Simona Luftová | Celebwiki.cz
Simona Luftová

Simona Luftová

Profese: členka České pirátské strany, politoložka, pedagožka

Související celebrity

Životopis

Politoložku a pedagožku Simonu Luftovou vyslala Česká pirátská strana do senátních voleb 2020 vybojovat křeslo v horní komoře za obvod číslo 18 - Příbram.

S rodiči Simona Luftová (narozena 1973) emigrovala na rok do Rakouska a následně na dalších deset let do Jihoafrické republiky. Po návratu do Česka roku 1992 studovala anglistiku-amerikanistiku a politologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Během studia Simona Luftová absolvovala dvě stáže ve Spojených státech na Suffolk University v Bostnu. Po návratu přestoupila na obor Politologie Fakulty sociálních věd UK. Za nějakou dobu si vzdělání rozšířila ještě o studium pedagogiky a didaktiky angličtiny na Pedagogické fakultě UK.

V minulosti Simona Luftová pracovala např. jako tlumočnice, lektorka, asistentka poslance a právníků. Posléze se stala učitelkou na střední škole. Začala se podílet na vzdělávacích projektech v rámci programu Erasmus+. Nabyla tak zkušenosti z řízení týmů na místní i mezinárodní úrovni.

Do politiky se Simona Luftová neúspěšně pokusila vstoupit ve volbách 2018, kdy kandidovala do příbramského zastupitelstva. V senátních volbách 2020 se stala kandidátkou České pirátské strany, jejíž je členkou, a to v obvodu č. 18 - Příbram.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Simony Luftové patří cestování a poznávání nových lidí. Angažuje se v příbramském sdružení na ochranu městské zeleně.

Simona Luftová je vdaná a má tři děti.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Aleš Michl
Aleš Michl
zobrazit profil Jiří Kolbaba
Jiří Kolbaba
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Kolja Kubíček
Kolja Kubíček
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Hana Zaňáková
Hana Zaňáková