Pavel Vaculík | Celebwiki.cz
Pavel Vaculík

Pavel Vaculík

Datum narození: 21. 1. 1949
Místo narození: Brno
Profese: hudební skladatel, aranžér, pianista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Hudební skladatel Pavel Vaculík je autorem řady hitů, které nazpívali např. Iveta Bartošová a Petr Sepéši, Karel Gott, Helena Vondráčková, Hana Zagorová nebo Bára Basiková.

Studoval skladbu a hru na klavír na Pražské konzervatoři, v Římě a na AMU v Praze. Roku 1978 Pavel Vaculík začal pracovat v Československém rozhlasu. Ve spolupráci s ČR pokračoval i po Sametové revoluci. Skládal téměř vše, od znělek až po soundtracky rozhlasových inscenací.

V 80. letech 20. století se doménou tvorby Pavla Vaculíka staly písničky středního proudu. Pro Janu Kratochvílovou složil skladbu Jdi hned ráno, pro Ivetu Bartošovou a Petra Sepéšiho hity Knoflíky lásky, Červenám, Blázni tenisoví, My to zvládnem, Věčné půjčování a Tak málo si mě všímáš.

Písně Pavla Vaculíka nazpívaly hvězdy tehdejší české hudební scény, tedy Karel Gott, Hana Zagorová, Waldemar Matuška, Helena Vondráčková, Lucie Bílá, Eva Pilarová, Daniel Hůlka, Marcela Holanová či Bára Basiková.

V 90. letech 20. století se Pavel Vaculík zaměřil též na koncertování. Na klavír hrál např. na albech Only You s Golden Strings Vladimíra Popelky, na deskách Gregoriana a Nová Gregoriana Báry Basikové nebo na CD Romantický klavír Pavla Vaculíka.

Hudební skladatel, aranžér a pianista Pavel Vaculík se oženil s herečkou Jiřinou Krejčíkovou, dcerou slavného režiséra Jiřího Krejčíka.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Petr Wajsar
Petr Wajsar
zobrazit profil David Žbirka
David Žbirka
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal
zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček