Petr Novotný

Datum narození: 6.8.1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Celebrity na Gottově koncertu: Vynesly ho do nebes, byť mu občas vypadl text Celebrity na Gottově koncertu: Vynesly ho do nebes, byť mu občas vypadl text Beznadějně vyprodaný koncert Karla Gotta (78) v pražské O2 areně přilákal desítky tisíc fanoušků,… číst článek
Bavič Náhlovský o nemoci, která zabila Mladého (†63): Nic neřekl, jen hubl! Bavič Náhlovský o nemoci, která zabila Mladého (†63): Nic neřekl, jen hubl! Příčina smrti Josefa Mladého (†63) zůstává zatím stále zahalena tajemstvím. Ví se pouze to, že bavič… číst článek
Pohřeb Josefa Mladého (†63): Víme, kde rodáka z Ústí pohřbí! Pohřeb Josefa Mladého (†63): Víme, kde rodáka z Ústí pohřbí! Rodina už stanovila datum a čas pohřbu Josefa Mladého (†63), který zemřel v neděli večer po dlouhém… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Jan Pokorný
Jan Pokorný
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Marcela Augustová
Marcela Augustová
zobrazit profil Tina Pletánková
Tina Pletánková
zobrazit profil Partik Rokl
Partik Rokl
zobrazit profil Saskia Burešová
Saskia Burešová
zobrazit profil Kateřina Kristelová
Kateřina Kristelová