Petr Novotný

Datum narození: 6.8.1947
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, bavič, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeho pořady lákaly k obrazovkám statisíce lidí. S energickým a lidovým humorem je bavič Petr Novotný rozesmával mnoho let.

Kromě zábavy ve všech možných formách napsal bavič, moderátor a podnikatel Petr Novotný několik knih a procestoval přes osmdesát zemí světa.

Na Karlově universitě v Praze studoval Filosofickou fakultu. Pracoval v rozhlasovém Mikrofóru a na koncertech provázel country kapelu Greenhorns nebo Fešáky. Pak se dostal bavič Petr Novotný do televize. Estrádní Novoty nebo Dobroty trhaly rekordy sledovanosti. Proslavil se i bláznivými kostýmy a převleky. Publikum lákal na vtipy i příběhy z cest. Život poznal v Brazílii, Libyi nebo Číně. Miluje Austrálii a Krétu. Po Mongolsku létal v horkovzdušném baloně. Založil si navíc i vlastní cestovní kancelář.

Petr Novotný byl několikrát zvolen Bavičem roku televizní ankety TýTý. Krom toho vede reklamní a uměleckou agenturu zastupující řadu známých osobností. Pořádal i slavný koncert Nedvědi na Strahově. Petr Novotný je navíc vášnivý kulinář. S herečkou Jiřinou Bohdalovou a komikem Josefem Aloisem Náhlovským předváděl své gurmánské umění v pořadu My rádi jíme.

Petr Novotný holdoval i adrenalinovým sportům. Po úraze způsobeném při seskoku na laně bungee jumping je ale omezil. Místo toho kopal bavič Petr Novotný do neposedného míče za fotbalový klub Amfora, která se skládá ze slavných tváří. Televizní slávu si chtěl znovu užít v pořadu Trampoty. Své diváky si po mnoha letech už ale nenašel.

S manželkou Mirkou Novotnou mají čtyři děti. Známého syna Pavla Novotného, moderátora a novináře, adoptovaného Lukáše a dcery Lenku a Soňu nesoucí stejné jméno jako Novotného sestra, která spáchala v osmnácti letech sebevraždu. Petr Novotný je již dědečkem. 

 

Články o celebritě

Petr Novotný slaví 70: Kamarádi se mu po mrtvici vyhýbají. Bojí se, že je nepozná Petr Novotný slaví 70: Kamarádi se mu po mrtvici vyhýbají. Bojí se, že je nepozná Sice má problém uvědomit si, co měl toho rána ke snídani, jinak si ale pamatuje téměř vše ze svého… číst článek
Takhle hlídá děda Petr Novotný. 7 dětí a on si v klidu čte! Takhle hlídá děda Petr Novotný. 7 dětí a on si v klidu čte! Bavič Petr Novotný (69) na začátku roku doslova utekl hrobníkovi z lopaty. Po několika operacích,… číst článek
První foto po kolapsu: Novotný vdával dceru! Nevěsta neuhlídala šaty První foto po kolapsu: Novotný vdával dceru! Nevěsta neuhlídala šaty Nejmladší dcera baviče Petra Novotného (69) se dnes odpoledne provdala za podnikatele Petra (32).… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Petra  Svoboda
Petra Svoboda
zobrazit profil Anna Wetlinská
Anna Wetlinská
zobrazit profil Karel Šíp
Karel Šíp
zobrazit profil Jan Kraus
Jan Kraus
zobrazit profil Pavlína Danková
Pavlína Danková
zobrazit profil Martina Kociánová
Martina Kociánová
zobrazit profil Marianna  Ďurianová
Marianna Ďurianová
zobrazit profil Aneta Savarová
Aneta Savarová