Jitka Molavcová

Datum narození: 17.3.1950
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jitka Molavcová je žena mnoha profesí. Herečka, zpěvačka, spisovatelka, moderátorka a především nezastupitelná herecká partnerka Jiřího Suchého.

Jitka Molavcová vystudovala střední průmyslovou školu grafickou, obor polygrafie. Zajímala se o umění již od mládí. Největším zlomem jejího života bylo, když v roce 1970 přišla do divadla Semafor. Zde vytvořila  řadu nezapomenutelných rolí například ve hrách Smutek bláznivých panen nebo Kytice.

K Jitce Molavcové patří především také postava Žofie Melicharové ze hry Jonáš, dejme tomu v úterý, která se poprvé objevila v roce 1985 a od té doby se stala nezastupitelnou partnerkou Jiřímu Suchému. Tak vzniká dnes již kultovní dvojice. Za zmínku stojí i to, že Molavcová přičuchla i k muzikálu, protože dokáže skvěle kombinovat herecký a pěvecký talent. Hrála například v Hudebním divadle Karlín hlavní roli v muzikálu Hello Dolly, za což obdržela v roce 1996 cenu Thálie.

Jitka Molavcová se samozřejmě věnovala i filmu, ukázala se například po boku Karla Gotta ve snímku Hvězda padá vzhůru nebo Prázdniny pro psa. Zahrála si také ve východoněmeckém filmu Saský lesk, pruská sláva (1985), kde se objevila úplně nahá v erotických scénách. Neopomenutelný je také její umění moderování a namlouvání dětských večerníčků např. Káťa a Škubánek.  A celkově tvorba pro děti k ní patří. Uváděla dětské pořady Malý televizní kabaret či Studio kamarád, také některá její pěvecká tvorba je určena pro děti.

Jitka Molavcová zůstala divadlu Semafor věrná dodnes. Vedle účinkování v tomto divadle se věnuje také moderování a hraní na různé hudební nástroje. Píše také knížky pro děti. V průběhu semaforského angažmá se naučila výborně hrát na kytaru a saxofon.

Jitka Molavcová je rozvedená, se scénáristou a režisérém Janem Petráněm, který byl jejím manželem, má jednoho syna.

 

Články o celebritě

Karel Štědrý (†80): Zhroucené plány s pohřbem Karel Štědrý (†80): Zhroucené plány s pohřbem Jeden z mála statečných, kdo by dokázal při smutečním aktu zavzpomínat na Karla Štědrého (†80), onemocněl.… číst článek
Hrobník Brož z Vesničky Jegorov (†55) by měl 80 let: Bojoval s alkoholismem, zemřel za volantem! Hrobník Brož z Vesničky Jegorov (†55) by měl 80 let: Bojoval s alkoholismem, zemřel za volantem! Filmovým divákům utkvěl v paměti coby tatínek Adama Bernaua z Návštěvníků nebo jako »náhrobní umělec«… číst článek
Tajemství zesnulého Jiřího Datla Novotného: V Návštěvnících vyfoukl roli Hanzlíkovi! Tajemství zesnulého Jiřího Datla Novotného: V Návštěvnících vyfoukl roli Hanzlíkovi! Herecké nebe přivítalo ve svých řadách Jiřího Datla Novotného (73), jehož mají diváci v paměti zejména… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Daniel  Brühl
Daniel Brühl
zobrazit profil Catherine Deneuve
Catherine Deneuve
zobrazit profil Naďa Konvalinková
Naďa Konvalinková
zobrazit profil Katarína Hasprová
Katarína Hasprová
zobrazit profil Gregor Bauer
Gregor Bauer
zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg