Ondřej Šrámek

Ondřej Šrámek

Datum narození: 22. 12. 1954
Místo narození: Ostrava
Profese: dramaturg, kreativní producent

Související celebrity

Životopis

Dramaturg a kreativní producent ČT Ondřej Šrámek, který též spolupracoval s několika divadly a s rádiem Vltava, obdržel v říjnu 2019 Cenu Thálie za šíření divadelního umění v televizi.

Vystudoval dramaturgii na Divadelní fakultě AMU. Ještě před dokončením školy Ondřej Šrámek pracoval jako redaktor uváděcího oddělení v Československé televizi. Tam a pak v České televizi začal roku 1980 působit jako dramaturg a posléze kreativní producent.

Kromě toho Ondřej Šrámek coby dramaturg pracoval na částečný úvazek mj. tři roky v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, tři ve Východočeském divadle v Pardubicích nebo tři roky v divadle Pražské konzervatoře.

Po roce 2000 Ondřej Šrámek zhruba pět spolupracoval na operních pořadech s Českým rozhlasem Vltava. Roku 2010 se stal externím pedagogem pražské DAMU.

Počátkem října 2019 obdržel Cenu Thálie za šíření divadelního umění v televizi. „Cenu jsem nečekal. Neberu ji jako ocenění pro sebe, ale pro celý obor, což považuji za důležité,“ řekl Ondřej Šrámek pro Celebwiki.

Ondřej Šrámek je svobodný a bezdětný.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Dmitrij Prokopcov
Dmitrij Prokopcov
zobrazit profil Jiří Štrébl
Jiří Štrébl
zobrazit profil Nikola Márová
Nikola Márová
zobrazit profil Petra Špalková
Petra Špalková
zobrazit profil František Filipovský
František Filipovský
zobrazit profil Radek Filipi
Radek Filipi
zobrazit profil Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
zobrazit profil Klára Oltová
Klára Oltová