Tomáš Prouza

Tomáš Prouza

Datum narození: 30. 4. 1973
Místo narození: Ostrava
Profese: ekonom
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Ekonom Tomáš Prouza se v říjnu 2018 stal prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a v červenci 2020 viceprezidentem Hospodářské komory ČR.

Vystudoval mezinárodní obchod a obor mezinárodní politika a diplomacie s vedlejší specializací na žurnalistiku na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze. Vzdělání si Tomáš Prouza doplnil na britské Open University, kde absolvoval specializaci na finanční strategie, management lidských zdrojů a management znalostí a získal titul MBA.

Svou pracovní kariéru Tomáš Prouza začal jako editor v měsíčníku The Prague Tribune. Založil největší finanční server Peníze.cz a čtyři roky byl předsedou představenstva a ředitelem pražské společnosti Peníze, a.s., která finanční portál provozovala.

V letech 2004 až 2007 byl Tomáš Prouza náměstkem ministra financí, poté poradcem pro oblast finančních služeb Světové banky.

Od roku 2014 do roku 2017 Tomáš Prouza působil na Úřadu vlády ČR, a to jako státní tajemník pro evropské záležitosti, koordinátor digitální agendy a poradce předsedy vlády pro evropskou a digitální agendu.

V únoru 2015 Tomáš Prouza vstoupil do ČSSD. V říjnu 2018 členství přerušil, jelikož byl zvolen prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. V červenci 2020 se stal viceprezidentem Hospodářské komory ČR.

Držitel Řádu čestné legie Tomáš Prouza mluví plynule anglicky, částečně pak francouzsky, polsky a rusky.

Tomáš Prouza je ženatý.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Katina Papadopulosová
Katina Papadopulosová
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Karel Kratochvíle
Karel Kratochvíle
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Martin  Hanzal
Martin Hanzal
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin