Tatiana Vilhelmová

Datum narození: 13.7.1978
Přezdívka: Česká Yoko Ono
Místo narození: Praha
Výška: 161 cm
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Tatiana Vilhelmová je oblíbená a talentovaná česká herečka. Jejím životním druhem je neméně úspěšný, o sedm let mladší a 35 cm vyšší Vojta Dyk.

Tatiana Vilhelmová zpívala do devatenácti let v Kühnově dětském sboru a věnovala se také recitaci a baletu. Studovala na Pražské konzervatoři, kterou však nakonec nedokončila. I přesto nastoupila na dráhu úspěšné divadelní i filmové herečky.

TAŇA VILHELMOVÁ - DOVOLENÁ JAKO Z HORORU

Tatiana Vilhelmová si zahrála například v Národním divadle, v Městských divadlech pražských nebo v divadle Větrník. Od roku 2002 je Tatiana Vilhelmová v angažmá Dejvického divadla. Předvedla se v dramatech Višňový sad, Čarodějky ze Salemu, Zhasněte lampiony nebo v absurdní Plešaté zpěvačce.

Před kamerou se Tatiana Vilhelmová poprvé objevila v absolventském snímku Indiánské léto. Následoval seriál Četnické humoresky, komediální drama Návrat idiota nebo blázniví Samotáři. Její jméno zdobí i komedii Divoké včely, televizní snímek Operace Silver A nebo akční thriller Kajínek.

Tatiana Vilhelmová získala v roce 2006 křišťálovou sošku Českého lva za hlavní roli v komedii Štěstí. Několik ocenění si dovezla i ze zahraničních filmových festivalů.

Tatiana Vilhelmová se mimo jiné věnuje také charitě. S kamarádkou a herečkou, Aňou Geislerovou, se podílí na dobročinném Vánočním bazaru v Mokré čtvrti. V roce 2007 zatančila v televizní soutěži StarDance a objevila se jako host v improvizační show Partička, kde bavila například se známou dvojicí, Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem.

Talentovaná herečka Tatiana Vilhelmová přijala nabídku do třetí řady úspěšné pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas (NEJNOVĚJŠÍ INFO ZDE), kde se střetla s Adélou Gondíkovou, Marthou Issovou, Markétou Konvičkovou, Milanem Peroutkou, Ondřejem Rumlem, Alešem Hámou a Martinem Dejdarem. Tatiana Vilhelmová udělala dobře, že účast v soutěži neodmítla, stala se totiž její vítězkou.

O TATIANĚ VILHELMOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Tatiana Vilhelmová se v roce 2005 vdala za producenta a režiséra Pavla Čecháka, se kterým má syny Františka a Cyrila. Manželské souznění jim ale nevydrželo.

Posléze Tatiana Vilhelmová utvořila pár se zpěvákem a hercem, o sedm let mladším Vojtěchem Dykem, se kterým má syna Aloise. Vojta Dyk kvůli ní opustil kapelu Nightwork, která se poté rozpadla. O Táně Vilhelmové se začalo hovořit jako o české Yoko Ono, která pro změnu stála za rozpadem populárních The Beatles.

 

Články o celebritě

Tatiana Vilhelmová promluvila o svatbě s Vojtou Dykem a dětech! Tatiana Vilhelmová promluvila o svatbě s Vojtou Dykem a dětech! Už spolu žijí šest let a mají jednoho syna Aloise (4). Herečka Táňa Vilhelmová a Vojta Dyk ale společně… číst článek
Vítězka Tváře Táňa Vilhemová: Pařit jsem nepřestala a ráda piju tvrdý!  Vítězka Tváře Táňa Vilhemová: Pařit jsem nepřestala a ráda piju tvrdý! Herečka Tatiana Vilhelmová už dávno nechodí do baru sama, ale s přítelem Vojtou Dykem to umí slušně… číst článek
Vilhelmová promluvila o svatbě s Dykem! Stihne ji do tří měsíců?! Vilhelmová promluvila o svatbě s Dykem! Stihne ji do tří měsíců?! Jejich vztah trvá už šest let a není vyloučené, že ho brzy stvrdí sňatkem! I když má Tatiana Vilhelmová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Lucie Polišenská
Lucie Polišenská
zobrazit profil Hugh Grant
Hugh Grant
zobrazit profil Pavla Drtinová
Pavla Drtinová
zobrazit profil David Švehlík
David Švehlík
zobrazit profil Pavel Landovský
Pavel Landovský