Jana Krausová

Datum narození: 25.1.1954
Místo narození: Praha
Profese: herečka, výtvarnice
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Její lampy osvětlují průjezd na pražské náměstí Bratří Synků. Výtvarnice, malířka a herečka Jana Krausová vytesala i bustu na hrob zpěváka Mikiho Volka nebo sochu svaté Anežky. Taky hrála v mnoha filmech. V romantickém Příběhu '88 se ukázala po boku svého bývalého manžela Jana Krause. Téměř dvacet let chodí Krausová s hercem Karlem Rodenem. Žijí na zámku Skřýšov na Příbramsku.

Její otec Josef Pehr byl známý herec a loutkař. Dřevěné duše s ním oživovala v loutkovém divadle na Smíchově. Před publikem měla ale herečka Jana Krausová původně trému. Místo herecké školy se proto vydala na pražskou Akademii výtvarného umění, kde studovala grafiku a malbu.

Divadlu ani kameře ale Jana Krausová neutekla. Polapili ji filmaři, kteří si ji v roce 1967 namátkou vybrali do snímku Malé letní blues. Následovala hlavní role v seriálu Velké sedlo i ve slovenském Životě bez konca. Významnou roli získala Jana Krausová ve sportovním dramatu Pěsti ve tmě. Krom toho si zahrála v německém filmu Služka Hilda nebo v argentinské pecce Kafkovy lásky. Ukázala se nedávno i v Kajínkovi nebo V peřině. Mimoto hraje i v divadlech.

Ve vlastním ateliéru pracuje Jana Krausová s keramikou a maluje. Svou múzu inspiruje přírodou a krajinou. Díla představuje na výstavách.

Herec a moderátor Jan Kraus se s ní rozešel v roce 1994. Má s ní syna Adama a zpěváka Davida Krause. Až do nedávna zůstávali formálními manželi. Jan Kraus poté začal žít s herečkou IvanouChýlkovou, bývalou milenkou Karla Rodena, se kterým teď chodí právě Jana Krausová.

 

Články o celebritě

První premiéra Absolonové po mateřské: Stihla zhubnout do kostýmu! První premiéra Absolonové po mateřské: Stihla zhubnout do kostýmu! Slzy štěstí měla na krajíčku Monika Absolonová (40) při děkovačce na muzikálu Funny Girl, který měl… číst článek
Sexy padesátnice a jedna šedesátka: Jak se udržují Krausová, Chýlková, Šišková a Holubová? Sexy padesátnice a jedna šedesátka: Jak se udržují Krausová, Chýlková, Šišková a Holubová? Sešly se na jednom místě a i když už mají dávno pět křížků na krku, pořád jsou okouzlující. Herečky… číst článek
Lásky Luby Skořepové: Dvakrát se vdala, ale milovala mladého vojína! Lásky Luby Skořepové: Dvakrát se vdala, ale milovala mladého vojína! Jen několik hodin před Štědrým dnem tento svět opustila vynikající herečka Luba Skořepová (†93).… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Ladislav Županič
Ladislav Županič
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková