Petr Novotný

Datum narození: 6.8.1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Petr Novotný (69): Po mrtvici infarkt? Bojuje na JIP Petr Novotný (69): Po mrtvici infarkt? Bojuje na JIP Už je jasné, proč syn známého baviče tolik mlžil. Zdravotní stav Petra Novotného (69) se v minulém… číst článek
Slova rodiny Novotnému (69): Nevzdávej to! Slova rodiny Novotnému (69): Nevzdávej to! O návratu domů si může nechat jen zdát. Rodina Petra Novotného (69) se těšila marně. Bavičovi se… číst článek
Stav Novotného se komplikuje: Tati nes*r mě, vzkazuje syn! Stav Novotného se komplikuje: Tati nes*r mě, vzkazuje syn! Ještě před pár dny se zdálo, že Petru Novotnému (69) bude brzy lépe, ale poslední vzkaz jeho syna… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Jan Pokorný
Jan Pokorný
zobrazit profil Marcela Skřivánková
Marcela Skřivánková
zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný
zobrazit profil Elen Valentová Černá
Elen Valentová Černá
zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Halina Pawlovská
Halina Pawlovská
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel
zobrazit profil Taťána Míková
Taťána Míková