Marek Drahota

Marek Drahota

Přezdívka: Mára, Ransolič
Profese: kytarista kapely Sněť

Související celebrity

Životopis

Marek Drahota z kapely Sněť, která vyhrála Anděla 2021 v kategorii Rock, se postaral o pozdvižení na cenách, když vulgárně napadl Ochranný svaz autorský.

Kapela Sněť, jejímž je Marek Drahota, přezdívaný Mára či Ransolič, kytaristou, se zařadila mezi nejzajímavější skupiny českého metalového undergroundu. Zaujala především old school death metalem, jaký se hrál na začátku 90. let 20. století.

Se svým debutovým albem Mokvání v okovech kapela vyhrála Anděla 2021 v kategorii Rock. Cenu ale členové skupiny odmítli převzít kvůli jednomu z největších sponzorů akce, Ochrannému svazu autorskému (OSA).

Právě OSA je totiž podle nich nepřítelem undergroundu a byli by tak sami proti sobě. „OSA je zk**vená věc,“ řekl na pódiu Marek Drahota.

Osmadvacetiminutové album Mokvání v okovech vyšlo 14. května 2021. Jsou na něm skladby Útes mrtvol, Kůň Kadaver, Princip křížení, Démon, Zamrzlý vrch, Folivor, Sakrofág a Vesmírná saliva.

Debut kapely Sněť byl vydán na švédském labelu Blood Harvest, americké značce Headsplit Records a také německém labelu Lycanthropic Chants, což mu zajistilo značnou publicitu.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Radan Dolejš
Radan Dolejš
zobrazit profil Jaroslav Wykrent
Jaroslav Wykrent
zobrazit profil Dušan Timko
Dušan Timko
zobrazit profil David Žbirka
David Žbirka
zobrazit profil Jiří Michálek
Jiří Michálek
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Petr Wajsar
Petr Wajsar