Vladimír Marek | Celebwiki.cz

Vladimír Marek

Datum narození: 6. 8. 1951
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Marek, který se netajil tím, že je gay, se objevil v řadě rolí jak v muzikálech, filmech, tak v seriálech. Kvůli nemoci musel herectví předčasně pověsit na hřebík.

Vystudoval loutkoherectví na DAMU. Léta působil v divadle Drak. Roku 1991 se charismatický herec Vladimír Marek stal členem souboru divadla Na Zábradlí.

Diváci si Vladimíra Marka mohou vybavit z muzikálů i filmů. Jmenujme např. Kvaska, Fontána pre Zuzanu 2, Svatba upírů, Pevnost nebo Hranaři. Hrál také v řadě seriálů, a to mj. Cukrárna, Atentát, Rapl či Bohéma.

O VLADIMÍRU MARKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ačkoliv nikdy nepopíral svou homosexuální orientaci, kdysi žil dva roky s herečkou Bárou Štěpánovou. „Ano, bylo to krásné a byla to velká láska. Ale pak dostala Bára nabídku z Plzně a my se kultivovaně rozešli,“ prozradil v rozhovoru pro Aha! Vladimír Marek.

Lásku Vladimír Marek prožil též s přítelem Jiřím Horským, který však zemřel na AIDS. Herec se pak raději nechával testovat. „Když jsem šel poprvé na testy, byla ve mně malá dušička. Když se ukázalo, že jsem v pořádku, ulevilo se mi,“ přiznal umělec, který je známý i z muzikálu Johanka z Arku.

Vladimíra Marka léta trápily jiné neduhy, a to především maniodeprese, které se u něj projevily v jeho osmnácti letech. Osud k němu nebyl ani nadále příznivý. Prodělal rakovinu a po zranění částečně ochrnul a herectví musel pověsit na hřebík. Nemoc ho změnila k nepoznání.

 

Další Herci

zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Réka  Derzsi
Réka Derzsi
zobrazit profil Amy Schumer
Amy Schumer
zobrazit profil Kateřina Langerová
Kateřina Langerová
zobrazit profil Matt  Czuchry
Matt Czuchry