Tomáš Prouza

Tomáš Prouza

Datum narození: 30. 4. 1973
Místo narození: Ostrava
Profese: ekonom
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Ekonom Tomáš Prouza se v říjnu 2018 stal prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a v červenci 2020 viceprezidentem Hospodářské komory ČR.

Vystudoval mezinárodní obchod a obor mezinárodní politika a diplomacie s vedlejší specializací na žurnalistiku na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze. Vzdělání si Tomáš Prouza doplnil na britské Open University, kde absolvoval specializaci na finanční strategie, management lidských zdrojů a management znalostí a získal titul MBA.

TOMÁŠ PROUZA - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Svou pracovní kariéru Tomáš Prouza začal jako editor v měsíčníku The Prague Tribune. Založil největší finanční server Peníze.cz a čtyři roky byl předsedou představenstva a ředitelem pražské společnosti Peníze, a.s., která finanční portál provozovala.

V letech 2004 až 2007 byl Tomáš Prouza náměstkem ministra financí, poté poradcem pro oblast finančních služeb Světové banky.

Od roku 2014 do roku 2017 Tomáš Prouza působil na Úřadu vlády ČR, a to jako státní tajemník pro evropské záležitosti, koordinátor digitální agendy a poradce předsedy vlády pro evropskou a digitální agendu.

V únoru 2015 Tomáš Prouza vstoupil do ČSSD. V říjnu 2018 členství přerušil, jelikož byl zvolen prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. V červenci 2020 se stal viceprezidentem Hospodářské komory ČR.

Držitel Řádu čestné legie Tomáš Prouza mluví plynule anglicky, částečně pak francouzsky, polsky a rusky.

O TOMÁŠOVI PROUZOVI ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Prouza je ženatý.

 

Články o celebritě

50 potravin, které zdražily, aneb... Vánoce ve znamení inflace! 50 potravin, které zdražily, aneb... Vánoce ve znamení inflace! Máte pocit, že jste do vozíku nedali nic tak drahého, a beztak u pokladny necháváte tisícovku i víc?... číst článek
Češi chudnou a potravinové banky hlásí 270 tisíc strávníků. Solidaritě u nábytku překáží daň Češi chudnou a potravinové banky hlásí 270 tisíc strávníků. Solidaritě u nábytku překáží daň Krize se začíná podepisovat na českých peněženkách. Stále dražší položkou jsou i nákupy potravin. Ti... číst článek
Nižší DPH na „tekutý chléb“ než na běžný? Absurdní, říká šéf zemědělců. Prouza hájil marže obchodů Nižší DPH na „tekutý chléb“ než na běžný? Absurdní, říká šéf zemědělců. Prouza hájil marže obchodů Vláda by měla snížit DPH na základní potraviny, uvedli dnes v Otázkách Václava Moravce na České tele... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michal Špit
Michal Špit
zobrazit profil Vlastimil Zavřel
Vlastimil Zavřel
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Libuše Domanínská
Libuše Domanínská
zobrazit profil Alain Delon
Alain Delon
zobrazit profil Matouš Peschkem
Matouš Peschkem
zobrazit profil Jan Schiller
Jan Schiller
zobrazit profil Tomáš Svoboda
Tomáš Svoboda