Marta Jandová

Datum narození: 13.4.1974
Místo narození: Praha
Výška: 164 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Marta Jandová písničky svého otce Petra Jandy milovala. Jako dospívající dívka odešla na zkušenou do USA a Německa, kde založila s manželem rockovou kapelu Die Happy.

I když ji v podstatě odkojil Olympic jejího otce Petra Jandy, zpěvačkou Marta Jandová nikdy být nechtěla. Bavily ji jazyky, které chtěla vstřebat i na univerzitě. Na filosofickou fakultu se ale nedostala. Místo toho začala koncertovat se svou kapelou po Německu. Protloukala se, jak se dalo. Pracovala v čajovně, umývala nádobí nebo dělala bodyguarda na koncertech. A pak to přišlo.

Marta Jandová a kapela Die Happy, to bylo úžasné spojení. Skupina se stala jednou z nejúspěšnějších v Německu. Její hlas se rozkřikl do celé Evropy. Se skupinou vydali téměř desítku alb. Zpěvačka Marta Jandová moderovala i německé hudební pořady. Vztah s manželem Thorstenem Mewesem ale nevydržel. Po pěti letech se rozvedli. Poté potkala Saschu Schmitze, popového zpěváka, ze kterého ženy šílí. Prožila s ním dalších pět let.

Po šestnácti letech se Marta Jandová vrátila do Česka. Začala hrát v muzikálech. V Moně Líze se předvedla hned v hlavní roli. Stala se i porotkyní Česko Slovenské SuperStar, kde třeba dohlížela na vítězství Martina Chodúra. V roce 2012 se objevila také v seriálu Gympl, kde hrála učitelku.

Marta Jandová se také zúčastnila pěvecké soutěže Eurovision, kde v květnu roku 2015 bojovala společně s Václavem Noidem Bártou o přízeň diváku. Neúspěšně. Dvojice skončila v semifinále. V roce 2016 byla vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

Kromě hudby a jazyků, kterých umí zatím šest, má Marta Jandová ráda přírodu a zvířata. Nějakou dobu chodila i s Viktorem Mrázem, exmanželem herečky a moderátorky Mahuleny Bočanové. Jejím manželem je gynekolog Miroslav Verner, s nímž má dítě. Dcera Marie se narodila v létě 2013 v pražské nemocnici v Podolí. 

MARTA JANDOVÁ S MANŽELEM UVAŽUJÍ O ADOPCI

 

Články o celebritě

Čtyřletá dcera Jandové: Vyšplhala na 18 m vysokou věž! Čtyřletá dcera Jandové: Vyšplhala na 18 m vysokou věž! Místo plyšových medvídků už pomalu shání horolezecká lana a mačky. Dceři Marty Jandové (43) jsou… číst článek
Petr Janda terčem nechutných útoků! Měl jsi chcípnout místo syna, píšou mu příznivci Zemana Petr Janda terčem nechutných útoků! Měl jsi chcípnout místo syna, píšou mu příznivci Zemana Frontman kapely Olympic Petr Janda (75) je zoufalý. V poslední době dostává řadu výhrůžných dopisů… číst článek
Petr Janda (78): HROZBY SMRTÍ KVŮLI ZEMANOVI! „Měl jsi chcípnout místo syna,“ píší mi Petr Janda (78): HROZBY SMRTÍ KVŮLI ZEMANOVI! „Měl jsi chcípnout místo syna,“ píší mi Čelí nejhoršímu ataku v životě! „Napsali mi, že jsem měl raději chcípnout já, než můj syn,“ svěřil… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Dan Bárta
Dan Bárta
zobrazit profil Dominika Stará
Dominika Stará
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová