Tomáš Prouza

Tomáš Prouza

Datum narození: 30. 4. 1973
Místo narození: Ostrava
Profese: ekonom
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Ekonom Tomáš Prouza se v říjnu 2018 stal prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a v červenci 2020 viceprezidentem Hospodářské komory ČR.

Vystudoval mezinárodní obchod a obor mezinárodní politika a diplomacie s vedlejší specializací na žurnalistiku na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze. Vzdělání si Tomáš Prouza doplnil na britské Open University, kde absolvoval specializaci na finanční strategie, management lidských zdrojů a management znalostí a získal titul MBA.

TOMÁŠ PROUZA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Svou pracovní kariéru Tomáš Prouza začal jako editor v měsíčníku The Prague Tribune. Založil největší finanční server Peníze.cz a čtyři roky byl předsedou představenstva a ředitelem pražské společnosti Peníze, a.s., která finanční portál provozovala.

V letech 2004 až 2007 byl Tomáš Prouza náměstkem ministra financí, poté poradcem pro oblast finančních služeb Světové banky.

Od roku 2014 do roku 2017 Tomáš Prouza působil na Úřadu vlády ČR, a to jako státní tajemník pro evropské záležitosti, koordinátor digitální agendy a poradce předsedy vlády pro evropskou a digitální agendu.

V únoru 2015 Tomáš Prouza vstoupil do ČSSD. V říjnu 2018 členství přerušil, jelikož byl zvolen prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. V červenci 2020 se stal viceprezidentem Hospodářské komory ČR.

Držitel Řádu čestné legie Tomáš Prouza mluví plynule anglicky, částečně pak francouzsky, polsky a rusky.

O TOMÁŠOVI PROUZOVI ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Prouza je ženatý.

 

Články o celebritě

Poradce Petra Fialy hlásí: ČAS NA ZLEVŇOVÁNÍ! Poradce Petra Fialy hlásí: ČAS NA ZLEVŇOVÁNÍ! Nadešel čas na zlevňování potravin v obchodech. Shodují se na tom ekonomové, kteří to zdůvodňují kle... číst článek
Cena vajec v akcích klesla o třetinu. Výrazně zdražily brambory: Češi si připlatí dvakrát víc Cena vajec v akcích klesla o třetinu. Výrazně zdražily brambory: Češi si připlatí dvakrát víc Cena vajec ve slevových akcích oproti únoru v červenci klesla o 35 procent. Balení deseti vajec se p... číst článek
Projeví se při nákupu nižší DPH? „Všichni sníží cenu potravin o tři procenta,“ věří řetězcům Prouza Projeví se při nákupu nižší DPH? „Všichni sníží cenu potravin o tři procenta,“ věří řetězcům Prouza Potravinové řetězce podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy promítnou do ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Padevět
Jiří Padevět
zobrazit profil Anna Brandejs
Anna Brandejs
zobrazit profil Karel Hanika
Karel Hanika
zobrazit profil Rastislav Maďar
Rastislav Maďar
zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Reago (Ladislav Pham)
Reago (Ladislav Pham)