Jana Krausová

Datum narození: 25.1.1954
Místo narození: Praha
Profese: herečka, výtvarnice
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Její lampy osvětlují průjezd na pražské náměstí Bratří Synků. Výtvarnice, malířka a herečka Jana Krausová vytesala i bustu na hrob zpěváka Mikiho Volka nebo sochu svaté Anežky. Taky hrála v mnoha filmech. V romantickém Příběhu '88 se ukázala po boku svého bývalého manžela Jana Krause. Téměř dvacet let chodí Krausová s hercem Karlem Rodenem. Žijí na zámku Skřýšov na Příbramsku.

Její otec Josef Pehr byl známý herec a loutkař. Dřevěné duše s ním oživovala v loutkovém divadle na Smíchově. Před publikem měla ale herečka Jana Krausová původně trému. Místo herecké školy se proto vydala na pražskou Akademii výtvarného umění, kde studovala grafiku a malbu.

Divadlu ani kameře ale Jana Krausová neutekla. Polapili ji filmaři, kteří si ji v roce 1967 namátkou vybrali do snímku Malé letní blues. Následovala hlavní role v seriálu Velké sedlo i ve slovenském Životě bez konca. Významnou roli získala Jana Krausová ve sportovním dramatu Pěsti ve tmě. Krom toho si zahrála v německém filmu Služka Hilda nebo v argentinské pecce Kafkovy lásky. Ukázala se nedávno i v Kajínkovi nebo V peřině. Mimoto hraje i v divadlech.

Ve vlastním ateliéru pracuje Jana Krausová s keramikou a maluje. Svou múzu inspiruje přírodou a krajinou. Díla představuje na výstavách.

Herec a moderátor Jan Kraus se s ní rozešel v roce 1994. Má s ní syna Adama a zpěváka Davida Krause. Až do nedávna zůstávali formálními manželi. Jan Kraus poté začal žít s herečkou IvanouChýlkovou, bývalou milenkou Karla Rodena, se kterým teď chodí právě Jana Krausová.

Herec Karel Roden s ní vychovává dceru Sofii, kterou mu porodila stomatoložka Laura Čekanová, sestra herce Ernesta Čekana.

 

Články o celebritě

Krausová otevřeně o přítelkyni svého syna Davida: Strýcová je ostrá! Krausová otevřeně o přítelkyni svého syna Davida: Strýcová je ostrá! Potenciální snachu si Jana Krausová (62) pochvaluje. Herečka je ráda, že tenistka Barbora Strýcová… číst článek
Krausová o milence: Má ho zcela pod kontrolou Krausová o milence: Má ho zcela pod kontrolou Šarmantní herečka si pustila ústa na špacír ohledně současné partnerky svého synáčka. A kupodivu… číst článek
Jana Krausová šokuje: Denně s marihuanou! Jana Krausová šokuje: Denně s marihuanou! Herečka Jana Krausová (62) přiznala, že skoro denně přichází do styku s marihuanou. číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Moravec
Miroslav Moravec
zobrazit profil Martin Kavan
Martin Kavan
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Petr Stach
Petr Stach
zobrazit profil Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk
zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová