Jitka Molavcová

Datum narození: 17.3.1950
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jitka Molavcová je žena mnoha profesí. Herečka, zpěvačka, spisovatelka, moderátorka a především nezastupitelná herecká partnerka Jiřího Suchého.

Jitka Molavcová vystudovala střední průmyslovou školu grafickou, obor polygrafie. Zajímala se o umění již od mládí. Největším zlomem jejího života bylo, když v roce 1970 přišla do divadla Semafor. Zde vytvořila  řadu nezapomenutelných rolí například ve hrách Smutek bláznivých panen nebo Kytice.

K Jitce Molavcové patří především také postava Žofie Melicharové ze hry Jonáš, dejme tomu v úterý, která se poprvé objevila v roce 1985 a od té doby se stala nezastupitelnou partnerkou Jiřímu Suchému. Tak vzniká dnes již kultovní dvojice. Za zmínku stojí i to, že Molavcová přičuchla i k muzikálu, protože dokáže skvěle kombinovat herecký a pěvecký talent. Hrála například v Hudebním divadle Karlín hlavní roli v muzikálu Hello Dolly, za což obdržela v roce 1996 cenu Thálie.

Jitka Molavcová se samozřejmě věnovala i filmu, ukázala se například po boku Karla Gotta ve snímku Hvězda padá vzhůru nebo Prázdniny pro psa. Zahrála si také ve východoněmeckém filmu Saský lesk, pruská sláva (1985), kde se objevila úplně nahá v erotických scénách. Neopomenutelný je také její umění moderování a namlouvání dětských večerníčků např. Káťa a Škubánek.  A celkově tvorba pro děti k ní patří. Uváděla dětské pořady Malý televizní kabaret či Studio kamarád, také některá její pěvecká tvorba je určena pro děti.

Jitka Molavcová zůstala divadlu Semafor věrná dodnes. Vedle účinkování v tomto divadle se věnuje také moderování a hraní na různé hudební nástroje. Píše také knížky pro děti. V průběhu semaforského angažmá se naučila výborně hrát na kytaru a saxofon.

Jitka Molavcová je rozvedená, se scénáristou a režisérém Janem Petráněm, který byl jejím manželem, má jednoho syna.

 

Články o celebritě

Smutný návrat Patrasové do Česka: Dvě smrti v jeden den! Smutný návrat Patrasové do Česka: Dvě smrti v jeden den! I když si Dáda Patrasová (61) donedávna v klidu užívala léta v Kalábrii, po návratu do Česka ji starosti… číst článek
Jiří Suchý (85) věnoval Semafor i své písničky 16ti leté zpěvačce! Dojal ho její osud! Jiří Suchý (85) věnoval Semafor i své písničky 16ti leté zpěvačce! Dojal ho její osud! Mladá zpěvačka Johanka Kopačková (16) má za sebou velmi náročné období. Před časem přišla o milovanou… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Jitka Molavcová slaví 67 Ťukněte si s celebritou! Herečka Jitka Molavcová slaví 67 67. narozeniny dnes slaví herečka Jitka Molavcová. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Ľubica Blaškovičová
Ľubica Blaškovičová
zobrazit profil Michal Isteník
Michal Isteník
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Patrik Děrgel
Patrik Děrgel
zobrazit profil Michaela Sejnová
Michaela Sejnová