Robin Šín

Robin Šín

Profese: lékař, pedagog, krajský koordinátor očkování

Související celebrity

Životopis

Lékař Robin Šín, pedagog, krajský koordinátor očkování a voják v aktivní záloze, se v parlamentních volbách 2021 stal jedničkou kandidátky ČSSD v Plzeňském kraji.

Po oboru Veřejné zdravotnictví na Vysoké škole zdravotnictví a sociální práce sv. Alžběty v Bratislavě a oboru Ochrana obyvatelstva na ČVUT Robin Šín studoval management, podnikání a projektové řízení na Business Institut EDU a také všeobecné lékařství na UK v Praze.

Robin Šín zástupcem velitele roty

Roku 2010 Robin Šín začal pracovat jako výjezdový lékař Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje a od roku 2019 ještě na Klinice infekčních nemocí a cestovní medicíny a Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Plzeň.

V roce 2021 se Robin Šín stal krajským koordinátorem očkování. Kromě toho přednáší na Lékařské fakultě v Plzni. Je též voják v aktivní záloze, lékař - specialista a zástupce velitele roty, od roku 2019 pověřený řízením Sekce medicíny katastrof Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně.

Šín byl oceněn za záchranu života

Do politiky Robin Šín vstoupil ve volbách 2018, kdy byl zvolen zastupitelem města Stříbro. Do parlamentních voleb 2021 jej ČSSD vyslala jako svého lídra v Plzeňském kraji.

Lékař Robin Šín je držitelem ocenění za mimořádný čin vykonaný při záchraně lidského života a majetku, které dostal roku 2013. Napsal řadu odborných článků a publikace Medicína katastrof (2017) a Lékařská první pomoc (2019).

Mezi koníčky Robina Šína patří zimní sporty a historie, zejména starověk a dějiny lékařství.

Robin Šín je ženatý a má dvě děti.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák
zobrazit profil Jaroslav Bžoch
Jaroslav Bžoch
zobrazit profil Věra Adámková
Věra Adámková
zobrazit profil Alena Schillerová
Alena Schillerová
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Jiří Kobza
Jiří Kobza
zobrazit profil Marian Kotleba
Marian Kotleba
zobrazit profil Roman Kubíček
Roman Kubíček