 se charismatický herec Vladimír Marek stal členem souboru divadla Na Zábradlí.

Diváci si Vladimíra Marka mohou vybavit z muzikálů i filmů. Jmenujme např. Kvaska, Excalibur, Fontána pre Zuzanu 2, Svatba upírů, Pevnost nebo Hranaři. Hrál také v řadě seriálů, a to mj. Cukrárna, Atentát, Rapl či Bohéma.

O VLADIMÍRU MARKOVI ČTĚTE ZDE>>

Partner Vladimíra Marka zemřel na AIDS

Ačkoliv nikdy nepopíral svou homosexuální orientaci, kdysi žil dva roky s herečkou Bárou Štěpánovou. „Ano, bylo to krásné a byla to velká láska. Ale pak dostala Bára nabídku z Plzně a my se kultivovaně rozešli,“ prozradil v rozhovoru pro Aha! Vladimír Marek.

Lásku Vladimír Marek prožil též s přítelem Jiřím Horským, který však zemřel na AIDS. Herec se pak raději nechával testovat. „Když jsem šel poprvé na testy, byla ve mně malá dušička. Když se ukázalo, že jsem v pořádku, ulevilo se mi,“ přiznal umělec, který se proslavil také rolí v muzikálu Johanka z Arku.

Vladimíra Marka léta trápily jiné neduhy, a to především maniodeprese, které se u něj projevily v jeho osmnácti letech. Osud k němu nebyl ani nadále příznivý. Prodělal rakovinu a po zranění částečně ochrnul a herectví musel pověsit na hřebík. Nemoc ho změnila k nepoznání.

Herec Vladimír Marek zemřel 29. července 2021. Bylo mu 69 let.

 

Další Herci

zobrazit profil Melissa Rauch
Melissa Rauch
zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec
zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Klaudia Dudová
Klaudia Dudová
zobrazit profil Zdeněk Srstka
Zdeněk Srstka
zobrazit profil Pierre Richard
Pierre Richard
zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk