Petr Novotný

Datum narození: 6.8.1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Pavel Novotný nadaboval film Auta: Vzal práci za nemocného tátu Pavel Novotný nadaboval film Auta: Vzal práci za nemocného tátu Bere práci za nemocného tátu! Pavel Novotný (35) se ujal dabingu animovaného bijáku Auta 3, který… číst článek
Bavič Petr Novotný (69): Další kolaps! Tajný převoz do nemocnice! Bavič Petr Novotný (69): Další kolaps! Tajný převoz do nemocnice! Po nemocnicích teď tráví oblíbený bavič Petr Novotný (69) více času, než je mu milo. Po několikaměsíčním… číst článek
Petr Novotný po mrtvici: Náhlý kolaps a drama v nemocnici! Petr Novotný po mrtvici: Náhlý kolaps a drama v nemocnici! Dlouho se doma neohřál. Petr Novotný (69) musel po dlouhé sérii loňských zdravotních problémů znovu… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel
zobrazit profil Pavlína Wolfová
Pavlína Wolfová
zobrazit profil Eva Aichmajerová-Decastelo
Eva Aichmajerová-Decastelo
zobrazit profil Pavlína Danková
Pavlína Danková
zobrazit profil Jiří Chum
Jiří Chum
zobrazit profil Lenka Pastorčáková
Lenka Pastorčáková
zobrazit profil Láďa Hruška
Láďa Hruška