Pavel Vaculík | Celebwiki.cz

Pavel Vaculík

Datum narození: 21.1.1949
Místo narození: Brno
Profese: hudební skladatel, aranžér, pianista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Hudební skladatel Pavel Vaculík je autorem řady hitů, které nazpívali např. Iveta Bartošová a Petr Sepéši, Karel Gott, Helena Vondráčková, Hana Zagorová nebo Bára Basiková.

Studoval skladbu a hru na klavír na Pražské konzervatoři, v Římě a na AMU v Praze. Roku 1978 Pavel Vaculík začal pracovat v Československém rozhlasu. Ve spolupráci s ČR pokračoval i po Sametové revoluci. Skládal téměř vše, od znělek až po soundtracky rozhlasových inscenací.

V 80. letech 20. století se doménou tvorby Pavla Vaculíka staly písničky středního proudu. Pro Janu Kratochvílovou složil skladbu Jdi hned ráno, pro Ivetu Bartošovou a Petra Sepéšiho hity Knoflíky lásky, Červenám, Blázni tenisoví, My to zvládnem, Věčné půjčování a Tak málo si mě všímáš.

Písně Pavla Vaculíka nazpívaly hvězdy tehdejší české hudební scény, tedy Karel Gott, Hana Zagorová, Waldemar Matuška, Helena Vondráčková, Lucie Bílá, Eva Pilarová, Daniel Hůlka, Marcela Holanová či Bára Basiková.

V 90. letech 20. století se Pavel Vaculík zaměřil též na koncertování. Na klavír hrál např. na albech Only You s Golden Strings Vladimíra Popelky, na deskách Gregoriana a Nová Gregoriana Báry Basikové nebo na CD Romantický klavír Pavla Vaculíka.

Hudební skladatel, aranžér a pianista Pavel Vaculík se oženil s herečkou Jiřinou Krejčíkovou, dcerou slavného režiséra Jiřího Krejčíka.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř
zobrazit profil Felix Slováček mj.
Felix Slováček mj.
zobrazit profil Karel Vágner
Karel Vágner
zobrazit profil Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl
zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Josef Melen
Josef Melen