Petr Novotný

Datum narození: 6.8.1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Bavič Novotný: Smutná zpráva z nemocnice Bavič Novotný: Smutná zpráva z nemocnice Zdravotní potíže baviče Petra Novotnéhp (70) sužují již od roku 2013, kdy prodělal těžkou mrtvici.… číst článek
Herec Dulava v ohrožení života: Vážná nemoc srdce! Vypadalo to jako chřipka Herec Dulava v ohrožení života: Vážná nemoc srdce! Vypadalo to jako chřipka Herci Jaromíru Dulavovi (57) hrozila smrt! Má totiž nemocnou srdeční stěnu, kvůli níž skončil v nemocnici… číst článek
Král malých rolí z Arabely či Návštěvníků Kuželka: Otrava krve a boj o život! Král malých rolí z Arabely či Návštěvníků Kuželka: Otrava krve a boj o život! Většina z nás si možná nevybaví jeho jméno, ale podle tváře ho určitě poznáme. Jan Kuželka (71) je… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Kazma (Kamil Bartošek)
Kazma (Kamil Bartošek)
zobrazit profil Kateřina Kristelová
Kateřina Kristelová
zobrazit profil Láďa Hruška
Láďa Hruška
zobrazit profil Adela Banášová
Adela Banášová
zobrazit profil Nikol  Moravcová
Nikol Moravcová
zobrazit profil Halina Pawlovská
Halina Pawlovská
zobrazit profil Eva Aichmajerová-Decastelo
Eva Aichmajerová-Decastelo
zobrazit profil Zuzana Tvarůžková
Zuzana Tvarůžková