Petra Paroubková

Datum narození: 30.8.1973
Místo narození: Nitra, Slovensko
Profese: tlumočnice, projektová manažerka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petra Paroubková je překladatelka, která v roce 2007 uchvátila politika Jiřího Paroubka a on kvůli ní po téměř třiceti letech opustil svoji tehdejší ženu.

Na Karlově univerzitě vystudovala Petra Paroubková, rozená Kováčová, anglistiku, amerikanistiku a rusistiku. Díky práci překladatelky a tlumočnice se seznámila s Jiřím Paroubkem, bývalým premiérem a předsedou politické strany ČSSD. A zamilovala se do jeho sexy mozku.

Předtím byl Paroubek ženatý s překladatelkou a lektorkou Zuzanou Paroubkovou, se kterou má syna Jiřího.

V roce 2007 na sjezdu ČSSD na Paroubkovou údajně dorážel známý herec a tehdy už i politik Vítězslav Jandák a se sňatkem to mohlo být celé jinak.

Na pražskou Filosofickou fakultu nastoupila Petra po ukončení matematicko-fyzikálního gymnázia. Překládá do angličtiny, ruštiny nebo řečtiny. Do povědomí lidí se vtěsnala výrokem o sexy mozku svého manžela. Život s vrcholným politikem sešila do knihy V botičkách od Diora.

Petra Paroubková je známa svým nesmlouvavým přístupem k médiím. Novináře otevřeně kritizuje. S médii se také ráda soudí. Například s týdeníkem Reflex se soudila za její vyobrazení v komiksu Zelený Raul.

V roce 2011 založila společně s vydavatelem Martinem Feldekem vlastní nakladatelství. Spolupracuje také se slovenskou anketou Žena roku.

Jiří Paroubek si ji vzal na podzim roku 2007. O dva roky později mu Petra Paroubková porodila dceru Margaritu, která zažila šok, když jí před očima maminku odvezli do nemocnice s krvácením do mozku.

 

Články o celebritě

Expremiér Paroubek: Moje žena a moje ex jsou kamarádky! Kdo z vás to má? Expremiér Paroubek: Moje žena a moje ex jsou kamarádky! Kdo z vás to má? Před deseti lety to byl rozvod roku. Tehdejší šéf ČSSD a expremiér Jiří Paroubek (64) opustil po… číst článek
Petra Paroubková (43) po mozkové příhodě: Pletu si čísla, dny, všechno... Petra Paroubková (43) po mozkové příhodě: Pletu si čísla, dny, všechno... Mozková příhoda Petře Paroubkové (43) obrátila život naruby! Manželka bývalého premiéra Jiřího Paroubka… číst článek
Petra Paroubková: Následky po mrtvici jsou fatální... Petra Paroubková: Následky po mrtvici jsou fatální... Petru Paroubkovou (43) postihlo loni v únoru krvácení do mozku. Manželka Jiřího Paroubka (64) má… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Štěpán Rímský
Štěpán Rímský
zobrazit profil Bíba Křepelková
Bíba Křepelková
zobrazit profil Ernesto Che Guevara
Ernesto Che Guevara
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Veronika  Vítková
Veronika Vítková
zobrazit profil Jaroslav Dudek
Jaroslav Dudek
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková