Vendula Svobodová

Datum narození: 18.2.1972
Místo narození: Praha
Profese: prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Vendula Svobodová je známá jako organizátorka charitativních akcí, prezidentka nadačního fondu Kapka naděje a manželka skladatele Karla Svobody.

Po gymnáziu pracovala Vendula Svobodová v reklamní agentuře a jako tisková mluvčí ve Straně podnikatelů, kde se s ní seznámil hudební skladatel Karel Svoboda. Vzali se v roce 1995.

O rok později se páru narodila dcera Klára, která však po čtyřech letech zemřela na leukémii. Hned nato založila Vendula Svobodova nadaci Kapka naděje snažící se pomáhat zejména dětem s rakovinou. V roce 2005 porodila syna Jakuba. O dva roky později Karel Svoboda spáchal sebevraždu. Z jeho smrti se nemohla Vendula Svobodová dlouho vzpamatovat.   

Po dvou letech od smrti manžela se Vendula Svobodová provdala za podnikatele Patrika Auše. Jejich vztah ale skončil rozvodem. Po něm se zamilovala do byznysmena Vladimíra Waase. Mezi její partnery patří například i zpěvák Daniel Hůlka.

 

Články o celebritě

Vendula Pizingerová odtajnila detaily ze své svatby! Vendula Pizingerová odtajnila detaily ze své svatby! Vendula Pizingerová se v létě 2015 potřetí provdala za Josefa Pizingera. Jak dlouho trvala příprava… číst článek
10 let od smrti Karla Svobody (†68): Vyhrožoval s pistolí v puse, vzpomíná Vendula 10 let od smrti Karla Svobody (†68): Vyhrožoval s pistolí v puse, vzpomíná Vendula Měl zbraň a vytahoval ji před rodinou i kamarády... Osudného 28. ledna před deseti lety, kdy se střelil… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb
zobrazit profil Jiří Káš
Jiří Káš
zobrazit profil Kateřina Cajthamlová
Kateřina Cajthamlová
zobrazit profil Jaromír Smetana
Jaromír Smetana