Marta Jandová

Datum narození: 13.4.1974
Místo narození: Praha
Výška: 164 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Marta Jandová písničky svého otce Petra Jandy milovala. Jako dospívající dívka odešla na zkušenou do USA a Německa, kde založila s manželem rockovou kapelu Die Happy.

I když ji v podstatě odkojil Olympic jejího otce Petra Jandy, zpěvačkou Marta Jandová nikdy být nechtěla. Bavily ji jazyky, které chtěla vstřebat i na univerzitě. Na filosofickou fakultu se ale nedostala. Místo toho začala koncertovat se svou kapelou po Německu. Protloukala se, jak se dalo. Pracovala v čajovně, umývala nádobí nebo dělala bodyguarda na koncertech. A pak to přišlo.

Marta Jandová a kapela Die Happy, to bylo úžasné spojení. Skupina se stala jednou z nejúspěšnějších v Německu. Její hlas se rozkřikl do celé Evropy. Se skupinou vydali téměř desítku alb. Zpěvačka Marta Jandová moderovala i německé hudební pořady. Vztah s manželem Thorstenem Mewesem ale nevydržel. Po pěti letech se rozvedli. Poté potkala Saschu Schmitze, popového zpěváka, ze kterého ženy šílí. Prožila s ním dalších pět let.

Po šestnácti letech se Marta Jandová vrátila do Česka. Začala hrát v muzikálech. V Moně Líze se předvedla hned v hlavní roli. Stala se i porotkyní Česko Slovenské SuperStar, kde třeba dohlížela na vítězství Martina Chodúra. V roce 2012 se objevila také v seriálu Gympl, kde hrála učitelku.

Marta Jandová se také zúčastnila pěvecké soutěže Eurovision, kde v květnu roku 2015 bojovala společně s Václavem Noidem Bártou o přízeň diváku. Neúspěšně. Dvojice skončila v semifinále. V roce 2016 byla vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

Kromě hudby a jazyků, kterých umí zatím šest, má Marta Jandová ráda přírodu a zvířata. Nějakou dobu chodila i s Viktorem Mrázem, exmanželem herečky a moderátorky Mahuleny Bočanové. Jejím manželem je gynekolog Miroslav Verner, s nímž má dítě. Dcera Marie se narodila v létě 2013 v pražské nemocnici v Podolí. 

MARTA JANDOVÁ S MANŽELEM UVAŽUJÍ O ADOPCI

 

Články o celebritě

Celebrity na síti: Vendula Pizingerová spí na sněhu a Berdychovi v Austrálii Celebrity na síti: Vendula Pizingerová spí na sněhu a Berdychovi v Austrálii Facebook, Instagram, Twitter... Kdo na nějaké z těchto sociálních sítí nemá účet, jako by nebyl.… číst článek
Bestiální vražda zpěvačky, která svět naučila tančit lambadu: Loalwa Braz (†63) upálili zaživa! Bestiální vražda zpěvačky, která svět naučila tančit lambadu: Loalwa Braz (†63) upálili zaživa! Nebýt Lambady, megahitu kapely Kaoma z roku 1989, nejspíš by popularita Loalwy Braz (†63) nepřekročila… číst článek
Hvězda Tváře se slušně zmalovala v restauraci! Kdo jí to udělal? Hvězda Tváře se slušně zmalovala v restauraci! Kdo jí to udělal? Zřejmě stesk po show Tvoje tvář má známý hlas způsobil ty malby na obličeji. Jako rocková star Alice… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková