Jiří Martínek

Jiří Martínek

Datum narození: 9. 4. 1976
Přezdívka: Doktor Vševěd
Místo narození: Praha
Profese: historik, geograf, pedagog, lovec v soutěži Na lovu
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Jiří Martínek alias Doktor Vševěd, uznávaný historik, geograf a pedagog, v únoru 2021 přijal nabídku TV Nova účinkovat v soutěžním pořadu Na lovu.

Vystudoval historii a geografii na Univerzitě Karlově v Praze, doktorát Jiří Martínek získal v roce 2014 na Univerzitě Hradec Králové.

JIŘÍ MARTÍNEK - KLÍČEM JE ZEMĚPIS

Roku 2006 začal pracovat v Historickém ústavu Akademie věd ČR. Kromě toho přednáší na několika školách, mj. na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Jiří Martínek napsal řadu knih

Věnuje se rovněž popularizaci vědy. Jiří Martínek je autorem či spoluautorem řady knih pro děti a turistických průvodců. Jmenujme např. Čeští cestovatelé a mořeplavci (2006), Dětský ilustrovaný atlas (2015), Dějepis v souvislostech (2016) nebo Naší republice je 100 let (2018).

V únoru 2021 Jiří Martínek alias Doktor Vševěd přijal nabídku TV Nova účinkovat v soutěžním pořadu Na lovu, a to společně s dalšími třemi experty, tedy meteoroložkou Dagmar Jandovou zvanou Kvízová dáma, právníkem Václavem Slabyhoudkem neboli Panem Jiškou a učitelem Jakubem Kvášovským, jemuž se říká Kalkulátor. Moderování pořadu se ujal Ondřej Sokol.

O JIŘÍM MARTÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jiří Martínek je ženatý.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil princ Andrew
princ Andrew
zobrazit profil Ronda Rousey
Ronda Rousey
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová
zobrazit profil Petr Hlaváček
Petr Hlaváček
zobrazit profil Jiří Veselý
Jiří Veselý
zobrazit profil Ondřej Malý
Ondřej Malý
zobrazit profil Jan Kuchař
Jan Kuchař
zobrazit profil Jan Zahradníček
Jan Zahradníček