Petr Neužil

Petr Neužil

Datum narození: 1. 2. 1962
Místo narození: Praha
Profese: kardiolog
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Petr Neužil se v roce 2009 stal šéfem Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce, které se může pochlubit nejnovějšími metodami léčby.

Vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze. Petr Neužil získal atestaci 1. stupně v oboru všeobecné lékařství a specializační atestaci v oboru kardiologie. Habilitoval v roce 2008 na 1. lékařské fakultě UK v Praze.

PETR NEUŽIL - ROZHOVOR PRO BLESK.CZ

V Nemocnici na Homolce vybudoval prestižní pracoviště

V roce 2007 Petr Neužil založil první robotizační katetrizační oddělení v ČR v nemocnici na Homolce a také experimentální laboratoř pro srdeční elektrofyziologii. Vybudoval zde prestižní pracoviště, na němž se zavádí nejnovější metody léčby.

Podílí se na řadě výzkumných projektů v rámci intervenční kardiologie a intervenční elektrofyziologie. V roce 2009 byl Petr Neužil pověřen vedením Kardiologického oddělení Nemocnice na Homolce.

Kromě toho spolupracuje na organizaci lokálních i mezinárodních odborných akcích, pravidelně přednáší, věnuje se pedagogické činnosti a publikuje v našich i zahraničních časopisech. Vývoj kardiologie posledních desetiletí Petr Neužil zmapoval v knize V zákulisí srdce (2020).

Je členem řady organizací, jako např. European Heart Rhythm Assotiation, American Heart Rhythm Society nebo European Cardiac Arrhythmia Society. Petr Neužil se stal předsedou Asociace pro srdeční rytmus při České Kardiologické společnosti a také Robotic Navigation Catherisation při American Heart Rhythm Society.

O PETRU NEUŽILOVI ČTĚTE ZDE>>

Lékař Petr Neužil je ženatý. S rodinou žije v pražských Stodůlkách.

 

Články o celebritě

Janžurová musela do nemocnice! SELHÁNÍ SRDCE? Janžurová musela do nemocnice! SELHÁNÍ SRDCE? Oblíbená herečka Iva Janžurová (81) se znovu potýká se zdravotními komplikacemi. Podle zjištění Sedm... číst článek
Seznámení Marty Kubišové se slavným kardiochirurgem: Masivní infarkt přímo na přechodu pro chodce! Seznámení Marty Kubišové se slavným kardiochirurgem: Masivní infarkt přímo na přechodu pro chodce! Krásný čas vánoční přijel Martě Kubišové (80) domů popřít sám věhlasný kardiolog prof. Petr Neužil (... číst článek
Bohdalová (91) po návratu z nemocnice: Promluvila o svém stavu! Jak je na tom? Bohdalová (91) po návratu z nemocnice: Promluvila o svém stavu! Jak je na tom? Jiřina Bohdalová (91) je jednou z našich největších hvězd, a tak je jasné, že když má zdravotní prob... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Evžen Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Kateřina  Janečková
Kateřina Janečková
zobrazit profil Liev Schreiber
Liev Schreiber
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Bára Niničová
Bára Niničová
zobrazit profil Ivana Trumpová-Zelníčková
Ivana Trumpová-Zelníčková
zobrazit profil Martin Škorpík
Martin Škorpík