Shannen Doherty

Shannen Doherty

Datum narození: 12. 4. 1971
Místo narození: Memphis, Tennessee, USA
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Americká herečka Shannen Doherty se proslavila zejména rolemi Brendy Walsh v Beverly Hills 90210 a BH90210 a Prue Halliwell v seriálu Čarodějky.

Herečkou chtěla být Shannen Doherty, celým jménem Shannen Maria Doherty, již jako malá. V deseti letech debutovala v seriálu Father Murphy. Ráda chodila do kostela, kde zpívala náboženské písně.

SHANNEN DOHERTY FOTKOU VYDĚSILA FANOUŠKY

Další role přišla v jejích jedenácti v pokračování seriálu Little House: A New Beginning. Proslavila ji v roce 1986 role v seriálu Our House. Velkým úspěchem byla postava Brendy Walsh v úspěšném seriálu Beverly Hills 90210 z prostředí teenegerské mládeže. V něm si Shannen Doherty zahrála mj. s Jasonem Priestlym, Lukem Perrym a Tori Spelling.

Další výraznou úlohu Shannen Doherty ztvárnila v mysteriózním seriálu Čarodějky režiséra Aarona Spellinga. Účinkovala v něm tři roky a poté jej opustila podobně jako Beverly Hills 90210.

Na filmovém plátně se Shannen Doherty předvedla např. ve snímcích Holky se chtějí bavit taky, Flákači, Portrét zločince, Bukowski, Knockout nebo Bethany.

V roce 2006 přijala nabídku televize Oxygen moderovat program Breaking Up With Shannen Doherty. Objevila se také v několika dokumentech. V roce 2010 se zúčastnila show Dancing with the Stars, v níž s tanečníkem Markem Ballasem skončili poslední, vypadli hned v prvním kole.

O SANNEN DOHERTY ČTĚTE ZDE>>

V říjnu roku 1993 se Shannen Doherty provdala za Ashley Hamiltona, syna herce George Hamiltona. Manželská idylka jim vydržela pouhého půl roku. V roce 2002 se jejím mužem stal Rick Salomon. Manželství bylo po devíti měsících anulováno. V říjnu 2011 si vzala fotografa Kurta Isarienka.

V roce 2015 jí byla diagnostikována rakovina prsu. V roce 2020 Shannen Doherty oznámila, že se jí rakovina vrátila a je ve čtvrtém stádiu.

 

Další Herci

zobrazit profil Zach Cherry
Zach Cherry
zobrazit profil Zdeněk Dolanský
Zdeněk Dolanský
zobrazit profil Milena Dvorská
Milena Dvorská
zobrazit profil Jan Slovák
Jan Slovák
zobrazit profil Žaneta Fuchsová
Žaneta Fuchsová
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Kordula Stropnická
Kordula Stropnická
zobrazit profil Bára Fišerová
Bára Fišerová