Jitka Molavcová | Celebwiki.cz

Jitka Molavcová

Datum narození: 17.3.1950
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jitka Molavcová je žena mnoha profesí. Herečka, zpěvačka, spisovatelka, moderátorka a především nezastupitelná herecká partnerka Jiřího Suchého.

Jitka Molavcová vystudovala střední průmyslovou školu grafickou, obor polygrafie. Zajímala se o umění již od mládí. Největším zlomem jejího života bylo, když v roce 1970 přišla do divadla Semafor. Zde vytvořila  řadu nezapomenutelných rolí například ve hrách Smutek bláznivých panen nebo Kytice.

K Jitce Molavcové patří především také postava Žofie Melicharové ze hry Jonáš, dejme tomu v úterý, která se poprvé objevila v roce 1985 a od té doby se stala nezastupitelnou partnerkou Jiřímu Suchému. Tak vzniká dnes již kultovní dvojice. Za zmínku stojí i to, že Molavcová přičuchla i k muzikálu, protože dokáže skvěle kombinovat herecký a pěvecký talent. Hrála například v Hudebním divadle Karlín hlavní roli v muzikálu Hello Dolly, za což obdržela v roce 1996 cenu Thálie.

Jitka Molavcová se samozřejmě věnovala i filmu, ukázala se například po boku Karla Gotta ve snímku Hvězda padá vzhůru nebo Prázdniny pro psa. Zahrála si také ve východoněmeckém filmu Saský lesk, pruská sláva (1985), kde se objevila úplně nahá v erotických scénách. Neopomenutelný je také její umění moderování a namlouvání dětských večerníčků např. Káťa a Škubánek.  A celkově tvorba pro děti k ní patří. Uváděla dětské pořady Malý televizní kabaret či Studio kamarád, také některá její pěvecká tvorba je určena pro děti.

Jitka Molavcová zůstala divadlu Semafor věrná dodnes. Vedle účinkování v tomto divadle se věnuje také moderování a hraní na různé hudební nástroje. Píše také knížky pro děti. V průběhu semaforského angažmá se naučila výborně hrát na kytaru a saxofon.

Jitka Molavcová je rozvedená, se scénáristou a režisérém Janem Petráněm, který byl jejím manželem, má jednoho syna.

 

Články o celebritě

Principál Jiří Suchý (87): Vzal si na paškál MeToo! Principál Jiří Suchý (87): Vzal si na paškál MeToo! Rád uvádí svůj věk tím, že za 13 let mu bude sto. Jiří Suchý (87) se ale roky nenechá zaskočit. Napsal… číst článek
Princ Štědroň křtil sedmou knihu Princ Štědroň křtil sedmou knihu Je to šťastné číslo. Už sedmou knížku napsal herec a zpěvák Jiří Štědroň (76), princ z ještě černobílé… číst článek
Životní partner Jitky Molavcové Alfred Strejček: Vrátila se mu řeč! Životní partner Jitky Molavcové Alfred Strejček: Vrátila se mu řeč! Konečně na ni promluvil! Plaváčkovi z pohádky Tři zlaté vlasy děda Vševěda Alfredu Strejčkovi (76)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Patricie Solaříková
Patricie Solaříková
zobrazit profil Eliška Jansová
Eliška Jansová
zobrazit profil Marie Švestková
Marie Švestková
zobrazit profil Ľuboš  Kostelný
Ľuboš Kostelný
zobrazit profil Milla Jovovich
Milla Jovovich