Petr Novotný

Datum narození: 6.8.1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Petr Novotný po návratu z nemocnice zlobí: Tajné výpravy na zakázané rohlíky Petr Novotný po návratu z nemocnice zlobí: Tajné výpravy na zakázané rohlíky Petr Novotný (69), kterého po čtyřech operacích včetně dvojitého bypassu srdce pustili domů, musí… číst článek
Petra Novotného pustili z nemocnice: Po dvou měsících opět doma! Petra Novotného pustili z nemocnice: Po dvou měsících opět doma! Rodina Petra Novotného (69) si konečně trochu oddechla. Baviče včera pustili do domácího ošetřování.… číst článek
Petr Novotný o otci Petrovi (69): Zradily ho ledviny, hrtan, pak... Petr Novotný o otci Petrovi (69): Zradily ho ledviny, hrtan, pak... Prozradil smutné rodinné tajemství! Pavel Novotný (35), syn baviče Petra Novotného (69), který je… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Eva Aichmajerová-Decastelo
Eva Aichmajerová-Decastelo
zobrazit profil Rey Koranteng
Rey Koranteng
zobrazit profil Hana Kousalová
Hana Kousalová
zobrazit profil Martin Veselovský
Martin Veselovský
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Pavel Novotný
Pavel Novotný
zobrazit profil Zdeněk Izer
Zdeněk Izer
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová