Hana Maciuchová

Datum narození: 25.11.1945
Místo narození: Šternberk
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Velmi oblíbená a populární herečka Hana Maciuchová, která ztvárnila desítky skvělých rolí ve filmu, televizi i na divadelních prknech, bojuje se zákeřnou chorobou - s rakovinou.

Hana Maciuchová už odmala ráda zpívala a recitovala. Pražskou DAMU absolvovala v roce 1968. Z Divadla Za branou přešla na Vinohrady. Před kamerou debutovala v mezinárodně ceněném snímku Organ. Zahrála si i v Samotářích nebo v dramatu Člověk proti zkáze, kde předvedla Olgu Scheinpflugovou, manželku spisovatele Karla Čapka.

HANA MACIUCHOVÁ - KONEC KARIÉRY?

Hana Maciuchová hrála v mnoha televizních filmech i seriálech. Ve Vinohradském divadle ztvárnila role v inscenacích Obchodník s deštěm, Zločin a trest nebo Cyrano z Bergeraku.

Největší příležitosti získávala Hana Maciuchová v seriálech. Žárlivou manželku nacvičila do Nemocnice na kraji města. K vidění byla i v Četnických humoreskách nebo v Dobré čtvrti. Výraznou roli měla i v nekonečné sáze Ulice, kde se rozhodla skončit. Podle informací médií to bylo právě proto, že jí začaly zdravotní problémy.

Deset let učila Hana Maciuchová na Státní konzervatoři v Praze. Za výkony v rozhlase získala dvakrát cenu Neviditelný herec. Dvě má i zlatá zrcátka ankety TýTý, které obdržela v kategorii nejlepší herečka. V roce 2010 byla vyznamenána prezidentem Václavem Klausem Medailí Za zásluhy v oblasti kultury.

Celoživotní láskou Hany Maciuchové byl Jiří Adamíra, žila s ním dvacet let, až do jeho smrti. Nikdy se nevzali. Ze zdravotních důvodů nemohla mít děti. Velmi blízko k ní měl i její herecký kolega, Bořivoj Navrátil. V poslední době se objevuje po boku profesora Karla Pstružiny. 

 

Články o celebritě

Tereza Brodská (49): Velký návrat do ULICE Tereza Brodská (49): Velký návrat do ULICE Před lety si řekla, že do ateliérů nekonečného seriálu Ulice ji už nikdo jen tak nedostane. Své rozhodnutí… číst článek
Solaříková zapřáhla fenku: Tohle je její honorář za den v Ulici! Solaříková zapřáhla fenku: Tohle je její honorář za den v Ulici! Z týraného psa z romské osady na Slovensku hvězda nekonečného seriálu! Takovou kariéru udělala fenka… číst článek
Obermaierová alias drbna Nyklová: Zpět na place! Obermaierová alias drbna Nyklová: Zpět na place! Velký návrat Vilmy Nyklové. Její představitelka Jarka Obermaierová (71) dostala od lékařů po dvou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Josef Vinklář
Josef Vinklář
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil
zobrazit profil Nina Divíšková
Nina Divíšková
zobrazit profil Václav Čížkovský
Václav Čížkovský
zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.
zobrazit profil Pavel Landovský
Pavel Landovský
zobrazit profil Seth Rogen
Seth Rogen
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková