Felix Slováček

Datum narození: 23.5.1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

Dcera Patrasové Anna Slováčková: Velký strach o život kamaráda! Dcera Patrasové Anna Slováčková: Velký strach o život kamaráda! Nedávno Anna Slováčková přišla o milovaného rodinného mazlíčka, fenku kokršpaněla Julinku. Teď jí… číst článek
Velké plány Patrasové s italským milencem: Společný dům v Římě! Velké plány Patrasové s italským milencem: Společný dům v Římě! Miluje věčné město. Pro Dádu Patrasovou (62) je Řím nejkrásnějším místem. Když byly vztahy s manželem… číst článek
Felixi, tohle radši nečti! Druhý život Dády: KOUPĚ VILY V ITÁLII S MILENCEM Felixi, tohle radši nečti! Druhý život Dády: KOUPĚ VILY V ITÁLII S MILENCEM Miluje věčné město. Pro Dádu Patrasovou (62) je Řím nejkrásnějším místem. Když byly vztahy s manželem… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Samuel Juan Torres
Samuel Juan Torres
zobrazit profil Miroslav Barabáš
Miroslav Barabáš
zobrazit profil James Newton Howard
James Newton Howard
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl
zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal
zobrazit profil Andrea Jiskrová
Andrea Jiskrová
zobrazit profil Otakar Petřina
Otakar Petřina