Petr Novotný

Datum narození: 6.8.1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Překvapivá smrt baviče Josefa Mladého (†63): Jak ho 10 let ničila nemoc! Překvapivá smrt baviče Josefa Mladého (†63): Jak ho 10 let ničila nemoc! Nikdy si nestěžoval, pro každého měl úsměv a vlídné slovo. Za věčně dobrou náladou ale zničehonic… číst článek
Smrt baviče Josefa Mladého (†63): Kamarádi v šoku! NEMOC TAJIL VŠEM! Smrt baviče Josefa Mladého (†63): Kamarádi v šoku! NEMOC TAJIL VŠEM! Nikdo krom rodiny nezná bezprostřední příčinu smrti baviče Josefa Mladého (†63), který v neděli zemřel.… číst článek
Osudný omyl! Novotný už ví o smrti kamaráda Mladého (†63)! Stalo se, čeho se rodina bála! Osudný omyl! Novotný už ví o smrti kamaráda Mladého (†63)! Stalo se, čeho se rodina bála! Rodina se bála mu říct o smrti kolegy a dlouholetého kamaráda. Nakonec se bavič Petr Novotný (70)… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Václav Moravec
Václav Moravec
zobrazit profil Marie Retková
Marie Retková
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel
zobrazit profil Ester  Kočičková
Ester Kočičková
zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
zobrazit profil Saskia Burešová
Saskia Burešová
zobrazit profil Vladimír Hron
Vladimír Hron