Petr Novotný

Datum narození: 6.8.1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Bavič Petr Novotný: Selhalo mu srdce! Rychlý převoz do IKEMu Bavič Petr Novotný: Selhalo mu srdce! Rychlý převoz do IKEMu Zdravotní stav baviče Petra Novotného (69) se dramaticky zhoršil! Před několika dny byl z vojenské… číst článek
Komplikace vážného stavu Petra Novotného: Z JIPky ho převezli na kardiologii! Komplikace vážného stavu Petra Novotného: Z JIPky ho převezli na kardiologii! Zdravotní stav Petra Novotného (69) se komplikuje! Lékaři ho museli přemístit z jednotky intenzivní… číst článek
Petr Novotný (69): Po mrtvici infarkt? Bojuje na JIP Petr Novotný (69): Po mrtvici infarkt? Bojuje na JIP Už je jasné, proč syn známého baviče tolik mlžil. Zdravotní stav Petra Novotného (69) se v minulém… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Nikol Lenertová
Nikol Lenertová
zobrazit profil Petra  Svoboda
Petra Svoboda
zobrazit profil Bára Niničová
Bára Niničová
zobrazit profil Karel Voříšek
Karel Voříšek
zobrazit profil Zdeněk Izer
Zdeněk Izer
zobrazit profil Libor Baselides
Libor Baselides
zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Anna Wetlinská
Anna Wetlinská

Nejnovější profily celebrit