Bára Štěpánová | Celebwiki.cz

Bára Štěpánová

Datum narození: 13. 12. 1959
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Rusovláska Bára Štěpánová hýří energií ve filmu i v divadle. Zahrála si v mnoha seriálech, pohádkách či televizních filmech. A vždy energické ženy.

Vystudovala hudebně-dramatické oddělení pražské Státní konzervatoře. Vystupovala v divadlech v Hradci Králové, Plzní nebo Praze. Herečka Bára Štěpánová se předvedla například ve hrách Dívčí válka, Amadeus nebo Vějíř.

V televizi začala seriálem Pan Tau. Následovala Tisícročná včela, Česká soda nebo Rodinná pouta. Proslavila se však zejména rolí Bedřišky v pásmu komedií o Básnících. Objevila se také v krimifilmu Smrt stopařek, komediálním Slaměném klobouku, či sci-fi Tajemství hradu v Karpatech. Diváky rozesmála Bára Štěpánová i ve snímku Jak se krotí krokodýli. Zahrála si také v divácky oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě. Moderovala pořady Gilotina, Bárymetr či Cestománie.

V roce 1986 podepsala Bára Štěpánová Chartu 77.  Za lepší zítřky bojovala za minulého režimu ve Společnosti pro veselejší současnost. Poté pracovala dva roky jako sekretářka prezidenta Václava Havla.

Bára Štěpánová je potřetí vdaná, a to za hudebníka Miroslava Barabáše, který si ji vzal v roce 2009. Oddal je bývalý pražský primátor Pavel Bém. S předchozím manželem, podnikatelem Lubošem Rychvalským, má herečka Štěpánová dceru Dominiku.

Své zážitky vtěsnala do autobiograficky laděné publikace O čem nesmí nikdo vědět. Ráda si dopřeje dobré víno, golf nebo jógu.

 

Články o celebritě

Režisérská legenda Juraj Jakubisko: Řeknu vám, jak mi vlezla do postele vdaná Schoberová! Režisérská legenda Juraj Jakubisko: Řeknu vám, jak mi vlezla do postele vdaná Schoberová! Květen je lásky čas. Jenže neustále slyšíme: „Držte si odstup!“ Skoro jako by se k nám vracelo purit... číst článek
Václav Havel zemřel před osmi lety. Exprezidenta si připomenou osobnosti na Václaváku i mše Václav Havel zemřel před osmi lety. Exprezidenta si připomenou osobnosti na Václaváku i mše Pochod k Pražskému hradu, zapalování svíček, čtení na pokračování i odhalení pamětní desky ve středu... číst článek
Tichá válka v Ordinaci? Nebylo by divu, jde o prachy Tichá válka v Ordinaci? Nebylo by divu, jde o prachy Výměna na postu vrchní sestry v oblíbeném seriálu zásadně zamíchala kartami. A to nejen v rámci dějo... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Nina Divíšková
Nina Divíšková
zobrazit profil Karla Chadimová
Karla Chadimová
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Kristína Greppelová
Kristína Greppelová
zobrazit profil Jiří Bilbo Reidinger
Jiří Bilbo Reidinger
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio
zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk