Felix Slováček

Datum narození: 23.5.1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

Překvapení na prestižním plese: Nemocný Gott skvěle zpíval, břichem vyděsil Překvapení na prestižním plese: Nemocný Gott skvěle zpíval, břichem vyděsil I když Karel Gott (79) kvůli svému zdraví zrušil velkolepý koncert ke svým osmadesátinám, tak přesto… číst článek
Dcera Patrasové bouchla do stolu: Dobře, je to moje máma, ale... Dcera Patrasové bouchla do stolu: Dobře, je to moje máma, ale... Vstup do nového roku nebyl moc příjemný pro Aničku Slováčkovou. K nepříjemnostem si navíc nedopomohla… číst článek
Patrasová kápla božskou: Nejdřív Felixův rozchod s Gelemovou, pak studená sprcha Patrasová kápla božskou: Nejdřív Felixův rozchod s Gelemovou, pak studená sprcha Herečka Dagmar Patrasová (62) přiznala, co se dělo před osudnou autonehodou, kvůli které přišla o… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Radim Hladík
Radim Hladík
zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Martin Kocián
Martin Kocián
zobrazit profil Felix Slováček mj.
Felix Slováček mj.
zobrazit profil Jonatán Pastirčák
Jonatán Pastirčák
zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards