Felix Slováček

Datum narození: 23.5.1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

Jedné slibuje svatbu, druhé, že se nerozvede! Felix Slováček (74) DRSNĚ O GELEMOVÉ I PATRASOVÉ: ANO, LŽU OBĚMA! Jedné slibuje svatbu, druhé, že se nerozvede! Felix Slováček (74) DRSNĚ O GELEMOVÉ I PATRASOVÉ: ANO, LŽU OBĚMA! V pavučině lží! Felix Slováček (74) poprvé přiznal, že své manželce a ani milence neříká pravdu!… číst článek
Dohady Slováčka s Patrasovou o rozvod vyprovokovaly Gelemovou: Tohle vzkázala Dádě! Dohady Slováčka s Patrasovou o rozvod vyprovokovaly Gelemovou: Tohle vzkázala Dádě! Felix Slováček (74) sice milence Lucii Gelemové (35) slibuje rozvod, manželce Dádě Patrasové (61)… číst článek
Co hrozí Dádě a Felixovi v případě rozvodu? Přijdou o střechu nad hlavou! Co hrozí Dádě a Felixovi v případě rozvodu? Přijdou o střechu nad hlavou! Vypadá to, že Felix Slováček (74) se konečně rozhodl a začíná řešit rozvod. Jenže ho zřejmě čekají… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart
zobrazit profil Adam Koller
Adam Koller
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil DJ Lucca - Lucie Dvořáková
DJ Lucca - Lucie Dvořáková
zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta
zobrazit profil Marpo (Otakar Petřina)
Marpo (Otakar Petřina)