Petr Novotný

Datum narození: 6.8.1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Petr Novotný (70): Kolaps orgánů! Uvedli ho do umělého spánku Petr Novotný (70): Kolaps orgánů! Uvedli ho do umělého spánku Kolabovaly mu ledviny a další orgány! Zdravotní stav Petra Novotného (70) byl tak vážný, že skončil… číst článek
Bavič Novotný měl otravu krve! Syn Pavel promluvil o jeho stavu Bavič Novotný měl otravu krve! Syn Pavel promluvil o jeho stavu Zatímco herec a bavič Petr Novotný (70) v posledních dnech bojoval v nemocnici o život, jeho rodina… číst článek
Bavič Petr Novotný (70) bojuje o život: 60 hodin na ARO v umělém spánku! Bavič Petr Novotný (70) bojuje o život: 60 hodin na ARO v umělém spánku! Legendární bavič Petr Novotný (70) bojuje o život v pražské vojenské nemocnici ve Střešovicích. Hospitalizován… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Petr Suchoň
Petr Suchoň
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Tereza Pergnerová
Tereza Pergnerová
zobrazit profil Jiří Janeček
Jiří Janeček
zobrazit profil Petra  Svoboda
Petra Svoboda
zobrazit profil Šárka Kubelková Volemanová
Šárka Kubelková Volemanová
zobrazit profil Aneta Savarová
Aneta Savarová