Hana Maciuchová

Datum narození: 25.11.1945
Místo narození: Šternberk
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Velmi oblíbená a populární herečka Hana Maciuchová, která ztvárnila desítky skvělých rolí ve filmu, televizi i na divadelních prknech, bojuje se zákeřnou chorobou - s rakovinou.

Hana Maciuchová už odmala ráda zpívala a recitovala. Pražskou DAMU absolvovala v roce 1968. Z Divadla Za branou přešla na Vinohrady. Před kamerou debutovala v mezinárodně ceněném snímku Organ. Zahrála si i v Samotářích nebo v dramatu Člověk proti zkáze, kde předvedla Olgu Scheinpflugovou, manželku spisovatele Karla Čapka.

HANA MACIUCHOVÁ - KONEC KARIÉRY?

Hana Maciuchová hrála v mnoha televizních filmech i seriálech. Ve Vinohradském divadle ztvárnila role v inscenacích Obchodník s deštěm, Zločin a trest nebo Cyrano z Bergeraku.

Největší příležitosti získávala Hana Maciuchová v seriálech. Žárlivou manželku nacvičila do Nemocnice na kraji města. K vidění byla i v Četnických humoreskách nebo v Dobré čtvrti. Výraznou roli měla i v nekonečné sáze Ulice, kde se rozhodla skončit. Podle informací médií to bylo právě proto, že jí začaly zdravotní problémy.

Deset let učila Hana Maciuchová na Státní konzervatoři v Praze. Za výkony v rozhlase získala dvakrát cenu Neviditelný herec. Dvě má i zlatá zrcátka ankety TýTý, které obdržela v kategorii nejlepší herečka. V roce 2010 byla vyznamenána prezidentem Václavem Klausem Medailí Za zásluhy v oblasti kultury.

Celoživotní láskou Hany Maciuchové byl Jiří Adamíra, žila s ním dvacet let, až do jeho smrti. Nikdy se nevzali. Ze zdravotních důvodů nemohla mít děti. Velmi blízko k ní měl i její herecký kolega, Bořivoj Navrátil. V poslední době se objevuje po boku profesora Karla Pstružiny. 

 

Články o celebritě

Maciuchová po boji s rakovinou: V televizi si nechtěla sundat čepici Maciuchová po boji s rakovinou: V televizi si nechtěla sundat čepici Hvězda seriálu Ulice Hana Maciuchová (71) vyděsila své známé a fanoušky, když se v pořadu Aleše Cibulky… číst článek
Moderátor Cibulka leze celebritám domů: Tentokrát otevřel dveře vlastního bytu! Moderátor Cibulka leze celebritám domů: Tentokrát otevřel dveře vlastního bytu! Už prošmejdil několik bytů českých hvězd, je na čase, aby se ony také podívaly k němu. Na návštěvu… číst článek
Nešťastná herečka Hana Maciuchová: Po rakovině opět trpí! Nešťastná herečka Hana Maciuchová: Po rakovině opět trpí! Herečce Haně Maciuchové (71) byla diagnostikována rakovina prsu. V těžkých chvílích jí pomáhala myšlenka,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vin Diesel
Vin Diesel
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Olga Schoberová
Olga Schoberová
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová
zobrazit profil Juraj Herz
Juraj Herz
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Michal  Suchánek
Michal Suchánek