Jana Krausová

Datum narození: 25.1.1954
Místo narození: Praha
Profese: herečka, výtvarnice
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Její lampy osvětlují průjezd na pražské náměstí Bratří Synků. Výtvarnice, malířka a herečka Jana Krausová vytesala i bustu na hrob zpěváka Mikiho Volka nebo sochu svaté Anežky. Taky hrála v mnoha filmech. V romantickém Příběhu '88 se ukázala po boku svého bývalého manžela Jana Krause. Téměř dvacet let chodí Krausová s hercem Karlem Rodenem. Žijí na zámku Skřýšov na Příbramsku.

Její otec Josef Pehr byl známý herec a loutkař. Dřevěné duše s ním oživovala v loutkovém divadle na Smíchově. Před publikem měla ale herečka Jana Krausová původně trému. Místo herecké školy se proto vydala na pražskou Akademii výtvarného umění, kde studovala grafiku a malbu.

Divadlu ani kameře ale Jana Krausová neutekla. Polapili ji filmaři, kteří si ji v roce 1967 namátkou vybrali do snímku Malé letní blues. Následovala hlavní role v seriálu Velké sedlo i ve slovenském Životě bez konca. Významnou roli získala Jana Krausová ve sportovním dramatu Pěsti ve tmě. Krom toho si zahrála v německém filmu Služka Hilda nebo v argentinské pecce Kafkovy lásky. Ukázala se nedávno i v Kajínkovi nebo V peřině. Mimoto hraje i v divadlech.

Ve vlastním ateliéru pracuje Jana Krausová s keramikou a maluje. Svou múzu inspiruje přírodou a krajinou. Díla představuje na výstavách.

Herec a moderátor Jan Kraus se s ní rozešel v roce 1994. Má s ní syna Adama a zpěváka Davida Krause. Až do nedávna zůstávali formálními manželi. Jan Kraus poté začal žít s herečkou IvanouChýlkovou, bývalou milenkou Karla Rodena, se kterým teď chodí právě Jana Krausová.

 

Články o celebritě

Jana Krausová ukázala svou maminku! V čem jsou si podobné? Jana Krausová ukázala svou maminku! V čem jsou si podobné? Už léta vypadá, jako by nějak zastavila čas. Teď herečka Jana Krausová (63) navíc přivedla do společnosti… číst článek
Lenka Filipová po těžké nemoci dramaticky zhubla! Prozradily ji ruce Lenka Filipová po těžké nemoci dramaticky zhubla! Prozradily ji ruce Dlouhou dobu bojovala s vážnou nemocí imunity a zcela zmizela z veřejného života i z pódií. Teď už… číst článek
První premiéra Absolonové po mateřské: Stihla zhubnout do kostýmu! První premiéra Absolonové po mateřské: Stihla zhubnout do kostýmu! Slzy štěstí měla na krajíčku Monika Absolonová (40) při děkovačce na muzikálu Funny Girl, který měl… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Věra Galatíková
Věra Galatíková
zobrazit profil Michał  Żebrowski
Michał Żebrowski
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke
zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek
zobrazit profil Ilja Racek
Ilja Racek
zobrazit profil Hana Doulová Krobotová
Hana Doulová Krobotová
zobrazit profil Lucy Liu
Lucy Liu