Felix Slováček

Datum narození: 23.5.1943
Místo narození: Zlín
Profese: saxofonista, skladatel, dirigent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Saxofonista Felix Slováček, snad vůbec největší český mistr ve hře na tento nástroj, žil desítky let po boku Dagmar Patrasové, než mu učarovala podstatně mladší malířka.

Ovládl geniální souznění dechu a prstokladu. Hudebník Felix Slováček prodal přes dva miliony alb. Hrál v Orchestru Karla Vlacha a přes patnáct let v kapele Ladislava Štaidla. V písních doprovázel mj. mnohonásobného Slavíka Karla Gotta. Posléze začal šéfovat vlastnímu big bandu.

FELIX SLOVÁČEK POPRVÉ O SVATBĚ S MILENKOU

Hru na klarinet a saxofon Felix Slováček piloval na JAMU v Brně. Věnuje se klasické hudbě, jazzu i popu. Kromě českých těles vystupoval i v zahraničí, kde získal několik ocenění. Objevoval se pravidelně v televizi.

Hudebník Felix Slováček byl 28. října 2013 prezidentem Milošem Zemanem vyznamenán Medailí Za zásluhy.

Ve volbách 2016 Felix Slováček kandidoval do Senátu jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v obvodu č. 22 – Praha 10. Skončil až na předposledním místě, takže nepostoupil do druhého kola.

O FELIXI SLOVÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi partnerky Felixe Slováčka patřila např. Jitka Zelenková. Saxofonista, skladatel a dirigent se roku 1983 oženil s Dádou Patrasovou. Vychovali syna Felixe a dceru Annu. Felix Slováček má ještě nemanželskou dceru René.

Od roku 2015 se Felix Slováček s krátkými - zřejmě rozchodovými - pauzami začal pohybovat po boku o řadu let mladší malířky Lucie Gelemové.

 

Články o celebritě

Takhle si Felix vydržuje Lucinku: Dáda práskla částku! Takhle si Felix vydržuje Lucinku: Dáda práskla částku! I přesto, že si každý žije svým životem, jakmile se jich někdo zeptá na toho druhého, je oheň na… číst článek
Hvězda Tváře Eva Burešová: Porušuje zákazy! Hvězda Tváře Eva Burešová: Porušuje zákazy! Žádné barvení vlasů, stříhání ani jiné experimentování se vzhledem! Takové drsné zákazy má Eva Burešová… číst článek
Zadeček i stehýnko! Vášnivec Slováček nespustil ruce z milenky Gelemové Zadeček i stehýnko! Vášnivec Slováček nespustil ruce z milenky Gelemové I když tvoří pár již celé tři roky, pořád jsou jako v líbánkách! Felix Slováček (75) tak z mladé… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Michal Prokop
Michal Prokop
zobrazit profil Ondřej Soukup
Ondřej Soukup
zobrazit profil Charlie Watts
Charlie Watts
zobrazit profil Ricky Martin
Ricky Martin
zobrazit profil Sebastian Navrátil
Sebastian Navrátil
zobrazit profil Jackpot Daniels
Jackpot Daniels
zobrazit profil Slávek Janda
Slávek Janda
zobrazit profil Vlasta Redl
Vlasta Redl