Hana Maciuchová

Datum narození: 25.11.1945
Místo narození: Šternberk
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Velmi oblíbená a populární herečka Hana Maciuchová, která ztvárnila desítky skvělých rolí ve filmu, televizi i na divadelních prknech, bojuje se zákeřnou chorobou - s rakovinou.

Hana Maciuchová už odmala ráda zpívala a recitovala. Pražskou DAMU absolvovala v roce 1968. Z Divadla Za branou přešla na Vinohrady. Před kamerou debutovala v mezinárodně ceněném snímku Organ. Zahrála si i v Samotářích nebo v dramatu Člověk proti zkáze, kde předvedla Olgu Scheinpflugovou, manželku spisovatele Karla Čapka.

HANA MACIUCHOVÁ - KONEC KARIÉRY?

Hana Maciuchová hrála v mnoha televizních filmech i seriálech. Ve Vinohradském divadle ztvárnila role v inscenacích Obchodník s deštěm, Zločin a trest nebo Cyrano z Bergeraku.

Největší příležitosti získávala Hana Maciuchová v seriálech. Žárlivou manželku nacvičila do Nemocnice na kraji města. K vidění byla i v Četnických humoreskách nebo v Dobré čtvrti. Výraznou roli měla i v nekonečné sáze Ulice, kde se rozhodla skončit. Podle informací médií to bylo právě proto, že jí začaly zdravotní problémy.

Deset let učila Hana Maciuchová na Státní konzervatoři v Praze. Za výkony v rozhlase získala dvakrát cenu Neviditelný herec. Dvě má i zlatá zrcátka ankety TýTý, které obdržela v kategorii nejlepší herečka. V roce 2010 byla vyznamenána prezidentem Václavem Klausem Medailí Za zásluhy v oblasti kultury.

Celoživotní láskou Hany Maciuchové byl Jiří Adamíra, žila s ním dvacet let, až do jeho smrti. Nikdy se nevzali. Ze zdravotních důvodů nemohla mít děti. Velmi blízko k ní měl i její herecký kolega, Bořivoj Navrátil. V poslední době se objevuje po boku profesora Karla Pstružiny. 

 

Články o celebritě

Milan Hein (70): Nechápu, proč mě registrují jako psa nebo auto! Milan Hein (70): Nechápu, proč mě registrují jako psa nebo auto! Už to bude rok, co Milan Hein (70) uzavřel registrované partnerství s dlouholetým přítelem Martinem… číst článek
Hana Maciuchová: Rakovinu jsem měla kvůli ULICI! Hana Maciuchová: Rakovinu jsem měla kvůli ULICI! Z nejhoršího je venku, definitivně vyhráno ale zatím nemá. Alespoň tak o zákeřné chorobě mluví Hana… číst článek
Děsivé tajemství Josefa Kemra (†72): Doktory žádal o smrt! Děsivé tajemství Josefa Kemra (†72): Doktory žádal o smrt! Ztvárnil řadu rolí, kterými se navždy zapsal do srdcí diváků. Přesto byl konec jeho života dosud… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anife Vyskočilová
Anife Vyskočilová
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka
zobrazit profil Tereza Pokorná
Tereza Pokorná
zobrazit profil Jana Krausová
Jana Krausová
zobrazit profil Maisie Williams
Maisie Williams
zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Kate Winslet
Kate Winslet