Bára Štěpánová | Celebwiki.cz

Bára Štěpánová

Datum narození: 13.12.1959
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Rusovláska Bára Štěpánová hýří energií ve filmu i v divadle. Zahrála si v mnoha seriálech, pohádkách či televizních filmech. A vždy energické ženy.

Vystudovala hudebně-dramatické oddělení pražské Státní konzervatoře. Vystupovala v divadlech v Hradci Králové, Plzní nebo Praze. Herečka Bára Štěpánová se předvedla například ve hrách Dívčí válka, Amadeus nebo Vějíř.

V televizi začala seriálem Pan Tau. Následovala Tisícročná včela, Česká soda nebo Rodinná pouta. Proslavila se však zejména rolí Bedřišky v pásmu komedií o Básnících. Objevila se také v krimifilmu Smrt stopařek, komediálním Slaměném klobouku, či sci-fi Tajemství hradu v Karpatech. Diváky rozesmála Bára Štěpánová i ve snímku Jak se krotí krokodýli. Zahrála si také v divácky oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě. Moderovala pořady Gilotina, Bárymetr či Cestománie.

V roce 1986 podepsala Bára Štěpánová Chartu 77.  Za lepší zítřky bojovala za minulého režimu ve Společnosti pro veselejší současnost. Poté pracovala dva roky jako sekretářka prezidenta Václava Havla.

Bára Štěpánová je potřetí vdaná, a to za hudebníka Miroslava Barabáše, který si ji vzal v roce 2009. Oddal je bývalý pražský primátor Pavel Bém. S předchozím manželem, podnikatelem Lubošem Rychvalským, má herečka Štěpánová dceru Dominiku.

Své zážitky vtěsnala do autobiograficky laděné publikace O čem nesmí nikdo vědět. Ráda si dopřeje dobré víno, golf nebo jógu.

 

Články o celebritě

Bára Štěpánová alias Babeta z Ordinace: Pořádala DEMONSTRACE! Bára Štěpánová alias Babeta z Ordinace: Pořádala DEMONSTRACE! Humorem proti totalitě! K pádu komunistického režimu u nás v listopadu 1989 přispěla také dnešní… číst článek
Rozloučení s Chramostovou (†92): POSLEDNÍ DNY PLNÉ BOLESTI Rozloučení s Chramostovou (†92): POSLEDNÍ DNY PLNÉ BOLESTI Poslední roky prožila herečka a a jedna z prvních signatářek Charty 77 Vlasta Chramostová (†92) v… číst článek
 Hororová dovolená Báry Štěpánové: „Už nikdy více!“ Hororová dovolená Báry Štěpánové: „Už nikdy více!“ Také známé osobnosti se někdy při výběru dovolenkové destinace pěkně spálí. Otřesný zážitek má za… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil David Prachař
David Prachař
zobrazit profil Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček